Costa de la Luz

Costa de la Luz yra pietvakarinė Ispanijos pakrantė, kurią skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas. Jos sostinė Kadis miestas. Puiki geografinė padėtis, turtinga istorija ir kultūra šį nedidelį kurortą padarė vienu iš populiariausių vietų poilsiui. Čia gausu istorinių paminklų ir unikalių gamtos lankytinų vietų, kurios traukia lankytojus.

Costa de la Luzcosta_de_la_luz_property_1MH

Senovės romėnų Baelo Claudia miestas

Senovės romėnų Baelo Claudia miesto runos išliko iki mūsų laikų. Čia galima pamatyti baziliką, gamyklą, forumą ir šventyklą, tiksliau tai, kas primena apie juos. Taip pat archeologai rado teatrą, Izidės, Jupiterio ir Minervos šventyklas, valstybinį archyvą bei tris senovinius akvedukus, kuriais buvo tiekiamas vanduo gyventojams. 2 amžiuje miestas klestėjo ir vis labiau plėtėsi. Tuo metu čia buvo svarbus prekybos centras su Europa ir Šiaurės Afrika. O 6 amžiuje Baelo Claudia patyrė nuopuolį.

Baelo-Claudia-Bolonia-Costa-de-la-Luzbaelo

Maroko iškyšulys

Europoje yra tik viena vieta, iš kurios galima pamatyti Afriką. Tai Maroko iškyšulys. Jis yra pats piečiausias Europos taškas. Be to, šią vietą nuo Afrikos žemyno skiria tik keliolika kilometrų. Iš čia giedrą dieną galima stebėti ir grožėtis Afrikos paplūdimiais. Kasdien Maroko iškyšulys sulaukia tūkstančių turistų, juk tai viena iš lankomiausių Ispanijos vietų. Jis yra netoli nuo Tarifos miesto, tad ir šiame mieste netrūksta lankytojų. Maroko iškyšulys geografiškai yra nedideliame pusiasalyje, kurį jungia dirbtinė užtvanka. Tačiau į čia patekti negalima, nes jau daugelį metų čia yra karinė buveinė.

Point Marroqui

Matalascanas paplūdimys

Matalascanas paplūdimys savo nuostabia gamta primena nacionalinius draustinius, o vietiniai gyventojai jį vadina „turistų nacionaline zona“. Būtent natūrali gamta yra šios teritorijos unikalumas ir išskirtinumas iš kitų paplūdimių. Parko zona yra šalia Doniana gamtos parko, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Matalascanas paplūdimys per daugelį amžių išvengė civilizacijos įsikišimo, todėl dabar galima gėrėtis išsaugotu gamtos grožiu, švariu paplūdimiu su auksiniu smėliu ir pušų aromatu.

Matalascanas

Gonzalez Byass vynuogynas

Šalia Atlanto vandenyno, tarp El Puerto de Santa Maria ir Kadis miestų, yra puiki vieta – Gonzalez Byass vynuogynas. Turistams siūloma čia atvykti į organizuojamas ekskursijas ar vyno degustacijas. Vynuogynas randasi Heres de la Frontera mieste, kuriame rasite daug vyno parduotuvių ir gamyklų. Kadaise šis vynuogynas priklausė garsiai Gonzalez Byass šeimai. Šiuo metu čia galima susipažinti su Andalūzijos regiono vynuogių auginimo ir vyno gamybos tradicijomis.

BodegaLa0Gonzalez-Byass-exterior-Tim-Pawsey-photo

Romėnų laikotarpio archeologinis kompleksas

Costa de la Luz pakrantėje yra vieta, kuri ypatingai traukia nuotykių ieškotojus. Tai Romėnų laikotarpio archeologinis kompleksas. Tai 1 amžiaus vandens sistemos ir romėnų kelias. Šiuos radinius atrado 1997 metais. Romėnų kelias puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Čia įkurtas nedidelis muziejus. Nors šis archeologinis kompleksas atrastas ne taip jau ir senai, tačiau jis labai populiarus turistų tarpe.

The Аrchaeological Сomplex of Roman Тimes

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą