Gražiausi Austrijos nacionaliniai parkai

Centrinėje Europos dalyje esanti Austrija užburia gamtos grožiu. Daugelis išgirdę jos pavadinimą iškart įsivaizduoja Alpes ir slidinėjimo kurortus, kurie kasmet sutraukia daugybę lankytojų. Ne tik tai turi ši šalis. Verti dėmesio ir gražiausi Austrijos nacionaliniai parkai, kurie sužavės visus čia apsilankiusius, juk čia tiek daug vietų, kurios klesti be žmogaus įsikišimo.

2_Tauern_Christoph_05_1national-park-gesause-styria-austria2

Nockberge nacionalinis parkas

Austrijoje, Osterreiche, Nockberge nacionalinis parkas buvo įkurtas 1988 metais. Jis užima 184 kvadratinius kilometrus, kuriuose lankytojai gali pamatyti įvairios augalijos ir gyvūnijos rūšių atstovus. Išskirtinio dydžio yra gėlės ir augalai, nes jie didesni, nei kitose Austrijos vietose. Parkas garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais, todėl ši vieta labai populiari tarp turistų. Verta paminėti, kad šioje teritorijoje yra vienas iš lankomiausių šalies objektų – Nockberg kalnai. Tai neaukšti kalnai su užapvalintomis viršūnėmis. Be to, vaikščiojant teritorijos takeliais galima pasigrožėti ypatingai gražiais laukais, kurie yra tarp kalnų. Verta paminėti, kad Nockberge nacionalinio parko centrinė dalis palikta ganykloms, todėl galima stebėti dar gražesnius vaizdus, nei be gyvūnų esantys laukai.

thumb_32__fancybox_img 14401

Nationalpark-Nockberge

Donau – Auen nacionalinis parkas

Donau – Auen nacionalinis parkas yra ypatingas tuo, kad užima 93 kvadratinius kilometrus žemės ploto Vienoje ir Žemutinėje Austrijos dalyje. Ši dalis driekiasi palei Dunojaus upę. Parkas – unikalus, nes yra vienas didžiausių Dunojaus upės salpų. Salpa reiškia, kad tai yra upės slėnio dalis. Ypatinga tai, kad ši dirva itin derlinga. Daugelį metų šis Dunojaus parkas buvo uždara teritorija, todėl lankytojai negalėjo pamatyti, kas slepiama jo teritorijoje. Imperatoriai ir mokslininkai parke praleisdavo tiek laisvalaikį medžiojant, tiek ir tyrinėjant gamtą. 20 amžiuje prasidėjusios statybos turėjo neigiamą įtaką gyvūnijai ir augalijai, todėl 1996 metais, su UNESCO pagalba, Donau – Auen teritorija buvo paskelbta nacionaliniu parku. Jo centru laikoma Orto pilis. Būtent nuo šios vietos rekomenduojama lankytojams pradėti ekskursiją nacionalinio parko teritorija.

284_zdf1lHaslau, Mitterhaufen

Neusiedler See – Seewinkel nacionalinis parkas

Austrijos Burganlando žemėse, šalia sienos su Vengrija, yra Neusiedler See – Seewinkel nacionalinis parkas. Jis toliau tęsiasi Vengrijoje. Ši teritorija saugoma nuo 1932 metų, nors nacionalinio parko statusą ji gavo po metų, o iki tol čia buvo paprastas draustinis. Lankytojai atvykę į čia turi išskirtinę galimybę pamatyti ne tik gražią gamtą, bet ir svarbiausią lankytiną objektą – Neusiedler ežerą. Jis tapo namais daugeliui paukščių, kurie čia suka lizdus ir peri. Verta paminėti, kad būtent Neusiedler ežeras yra didžiausias visoje centrinėje Europoje. Jau ne vienerius metus jis yra populiarus tarp turistų. Jie gali čia žvejoti, užsiimti vandens sportu ar tiesiog ilsėtis.

Bilder_oben_seeWebsitePicture--Nationalpark-Neusiedler-See-Seewinkel

Gezoyze nacionalinis parkas

Štirijos žemėje randamas nuostabus Gezoyze nacionalinis parkas per kurį teka Enso upė. Visa teritorija apima 110 kvadratinių kilometrų plotą. Planuojama prijungti dar 15 kvadratinių kilometrų. Kuo šis parkas išskirtinis? Tai yra vienas iš naujausių Austrijos parkų. Jis buvo įkurtas 2002 metų pabaigoje. Šiuo metu jis pagal savo dydį yra trečiasis šalyje. Lankytojus čia labiausiai žavi kalnai, juk Gezoyze nacionalinis parkas įkurtas kalnuotoje vietovėje. Hochtor kalnas – lankomiausias parko objektas. Jo aukštis siekia 2369 metrus virš jūros lygio. Be to, pasivaikščiojimo metu galima pamatyti retus augalus ir sutikti nykstančias gyvūnų rūšis. Verta aplankyti ir istorines vietas, pavyzdžiui, Benediktų vienuolių Admont vienuolyną, kuris čia stovi nuo 1074 metų. Jis žymus tuo, kad jame yra pati didžiausia vienuolynų knygų biblioteka.

gezoyzeGezoyze_Nazionalnij_-Park

Kalkalpen nacionalinis parkas

Kalkalpen nacionalinis parkas yra netoli nuo Štiro miesto. Jis buvo įkurtas 1997 metais tuo tikslu, kad būtų išsaugoti senieji Austrijos miškai, kurie yra aukštutinėje šalies dalyje. Jis užima 21 000 hektarų žemės ploto. Iš viso čia suskaičiuojama per 30 rūšių miškų, kurie išsaugoti dėka parko darbuotojų. Ši vieta ypatingai populiari tarp eko turistų, kurie vertina natūralų gamtos grožį ir šios rūšies turizmą. Be miškų, lankytojai atras gražius laukus ir gyvulių ganyklas. Dėmesio verti ir kriokliai bei šaltiniai, kurių čia netrūksta. Miškų apsuptyje šie gamtos objektai atrodo įspūdingai. Ypatingai parko lankytojus žavi gražių drugelių rūšys bei gėlės. Tiesa, jų skinti nedera, nes čia jos yra nykstančios.

 Goldloch-querwaldwildnis

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą