Gražiausi Slovėnijos ežerai

Centrinėje Europoje esanti Slovėnija pakeri savo nuostabia gamta. Čia atvykusieji turistai visuomet lieka sužavėti miškais, kalnais, upėmis, kriokliais ir ežerais. Daugybė lankytinų gamtos objektų neleis nuobodžiauti nė vienam keliautojui. Verta pamatyti gražiausius Slovėnijos ežerus, kurie leis mėgautis nuostabiausiais vaizdais.

Bojan-Marušič-Koča-pri-Triglavskem-jezerutnp-zelenci

Triglavski ežerai

Triglavski ežerai – yra kelių nedidelių, tačiau vaizdingų ežerų sąjunga. Tiksliai pasakyti kiek jų yra sudėtinga, nes kai kurie vandens telkiniai tokie maži, o ir pastebimas nuolatinis jų išdžiūvimas. Ši vieta randama tarp Bohinj ir Trent gyvenvietėmis. Vietovė išsiskiria iš kitų tuo, kad atvykusieji į ją gali išvysti visas Alpių kalnų formas, kurios susiformavo dėka vėjuotų orų. Keliautojai nustebs, kad vienas iš ežerų čia net žiemą padengtas ledo sluoksniu. Kitas ežeras išsiskiria tuo, kad jo gylis siekia 15 metrų, o dar kitas priešingai – yra tik 2 metrų gylio. Likusieji ežerai nustebins tik grožiu. Tiesa, visi Triglavski ežerai pakerės čia atvykusiuosius.

Nationalpark_Triglav_(Triglavski_narodni_park)pictures-TB_attractions-1-2011-17_-_IMG_4475_-_ZELENCI_(izvir_Save_Dolinke)_orig_320846

Cerknica ežeras

Cerknicos mieste yra to paties pavadinimo ežeras. Tai puiki vieta žvejybai, kaitavimui, plaukiojimui ir kitoms vandens pramogoms. Be to, ši vieta labai graži, todėl sutraukia daugybę turistų. Ne tik pramogos traukia daugelį turistų, bet ir mokslininkus, kuriems šis vandens telkinys puiki vieta moksliniams tyrimams. Ežeras užima 38 kvadratinius kilometrus ploto, o vidutinis gylis siekia 10 metrų. Didelio dėmesio sulaukia su ežeru besiribojantis laukas, kuris karts nuo karto užliejamas vandeniu. Ypatingai ši vieta populiari šiltuoju metų laiku, kuomet augmenija sužaliuoja.

lake_cerknica_by_es_art-d33qiw9Slovenia_natural_attractions_lakes_cerknica

Bohinj ežeras

Kalbant apie gražiausius Slovėnijos ežerus neverta pamiršti ir šios nuostabios šalies didžiausio pastovaus ežero. Tai Bohinj ežeras. Jis randamas Julijos Alpėse, Gorenskos regione. Ežeras yra ledyninės kilmės ir jo ilgis siekia 4,2 kilometrus. Didžiausias gylis fiksuojamas ties 45 metrų gyliu, o vidutinis apie 30 metrų. Kuo išskirtinis šis ežeras, be to, kad yra didžiausias šalyje? Išsiskiria jis tuo, kad yra nuostabioje vietoje – Alpėse. Todėl šis gamtos lankytinas objektas taip traukia turistus iš viso pasaulio. Kalnų grožio ir didingo ežero derinys pakeri visus čia atvykusius.

1-lake-bohinj-like-a-mirror1m1DZ1

Indiškų lotosų ežeras

Indiškų lotosų ežeras randamas Šmarješke Toplice botanikos sodo teritorijoje. Čia yra ir terminių šaltinių sanatorija, todėl lankytojų šioje vietoje niekada netrūksta. Būtent dėl karštųjų šaltinių palaikomos temperatūros čia žydi lotosai. Tai retas augalas tokio klimato šalyje, todėl sulaukia didelio susidomėjimo. Šilta temperatūra, kuri nuolat palaikoma leidžia nuostabiems augalams lankytojus džiuginti savo žiedais. Verta paminėti tai, kad čia žydintys lotosai randami tik keliose Azijos ir Australijos dalyse. Taigi, jei norite pamatyti gražiuosius augalus, tai jums nebūtina ieškoti bilietų į tolimas šalis. Be to, čia gyvena ir įvairių rūšių vandens vėžliai ir žuvys, kuriems taip pat tinkamas šiltas vanduo.

IMG_0037_smarjeske_toplice_indijski_lotus_big

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą