Gentas

Vakarų Belgijoje esantis Gentas yra Rytų Flandrijos provincijos centras. Pagal lankomus objektus jis užima antrąją vietą Belgijoje po Antverpeno miesto, todėl čia turistų netrūksta. Taip pat čia vyksta patys didžiausi Europos kultūros festivaliai, o kas penkerius metus – Gėlių festivalis. Gentas patiks istorijos, kultūros, architektūros ir pramogų ištroškusiems šio miesto svečiams.

Gent1gent2

Gento centras

Gentas yra šiuolaikinis ir besivystantis miestas. Jo centras labiausiai lankoma vieta. Nuostabi architektūra ir istorija žavi turistus. Gento centro simbolis – Šv. Michailo tiltas. Sakoma, kad iš šios vietos daromos nuotraukos pasižymi pačia geriausia ir gražiausia miesto panorama. Taip pat centre galima apžiūrėti pagrindines lankytinas vietas: Šv. Nikolajaus bažnyčią, Belfordo bokštą ir Šv. Bavono katedrą. Kaip ir priklauso miesto centrui, čia rasite daug kavinių, barų ir restoranų.

St_Michael's_Bridge_GhentOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gravensteen pilis

Gravensteen pilis yra puikus viduramžių architektūros paminklas. Ji turi unikalią savigynos sistemą, kuri išliko iki mūsų dienų. 1180 metais pastatytas statinys iš pradžių buvo Flandrijos grafo rezidencija, vėliau teismų posėdžių ir kalėjimo vieta. Šiuo metu Gravensteen pilyje įkurtas Teismo ir ginklų muziejus. Lankytojai apsilankę šioje pilyje neslepia susižavėjimo. Ne veltui, ji buvo pripažinta gražiausia Belgijos pilimi.

Gravensteen castleGravensteen castle1

Miesto rotušė

1482 metais, gildijos namų vietoje iškilo naujas pastatas – Miesto rotušė. Vėliau buvo padidintas statinio plotas ir sukurtas didelis architektūros ansamblis. Tokiu būdu architektūroje galima įžvelgti gotikos ir renesanso stiliaus elementų. Viduje galima pamatyti kelias iškilmingas sales. Miesto rotušė laikoma architektūros perlu šiame gražiame mieste esančioje Votermarkt aikštėje.

city hall

Beervelde parkas

Senasis Beervelde parkas buvo įkurtas 1873 metais vos kelis kilometrus nutolus nuo Gento. Jis perteikia angliškąsias parkų kūrimo tendencijas. Šioje teritorijoje buvo sukurta erdvė kurti ir demonstruoti sodininkystės idėjas, pasiekimus ir naujienas. Šiame parke negalima ateiti ir vaikščioti kada tik norisi, nes tai privatus parkas. Savininkai leidžia čia rengti parodas ir muges, kurių metu galima pamatyti senąjį parką. Taip pat teritorijoje stovi vila, dirbtuvės ir paviljonas, iš kurio atsiveria gražus vaizdas į ežerą.

beervelde4

Šv. Nicholas bažnyčia

Šv. Nicholas bažnyčia yra Gento širdis. Tai senovinis statinys, kuris buvo pastatytas 12 amžiuje. Gotikos stiliaus bažnyčia iki šiol žavi savo grožiu. Per ilgus metus ji patyrė daug skaudžių nelaimių ir vagysčių. Vertingi meno kūriniai buvo pavogti ir bažnyčia paversta arklidėmis, tačiau 19 amžiuje ji atgimė. Daugelis jos vertybių buvo rastos ar atkurtos.

nicholas-gent-photo_1518626-770tallSaint Nicholas' Church

Gento varpinė

Gento varpinė – laisvės simbolis. 91 metro aukščio statinys yra lankomiausias turistinis objektas. Ji buvo pastatyta 1377 metais. Lankytojai gali leistis į įdomią ekskursiją po varpinę. Čia pamatysite seniausią Belgijos laikrodį, kuris buvo sukurtas 1670 metais. Taip pat iš varpinės atsiveria puiki Gento miesto panorama.

varpinė

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą