Birmingemas

Birmingemas – antras pagal dydį Jungtinės Karalystės miestas, kuris yra vienas iš svarbiausių šalies ekonominių centrų. Miesto pavadinimas kilo iš žodžių junginio „Beorma ingas ham“.  Jis reiškia „Bermos žmonių namai“. Šiuo metu Birmingemas yra šiuolaikiškas miestas, kuris svetingai pasitinka savo svečius. Turistai čia atranda daug gražių, svarbių ir įdomių lankytinų vietų, ir objektų.

13

Sutton parkas

Birmingemo Sutton Coldfield rajone yra Sutton parkas. Jis garsus visoje Europoje, nes yra didžiausias miesto parkas. Sutton parkas užima 970 hektarų žemės ploto. Šioje teritorijoje yra senieji miškai, vandens telkiniai, ežerai ir pievos. Sutton parkas buvo sukurtas 12 amžiuje. Tuo metu jis buvo Karališkasis parkas, o 1528 metais vyskupo prašymu buvo prijungti šalia esantys miškai ir parkas tapo viešu. Šiuo metu čia galima rasti du golfo aikštynus, restoranus ir sporto bei vaikų žaidimų aikšteles. Tai labai populiari vieta tarp miesto gyventojų.

sutton_coldfield_-_blackroot_poolSutton

Viktorijos aikštė

Birmingeme Viktorijos aikštė yra populiariausia. Joje stovi architektūros paminklai – dvi miesto rotušės ir Pasitarimų rūmai. Trys miesto gatvės susikerta būtent šioje vietoje. Kadaise aikštė buvo žinoma, kaip Pasitarimų rūmų aikštė, o 1901 metais ji buvo pervadinta karalienės Viktorijos garbei. Aikštę puošia jos paminklas. Kalėdiniu laikotarpiu ji tampa pagrindine miesto aikšte, kurioje vyksta pagrindiniai šventiniai renginiai. Turistams visais metų laikais Viktorijos aikštė yra ta vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į Birmingemą.

Victoria_Square,_Birmingham_at_duskVictoria Square and Birmingham City Council House and Town Hall at dusk

Perrott bokštas

Vienas iš seniausių Birmingemo pastatų yra Perrott bokštas. Istorikai iki šiol nesutaria dėl jo paskirties. Viena iš versijų, kad jis buvo skirtas apžvelgti visą teritoriją ar stebėti medžioklę, o kita versija teigia, kad savininkas iš bokšto galėjo matyti savo mylimos žmonos kapą. 29 metrų aukščio bokštas primena viduramžių pilį. Jis buvo pastatytas 1759 metais D. Perrottui priklausiusiose žemėse. Šiuo metu Perrott bokštas yra labai lankomas objektas. Tai tarsi Birmingemo simbolis, kurį būtina pamatyti ir nusifotografuoti greta jo.

perrotts_folly_large_300_300x451perrotts_folly_470x313

Šv. Lorenco bažnyčia

Šv. Lorenco bažnyčia – Birmingemo istorinis paminklas. Ji buvo pastatyta 12 amžiuje, o 1982 metais buvo atlikta didelė rekonstrukcija. Tai įstabus gotikos ir romanų architektūros stiliaus statinys, kuris iki šiol žavi visus čia apsilankiusius. Viduje – kuklus interjeras, kuris nėra prabangus, bet spinduliuoja ramybę. Bažnyčios lankytojai gali pamatyti viduramžių baldus, senovines statulas ir vertingus paveikslus. Labiausiai dėmesį traukia vitražai, kurie buvo sukurti 13 amžiuje.

St Laurence's Church, Northfield

Miesto rotušė

Viktorijos aikštėje stovinti Miesto rotušė buvo pastatyta 19 amžiuje. Klasikinės Viktorijos epochos stilius turistus vilioja pažinti jos istoriją. Projektas primena senovės romėnų šventyklas. Šiuo metu istorinis pastatas yra ne tik miesto puošmena, bet ir vieta, kurioje miesto svečiai ir gyventojai gali dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Čia vyksta koncertai, parodos, konferencijos ir pokyliai.

Birmingham_Town_Hall_02Birmingham_Town_Hall1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą