Sudžou

Sudžou – rytinės Kinijos dalyje esantis miestas. Jis priklauso Dziangsu provincijai. Mieste ir jo apylinkėse daug gražių lankytinų vietų, kurios sutraukia daugybę smalsių turistų. Čia puikiai išvystytas turizmas, todėl neteks patirti nepatogumų. Sudžou yra puiki vieta pramogoms.

China_Suzhou_Jinjihu_Lake Xuanmiao_Guan_(Temple_of_Mystery),_Suzhou

Nacionalinis Kinijos šilko muziejus

Sudžou mieste yra puikiai išvystyta šilko pramonė, todėl nenuostabu, kad apsilankius šiame mieste galima sužinoti daug įdomybių apie tai. Nacionalinis Kinijos šilko muziejus yra ta vieta, kuri puikiai tinka pažinčiai su šilko istorija. Muziejus įkurtas šalia Šilko gamyklos. Lankytojai turi išskirtinę galimybę sužinoti apie šilko pramonės istoriją, kuri labai svarbi visai šaliai. Verta paminėti ir tai, kad Nacionalinis Kinijos šilko muziejus yra vienas iš geriausių tokio pobūdžio muziejų visoje Kinijoje. Čia lankytojai gali pamatyti kaip gaminamas šilkas ir sužinoti jo istoriją. Norintys įsigyti šilko gaminių, kurie parduodami čia esančioje prekybos – parodų salėje.

Suzhou-Silk-Museum-o6Suzhou-Silk-Museum-o61Cloud Rocks šventyklos pagoda

Cloud Rocks šventyklos pagoda sulaukia didelio dėmesio ne tik iš turistų, bet ir iš tyrinėtojų. Šis statinys yra seniausias pasaulyje. Dėl šios priežasties čia nuolat labai daug susidomėjusiųjų juo. Cloud Rocks šventyklos pagoda buvo pastatyta 961 metais. Ji stovi ant Baltojo tigro kalvos, kuri yra visai netoli nuo Sudžou miesto ribos. Kalvos pavadinimas išlikęs dar nuo 496 metų prieš mūsų erą. Kelis šimtmečius Cloud Rocks šventyklos pagoda buvo pavojingoje būklėje, nes prasidėjo irimo procesas. Dėka kinų inžinierių pastatas buvo išgelbėtas nuo sugriovimo. Pats statinys yra aštuonkampis septynių aukštų bokštas. Verta paminėti ir išskirtinį pagodos bruožą. Tai yra nukrypimas nuo ašies 2 metrus ir 34 centimetrus. Cloud Rocks šventyklos pagoda siekia 47,5 metrus aukščio. Viduje yra tik virvių kopėčios, tačiau lankytojams ten negalima patekti.

caption 431e2cda4e86877b01f77e60d3cffaf1

Panman vartai

Pietrytinėje Sudžou miesto dalyje stovi Panman vartai. Jie išliko iš senųjų laikų. Statinys buvo pastatytas 6 amžiuje. Tai vieninteliai vartai, kurie yra tiek vandenyje, tiek ir sausumoje. Kadaise Panman vartai buvo gynybinės miesto sienos dalimi, kuri buvo pastatyta 514 m. pr. m. e. Per šį ilgą laikotarpį vartai buvo apgriauti ir atstatyti tik 14 amžiuje. Visai nesenai miesto valdžia skyrė lėšų ir statinys buvo vėl rekonstruotas. Taip pat buvo atstatyta dalis gynybinės sienos fragmento. Aplink esanti teritorija puikiai sutvarkyta, čia auga daug gražių augalų. Šiuo metu ši vieta tapo žaliąją turistų zona. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams ir pažinčiai su istoriniu paminklu.

Pan-Gate-o62 20090926_Suzhou_Pan_Men_5941

Sudžou vandens kanalai

Sudžou vandens kanalai yra pagrindinė lankytina šio miesto vieta. Tarp turistų šis miestas jau senai vadinamas – Kinijos Venecija. Vandens kanalų sistema mieste driekiasi iš vakarų į rytus ir iš šiaurės į pietus. Sudžou vandens kanalai buvo sukurti labai senai, o jų tikslas buvo aprūpinti Sudžou miesto gyventojus vandeniu. Šiuo metu tai turistų pramoga. Pasiplaukioti valtimi per vandens kanalus nori visi. Krantuose galima stebėti išlikusius istorinius pastatus. Tai puiki ekskursija vandeniu, kuri nepaliks abejingų.

Suzhou-Canals-Venice-of-the-East

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tuisiyuan sodai

Norite pamatyti kinų sodo architektūros šedevrą? Tuomet turite keliauti į Sudžou miestą. Čia yra nuostabūs Tuisiyuan sodai. Nors tai nedidelę teritoriją užimantis sodas, puse hektaro, tačiau priverčia visus žavėtis čia atrastu grožiu. 1593 metais buvo įkurta ši nuostabi vieta, vėliau ji buvo šiek tiek padidinta, tačiau daugelį metų tai buvo privatus sodas, kuris vėliau tapo miesto valdžios nuosavybe. Nuo tada Tuisiyuan sodai tapo lankytinu objektu. Svarbiausias elementas – vanduo. Žinoma, augalai taip pat labai svarbūs. Čia viskas puikiai dera tarpusavyje ir sukuria nepriekaištingo kraštovaizdžio sodą.

d08d658c0189bb713785b61fb34ac274 0a1ab5f55bd2e3a444f1403de5a55942

Sudžou menų ir kultūros centras

Sudžou menų ir kultūros centras yra šiuolaikiškas. Kinija stebina turistus ne tik senovės paminklais, bet ir menu bei kultūra. Pastatas pakeri Sudžou miesto svečius savo neįprasta architektūra. Tai ryškus ir šiuolaikiškas pastatas, kurio neįmanoma nepastebėti. Ypatingai čia gražu sutemus, kuomet įjungiamas spalvotas apšvietimas, kuris atsispindi ežero vandenyje. Tuomet šiuo pastatu pasigrožėti ateina daugybė miesto gyventojų ir svečių. Tai puiki vieta visiems. Pastate yra teatras, koncertų ir parodų salė. Čia nuolat vyksta įvairūs renginiai, kurie sutraukia daugybę lankytojų.

lwsm_ssccsouzhou1528_101

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą