Gražiausios Karintijos pilys

Karintija – tarsi keliautojų rojus. Čia kiekvienas gali atrasti tai, ko ieško. Aktyvus ar pasyvus poilsis, pažintinės ekskursijos gamtoje ar muziejuose. Per daugelį amžių šioje Austrijos žemėje formavosi savita kultūra ir papročiai. O kaipgi architektūra? Jos čia visur apstu. Ypatingai turistus vilioja gražiausios Karintijos pilys.

Friesach_Petersberg_und_Peterskirche_14042007_01Obervellach_Leutschach_Schloss_Niederfalkenstein_08042007_04

Hochosterwitz pilis

Hochosterwitz pilis pirmą kartą buvo paminėta 860 metais. Per visą šį ilgą laikotarpį grėsmingai atrodžiusi pilis taip ir nebuvo užpulta. Nors šiuo metu ji neprimena grėsmingo gynybinio statinio, o labiau pilį iš pasakos. Ji stovi ant gražaus 160 metrų kalno. Geru oru pilis matoma iš visų pusių 30 kilometrų atstumu. O tam, kad patekti į ją reikia pereiti net 14 vartų. Kiekvienas iš jų turėjo unikalų uždarymo mechanizmą. Žinoma, galima kilti liftu, bet tuomet prarasite atradimo džiaugsmą. Nuo pat 16 amžiaus iki dabar pilį valdo Kevenhiulerių šeima. Turistus jie įleidžia į daugelį pilies patalpų ir salių. Gražioji Hochosterwitz pilis leis pajusti senovės istoriją ir atmosferą.

HOCHOSTERWITZ_CASTLE-CARINTHIA_Wallpaper_0iwzh

Burg_Hochosterwitz_4Engeltor

Turnhov pilis

Zweinitze stovi Turnhov pilis. Tai senovinė renesanso laikotarpio pilis apie kurią pirmą kartą istorikai sužinojo 1140 metais. Trijų aukštų statinys su bokštu atrodo labai gražiai. Į pilies kompleksą įeina ir gyvenamosios patalpos, ir statiniai, kurie buvo pastatyti 1585 metais. Freskos, klasikinio stiliaus langai ir dekoruotos lubos bei sienos pilies interjerui suteikia prabangos. Verta paminėti, kad freskos čia išlikę nuo seniausių laikų. Taip pat puikiai dera renesanso laikotarpio baldai.

Zweinitz_Thurnhof_Schloss_26112006_03

Velden pilis

Pamačius Velden pilį daugelis aikteli iš nuostabos. Tai viena iš pačių gražiausių ne tik Karintijos, bet ir visos Austrijos pilių. Ji nuo 1603 metų stovi ant Verte ežero kranto. Baroko stilius suteikia prabangos ir žavesio. Geltona spalva dažytas fasadas iškart atkreipia dėmesį. Ypatingai romantiška atmosfera sukuriama vakarais, kuomet tūkstančiai šviesų apšviečia pilį. Kaip ir išorė, taip ir vidus pakerės tikrąją to žodžio prasme. Apšvietus vakare sales išryškėja marmuro grindų spindesys. Velden pilyje yra įkurtas prabangus viešbutis. Čia galimos ekskursijos bei surengti pokylius.

Velden_Schloss_05thumb_35141__colorbox

Neuhaus pilis

Ant upės kranto Neuhaus mieste yra graži pilis. Iki šiol ji išliko puikios išvaizdos. Neuhaus pilis buvo pastatyta 13 amžiuje. Per šį ilga laikotarpį ji priklausė daugybei baronų ir grafų. Kiekvienas iš savininkų vis kažką keisdavo ar papildydavo tiek interjere, tiek ir eksterjere. Nepaisant to, pavyko išlaikyti puikiai ir prabangiai atrodančią pilį. Tik įžengus į jos vidinį kiemą su masyviomis kolonomis susižavėjimas nedings iki pat ekskursijos pabaigos.

Paderborn_SchlossNeuhausschloss-neuhaus-01

Frauenstein pilis

Didinga Frauenstein pilis buvo pastatyta viduramžiais. Iki šiol ji stovi puikios būklės ir puošia Karintijos regioną. Ant kalno stovintis architektūros paminklas matomas iš toli. Gražūs bokštai ir sienos taip ir kviečia pakilti į viršų bei pažinti jos paslaptis. Pirmasis akmuo buvo padėtas 1195 metais. Nuo tada iki dabar pilis buvo ne vieną kartą rekonstruota, tačiau nė viena detalė nebuvo pakeista, o tik atkurta. Šiuo metu Frauenstein pilis yra privati nuosavybė, tad pasigrožėti ja galima tik iš išorės, tačiau tam, kad įvertinti jos didingumą ir grožį, to tikrai pakanka.

Frauenstein_Schloss_15102006_3300x2140_09

Pollan pilis

Prabangi, tačiau nebaigta statyti Pollan pilis stovi Paternione. Jau daugiau, kaip keturis šimtmečius ją vis stato ir stato. Statinys stovi 629 metų aukštyje virš jūros lygio. Tai viena iš gražiausių, nors ir nebaigta statyti, Karintijos žemės pilis. Daugybė žmonių čia atvyksta tam, kad pamatytų ją. Šiuo metu Pollan pilis yra unikalus 16 amžiaus architektūros pavyzdys, todėl ji tokia vertinga. Ypatingo dėmesio sulaukia šoniniai bokštai. Į šią vietą organizuojamos ekskursijos kiekvienais metais sulaukia vis daugiau susidomėjusiųjų.

PATERN~1PATERN~

Groppenstein pilis

Senovinė austrų Groppenstein pilis stovi netoli nuo Obervellach miesto. Po daugybės rekonstrukcijų čia galima pamatyti romanų ir gotikos stilių interjere. Pirmą kartą pilis buvo paminėta 1254 metais. Tiesa, tuo metu buvo tik bokštai, o vėliau pastatė tikrąją pilį. Gynybinė siena, juosianti pilį, šiuo metu atstatyta ir tai suteikia dar stipresnį senovės laikotarpio įspūdį. Pilies viduje saugoma grafo Schernpergo herbų kolekcija, o vidiniame kieme sukurta didžioji salė įvairiems renginiams rengti. Obervellach_Burg_Groppenstein_08042007_63

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą