Akvitanija

Akvitanija – nuostabusis pietvakarių Prancūzijos regionas, kuris skalaujamas Atlanto vandenyno bangų. Pats didžiausias miestas Bordo yra regiono sostinė. Daugelio amžių istoriniai įvykiai atsispindi ir architektūroje, meno kūriniuose ir muziejaus eksponatuose. Apsilankymas šiame regione nepalieka abejingų. Čia nuostabi gamta ir daug lankytinų objektų.

2

1

Osso – Iraty sūrio kelias

Sūrio mėgėjai žino, kad Prancūzija garsėja kaip geriausia jo gamintoja visame pasaulyje. Apsilankius Akvitanijos regione galima rasti Osso – Iraty sūrio kelią. Tai puikus būdas pažinti ir sužinoti viską apie sūrio gamybą bei tuo pačiu pamatyti gražiausius gamtos kampelius. Vietiniai gyventojai, kurie užsiima sūrių gamyba turistams pasakoja apie gamybos būdus, slaptus ingredientus bei siūlo įvertinti jų skonį. Osso – Iraty sūrio kelias prasideda nuo Saint Jean de Luz ir tęsiasi per Pirėnų kalnus. Vykstant šiuo keliu yra apie 80 sūrio fermų. Čia lankytojai gali pamatyti kaip gaminamas ir brandinamas sūris.

Ossau-Iraty

Osso-Irati Cheese RoadPaukščių sala

Paukščių sala yra Atlanto vandenyne, netoli nuo Arkašono miesto. Manoma, kad ji susiformavo dėl jūros bangų ir vandens srovių tėkmės arba, pagal kitą teoriją, dėl vėjo, kuris sunešė smėlį ir suformavo salą. Priklausomai nuo metų laiko, ji keičia savo plotą, nes jis tai padidėja, tai sumažėja. Čia kasmet sustoja daugelis paukščių būrių, todėl ji ir buvo pavadinta Paukščių sala. Taip pat čia galima sutikti ruonius. Nuo 20 amžiaus pradžios į šią vietą nuolat organizuojamos ekskursijos. O nuo 2008 metų Paukščių sala buvo įrašytą į Prancūzijos saugomų gamtos objektų sąrašą.

Bassin_d'Arcachon_-_Cabanes_tchanquées

arcachon-half-day-trip-from-bordeaux-including-pyla-dune-and-oyster-in-bordeaux-115310

Senasis uostas

Biaritze yra gražus Senasis uostas. Aplink esantys akmenys saugo nuo bangų paplūdimį. Iki pat 18 amžiaus šiuose vandenyse buvo labai populiari banginių medžioklė. Šis uostas kadaise tarnavo kaip laivų, skirtų tokiai medžioklei vieta. Šiuo metu Senasis uostas yra gražus paplūdimys skirtas poilsiui.

Old Port in Biarritz

Tamplierių kalėjimas

Ankstyvųjų viduramžių palikimas – Tamplierių kalėjimas iki šiol žavi architektūros ir istorijos mėgėjus. Iš pradžių čia buvo gynybinė tvirtovė, o vėliau tapo kalėjimu 70 tamplierių. Šiuo metu jis yra Prancūzijos istorijos ir architektūros paminklas. Pastatas pastatytas naudojant akmenį, o sienos kai kuriose vietose siekia 2 metrus pločio. Ant jų galima rasti įvairius hieroglifus, ikonas ir paveikslus. Iki šiol mokslininkams nepavyko iššifruoti visų užrašų, kuriuos paliko šio ordino nariai. Šiuo metu Tamplierių kalėjimas yra labai lankomas objektas, kuriame nuolat organizuojamos įdomios ekskursijos.

Tamplierių kalėjimas

Tamplierių kalėjimas1Šv. Marijos katedra

Šv. Marijos katedra stovi istoriniame Bayone miesto centre. Ji buvo pradėta statyti 1213 metais. Įspūdingas kupolas siekia 85 metrus aukščio. Katedra tapo miesto simboliu į kurį įžengus pakeri ramybės atmosfera. Daug meno ir religinių kūrinių saugoma čia. Nuo 1998 metų Šv. Marijos katedra yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Cathédrale Sainte-Marie de Bayonne

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą