Heraklionas

Kretos sostinė ir vienas iš svarbiausių Graikijos uostamiesčių – Heraklionas yra gausiai lankomas turistų. Saulėti ir šilti orai, Viduržemio jūra ir pramogos vilioja lankytojus. Tai kurortinis miestas, kuriame gausu lankytinų istorinių ir šiuolaikinių vietų. Heraklionas – puiki vieta atostogoms.

Heraklion

Heraklion 1

Herakliono tvirtovė

Senovinė gynybinė pilis – Herakliono tvirtovė nuo 13 amžiaus stovi Herakliono mieste. Tai viena iš lankomiausių miesto vietų, iš kurios atsiveria nuostabi miesto ir uosto panorama, juk tvirtovė – miesto simbolis. Kretoje pasakojamos legendos apie tvirtovėje kankintus kalinius, kurių vėlės iki šiol yra įkalintos tarp akmeninių sienų. Herakliono tvirtovėje yra organizuojamos ne tik ekskursijos. Čia rengiami koncertai, parodos ir įvairūs renginiai, o norintys įsimintinų įspūdžių gali apsilankyti joje naktį.

heraklion kouleheraklion koule.jpg1

Šventojo Mino katedra

Šventojo Mino katedra yra skirta Minui, kuris laikomas Herakliono miesto globėju. Tai viena didžiausių ir gražiausių bažnyčių visoje Graikijoje. Vienu metu joje gali lankytis apie 8 tūkstančiai tikinčiųjų. Ją puošia nuostabios ikonos, šventųjų paveikslai ir freskos. Šalia Šventojo Mino katedros galite pamatyti ir senąją, norėdami įžengti į katedros vidų turėtumėte būti pridengę kojas bei pečius.

iraklion-agios-minasbeeindruckende-fresken

Karteros paplūdimys

Šalia Herakliono įkurtas Karteros paplūdimys yra itin mėgstamas miesto gyventojų ir svečių. Beveik 3 kilometrų ilgio auksinis paplūdimys yra puiki vieta ne tik mėgautis saulės ir jūros voniomis, bet ir pramogauti. Verta apsilankyti rytinėje Karteros paplūdimio pusėje, kurioje yra puikių užeigų. Čia galėsite paragauti tradicinių Kretos salos patiekalų, o norėdami įsigyti šviežios žuvies užsukite į šalia veikiantį žuvies turgų.

hotels-in-heraklion274469521_c1b02e43c0_o

Herakliono gamtos istorijos muziejus

Nuo 2008 metų Heraklione dirba šiuolaikiškas Herakliono gamtos istorijos muziejus, kuriame Jūsų laukia įdomi pažintis su nuostabia Kretos gamta. Čia veikia nedidelis zoologijos sodas ir vaikų žaidimų bei tyrinėjimų kampelis, o labiausiai mėgstama muziejaus dalis – seisminė zona, kuri dar vadinama žemės drebėjimo simuliatoriumi. Šioje salėje galite sužinoti įdomios informacijos apie žemės drebėjimus sukrėtusius Kretą ir kitas šalis. Taip pat patys smalsiausi lankytojai gali patys patirti, žemės drebėjimą. Jums reikės užlipti ant specialiai įrengtos platformos ir po Jūsų kojomis esanti žemė pradės drebėti. Galima patirti net iki 6 balų, pagal Richterio skalę, siekiantį žemės drebėjimą.

provided-by-historicaldiscovery-center-detail

Herakliono lodžija

Herakliono lodžija daugelį metų puošia miestą. Tai pastatas, turintis atvirą erdvę savo viduje. Šis Venecijos stiliaus pastatas savo viduje turi kambarį, kiemelį ir koridorių, kurio nedengia joks stogas. Herakliono lodžija buvo pastatyta 17 amžiaus pradžioje. Statinį puošia senovės Graikijos dorėninė ir joninėninė puošyba. Lodžiją galima apžiūrėti nemokamai, be to, jos viduje dažnai yra organizuojamos parodos. Tai istoriškai svarbi vieta, nes anksčiau joje didikai rinkdavosi aptarti svarbiausių miesto problemų. Nuo 1987 metų Herakliono lodžija laikinai buvo tapusi miesto rotuše.

Venetian_Loggia-Venetian_Loggia-20000000001993804-500x375loggia

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą