Gražiausios šventos vietos Barselonoje

Katalonijos sostinė Barselona turi kuo didžiuotis. Čia stovi vienos iš gražiausių pasaulio bažnyčių, katedrų ir vienuolynų. Daugelio amžių istorija supažindina su didžiais architektūros paminklais. Kai kurios iš šių vietų sulaukia ypatingo dėmesio, nes dažnai čia vyksta stebuklingi pasveikimai. Lankantis Barselonos mieste nepraleiskite galimybės apsilankyti šiose ypatingose vietose.

barcel1barc.

Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia

Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia – miesto simbolis. Tai talentingojo architekto Antonio Gaudi šedevras, kuris dar vis nebaigtas ir statomas. Bažnyčia yra geriausias jo kūrinys. Kiekviena jos detalė atspindi Biblijos motyvus ar kitus krikščionių tikėjimo aspektus. Čia galima įžvelgti A. Gaudi mėgstamą modernizmo stilių, kuris susipina su gotika. Ši šventa vieta yra skirta pagerbti šventajai šeimai. Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia yra originaliausia ir yra pati gražiausia visame pasaulyje. Kasdien į ją plūsta tūkstančiai lankytojų.

Sagrada FamilyaSagrada-Familia-Barcelona2

Barselonos katedra

Graži Barselonos katedra daugelį amžių laikoma ypatinga vieta. Tai puikus katalonų gotikos architektūros pavyzdys. Jos bokštai matomi beveik iš visų Barselonos miesto kampelių. Tai geras orientyras turistams. Barselonos katedra buvo pradėta statyti 13 amžiuje, tačiau darbai buvo baigti tik 15 amžiuje. Pagrindinis nefas turi gražius gotikos stiliaus dekoro elementus. Nepamirškite pasigrožėti vidiniu kiemeliu. Čia rasite uždarą arkadą, kuri sužavi net ir visko mačiusius lankytojus. Kieme auga apelsinmedžiai, palmės, taip pat yra gražus fontanas.

bars.catedralbarcelona catedral

Pedralbes vienuolynas

1326 metais pastatytas Pedralbes vienuolynas per visą savo ilgą istoriją niekuomet nepatyrė jokių nuostolių ir užpuolimų. Todėl dabar galime jį pamatyti autentišką. Gražus vienuolyno kompleksas atrodo puikiai prižiūrėtas ir atspindi prabangą. Šiuo metu Pedralbes vienuolyne yra muziejus, kurio ekspozicijoje pristatoma paveikslų kolekcija supažindinanti su paprastų vienuolių gyvenimu. Taip pat čia rasite garsių ispanų tapytojų darbus ir ištisas paveikslų kolekcijas. Vietiniai gyventojai teigia, kad buvimas vienuolyno teritorijoje daro stebuklus ir suteikia jėgų.

PedralbesPedralbes-Pictures-1-2

Sagrat Cor bažnyčia

Visai šalia Barselonos, ant vieno iš lankomiausių Tibidabo kalno, stovi graži ir iš tolo matoma Sagrat Cor bažnyčia. Ją galima pamatyti beveik iš visų Barselonos vietų.  Pats kalnas yra laikomas šventa vieta. Jo pavadinimas kilo iš Biblijos ir reiškia „duosiu tau“. Būtent šiuo žodžius sakė velnias Jėzui Kristui. Sagrat Cor bažnyčia buvo pradėta statyti 1902 metais, o baigė po beveik 6 dešimtmečių. Tai gražus gotikos stiliaus statinys, kuris derinamas su romanų stiliaus elementais. Pakilti į bažnyčią galima tramvajumi arba funikulieriumi.

Sagrat Cor

Santa Maria del Mar bažnyčia

Santa Maria del Mar bažnyčia buvo pastatyta 15 amžiuje. Ji laikoma pačia gražiausia gotikos stiliaus bažnyčia. Bažnyčia buvo skirta pagerbti pergalę prieš Sardiniją, todėl ir pavadinimas susijęs su jūra. Prieš išplaukiant į šį mūšį kariai ir jūreiviai atėjo melstis, kad laimėtų.

SANTA-~1santa-maria-del-mar

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą