Gražiausi Romos kampeliai

Italijos sostinė Roma daugelį metų buvo dėmesio centre. Tai vienas iš lankomiausių Europos žemyno miestų, kuriame kasmet apsilanko milijonai turistų. Čia gausu istorinių, architektūrinių ir kitų gražių bei įdomių vietų. Kiekvienas, kuris atvyksta į Romą tikrai atranda pačių įvairiausių vietų, kurios traukia čia sugrįžti dar kartą.

23

Janiculum kalva

Janiculum kalva – viena iš gražiausių visoje šalyje. Pakilti į ją galima nuo Vatikano bažnyčios. Pakilus į viršų atsiveria kerintys apylinkių vaizdai. Pagrindinis lankytinas objektas yra Šv. Petro in Monrotio bažnyčia. Nors ji daug kartų buvo perstatoma ir rekonstruojama, tačiau tai puikus architektūros paminklas, kuris stovi gražios gamtos apsuptyje.

Rome fall 2010 685

Pincio kalnas

Pincio kalnas yra viena iš gražiausių Romos vietų. Ar žinojote, kad dauguma turistų tik atvykusių į šį miestą, skuba užlipti ant jo. Juk nuo čia atsiveria gražus vaizdas. Pamatysite ne tik Šv. Trejybės, bet ir Šv. Petro bažnyčią. Tai pat nuo čia matoma Šv. Angelo pilis, Panteonas ir kitos miesto lankytinos vietos. Kalną rasite centrinėje Romos dalyje netoliese nuo Šv. Trejybės bažnyčios. 4 a. pr. m. e. šios žemės priklausė Pincio šeimai, nuo čia ir kilo kalno pavadinimas.

PincioPincio-Terrace-by-losfuegos

Tibro upė

Tibro upė yra trečia pagal dydį Italijos upė, kuri teka per amžinąjį Romos miestą. Upės tėkmė prasideda Apeninų pietuose ir teka per tarpeklius link Toskanos ir Emilijos – Romanijos regionus.  Pasivaikščiojimas Romoje greta Tibro upės neprailgs. Čia labai gražu. Taip pat atkreipkite dėmesį į krantines. Dėl potvynių tikimybės 1876 metais buvo pastatytos labai aukštos krantinės. Šiuo metu visos gatvės palei krantinę vadinamos lungoteveri vardu, kuris reiškia „Tibro tolumoje“.

tiberTiber-6031

Palatine kalva

Senovės Romoje Palatine kalva buvo labai svarbi. Legendos byloja, kad būtent ant šios kalvos buvo sukurta galingoji Romos imperija. Kadaise čia gyveno tik patys turtingiausi ir įtakingiausi gyventojai. Iki mūsų dienų išliko daugybė rūmų, dvarų, bažnyčių ir pirčių runų, kurios byloja apie turtingųjų gyvenimą. Dabar kiekvienas norintis gali čia ateiti ir pasivaikščioti. Nuo Palatine kalvos atsiveria nepakartojamas vaizdas, kuriuo kasdien grožisi daugybė lankytojų.

Palatine_Hill

Tiber sala

Tibro upėje yra nedidelė Tiber sala. Ilgis siekia 270, o plotis 67 metrus. 998 metais Romos imperatorius Otonas III joje pastatė Šv. Bartolomėjaus bažnyčią, kuri iki šiol džiugina lankytojus. Į gražiąją Tiber salą galima patekti einant per tiltus, kurių čia yra net du. Iš kairės pusės yra Fabrio tiltas, kuris buvo pastatytas 62 m. pr. m. e., o iš kitos pusės – Čestio, kuris pastatytas 46 m. pr. m. e. Sala ypatingai populiari vasaros laikotarpiu. Čia vyksta kino seansai po atviru dangumi, o esančiame turguje galima įsigyti labai gražių suvenyrų.

tiber island

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą