Antverpenas

Antrasis pagal dydį Belgijos miestas – Antverpenas yra didžiausias Flandrijos regiono miestas. Jis yra vienas iš didžiausių uostų pasaulyje. Miestas garsėja kaip pagrindinis deimantų apdirbimo ir pardavimo centras. Gatvėse išvysite ne tik architektūros ir istorijos paminklus, bet ir madingas aprangos parduotuves. Juk Antverpenas daugelį amžių garsėja ir kaip madingų drabužių, ir dizaino centras. Tai įvairiaspalvis miestas, kuris pakerės savo kultūra ir grožiu. Čia yra daug įdomių lankytinų vietų, kurios patiks įvairaus amžiaus ir pomėgių lankytojams.

antwerpen5antwerpen_grote_markt

Deimantų muziejus

Deimantų muziejus Antverpene vadinamas pasauliniu deimantų centru, tad atvykus į šį miestą būtų nuodėmė neapsilankyti jame. Juk miestas jau 5 šimtmečius žinomas kaip deimantų apdirbimo ir pardavimo vieta. Čia saugomi patys rečiausi, gražiausi ir žinoma brangiausi brangakmeniai. Muziejuje taip pat saugomos Anglijos karališkosios šeimos papuošalų kopijos ir vienas iš žinomiausių pasaulio deimantų – Kochinoras. Šiuolaikinis Deimantų muziejus lankytojams siūlo 7 virtualius turus, kurių metu sužinos įdomiausius faktus apie brangakmenius.

Diamond Museum in AntwerpDiamond Museum in Antwerp1

Rubenso namas

Rubenso namas Antverpene yra lankomiausias objektas. Dažnai jis įvardinamas kaip miesto simbolis. Tai garsiojo 17 amžiaus tapytojo Piterio Pauliaus Rubenso namas. Šiuo metu jame įkurtas muziejus, kuriame galima susipažinti su menininko gyvenimu ir karjera. Čia saugomi jo eskizai, vertingi originalūs paveikslai ir paveikslų kopijos. Lankytojai gali pasivaikščioti ir pasigrožėti to laikotarpio architektūra, baldais ir interjeru. Name juntama senųjų laikų dvasia.

rubenhuis_belgium_600xrubens house

Steen pilis

Miesto centre stūkso graži Steen pilis. Pilies sienos manoma, kad buvo pastatytos 9 amžiuje, tad architektūra ir jos amžius iš tiesų įspūdinga. Steen pilis yra pats ryškiausias statinys šiose apylinkėse, todėl nenuostabu, kad čia nuolat minios smalsių lankytojų laukia eilės prie įėjimo. Visus pasitinka Vaperui skirtas paminklas, kuris yra Antverpeno folkloro personažas. Pasak pasakojimų jis pasiversdavo tai į nykštuką, tai į milžiną ir gąsdino nepaklusnius vaikus. Šiuo metu pilyje įkurtas Nacionalinis jūrų muziejus.

Het_Steen_-_Antwerpen_(1)

Miesto rotušė

Antverpeno Miesto rotušė puošia žymiąją Grote Markt aikštę. Tai vienas iš pirmųjų renesanso pastatų Europoje. Rotušė buvo pastatyta 1565 metais, kuomet miestas buvo svarbus Europos šalių prekybos centras. Čia galima pamatyti klasikinės flamandų gotikos ir italų renesanso elementus. Įspūdingas pastatas saugo Antverpeno globėjos Dievo motinos skulptūrą, kuri, pasak vietinių gyventojų pasakojimų, padeda ligoniams pasveikti. Miesto rotušė yra svarbus statinys, todėl labai mėgstamas turistų.

Stadthuis van AntwerpenOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dievo motinos katedra

Dievo motinos katedra yra pagrindinė miesto katedra. Tai puikus viduramžių laikotarpio gotikos architektūros pavyzdys. Katedra matoma iš bet kurios miesto vietos ir laikoma Antverpeno simboliu. Jos aukštis siekia 123 metrus. Dievo motinos katedra yra aukščiausia Belgijoje. Jos viduje saugomi itin vertingi meno kūriniai ir vargonai, iš kurių vienas buvo pagamintas prieš daugiau nei 100 metų.

HDtimelapse_net_City_1142_hirezOLYMPUS DIGITAL CAMERA

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą