Įdomiausi Bavarijos muziejai

Vokietijos pietryčių žemė Bavarija yra didžiausia šalies žemė. Nuostabi gamta sulaukia ypatingo keliautojų dėmesio. Nelieka pamiršta ir architektūra bei istorija. Bavarijoje labai daug įdomių ir vertingų muziejų, kuriuose saugomi itin vertingi eksponatai. Apsilankymas juose liks nepamirštamas.

nature-landscapes_hdwallpaper_a-cabin-in-a-beautiful-valley-in-bavaria_8895bavarian-natl-museum

Deutsches Weihnachtsmuseum

Deutsches Weihnachtsmuseum yra Kalėdų muziejus. Lankytojai turi išskirtinę galimybę sužinoti Vokietijoje švenčiamos šventės istoriją. Kalėdų simbolis – eglė. Muziejuje galima pamatyti daug gražių papuoštų šių medžių. Nors tiksliai nėra žinoma kada buvo papuošta pirmoji eglė, tačiau 18 a. jau jos buvo puošiamos. Tiesa, tuo metu nebuvo žėrinčių papuošimų, o tik sausainiai, meduoliai, saldainiai, kuriais ir buvo puošiama. Deutsches Weihnachtsmuseum muziejuje lankytojai gali pamatyti būtent taip papuoštas egles.

201312184767137_lWeihnachtsmuseum2

Bavarijos karalių muziejus

Apie 130 kilometrų nuo Bavarijos sostinės Miuncheno yra įkurtas šiuolaikiškas Bavarijos karalių muziejus. Jis lankytojams duris atvėrė 2012 metais. Verta paminėti, kad ekspozicija yra prabangiame ir garsiame Alpenrose viešbutyje. Jį supa nuostabūs miškai ir ežerai. Įžengus į Bavarijos karalių muziejų pakerės eksponatai, kurie skirti 800 metų šios žemės karališkajai istorijai. Nors muziejus įkurtas ne taip jau ir senai, tačiau lankytojų gausa jis gali pasigirti.

Museum_Bavarian_Kings

A detail of the Carved meerschaum cigar holder representing the coronation

Herzogsburg muziejus

Herzogsburg muziejus – vienas iš gražiausių Bavarijos Dingolfingo miesto pastatų. Neįprasta architektūra ir muziejaus eksponatai traukia lankytojus pažinti jį. Iki 1959 metų čia buvo oficiali Bavarijos hercogų Kastnerių rezidencija, o po to buvo įkurtas muziejus. Šiuo metu Herzogsburg muziejus yra visiškai atrestauruotas. Tai viena iš populiariausių šio regiono vietų. Pats muziejaus pastatas buvo pastatytas 1410 metais, o šiuolaikišką fasadą jis įgavo 16 amžiuje. Į muziejaus kompleksą įeina ir hercogų vyno rūsiai, kurie buvo pastatyti 1477–1478 metais. Tai viena iš įdomiausių ekskursijos vietų.

herzogsburg_20dingolfing_de_167_2005_0009~Braunau Museum 1

Maino ir Frankonijos muziejus

Bavarijoje esantis Maino ir Frankonijos muziejus garsus visoje šalyje. Jame saugomi vertingi eksponatai. Muziejus įkurtas Marienburgo tvirtovėje. 16 ekspozicijų salių lankytojus supažindina su tuo, kaip nuo 13 iki 20 amžiaus kito Wurzburgas. Meno gerbėjai atras vertingų meno kūrinių. Vienas iš vertingiausių – Giovanni Battista Tiepolo freska. Taip pat ekspozicijose pristatomi ir buities eksponatai. Pro Maino ir Frankonijos muziejaus langus atsiveria graži Wurzburgo miesto panorama.

marienbergoriginal_E0FB4FD6B67C3B320D1B3157D25C89DA

Lochgefangnis muziejus

Lochgefangnis muziejus yra vienas iš neįprasčiausių ir įdomiausių Bavarijos žemės muziejų, kuris įkurtas Niurnbergo mieste. Lankytojai čia atsiduria viduramžių laikotarpio 14 amžiaus požemiuose. Atkurta kalėjimo atmosfera atrodo išties bauginančiai. Virš požemių buvo vienuolynas, tačiau miesto valdžia jį nupirko ir 1322 metais perstatė į rotušę. Požeminės patalpos buvo pritaikytos kalėjimui. Nuo viduramžių iki dabar išliko 12 kamerų, kuriose galėjo būti po 2 kalinius. Lochgefangnis muziejaus lankytojai atras ir kankinimų kambarį su įvairiais įrankiais ir prietaisais, kurie buvo skirti apklausoms.

filename-europe-2012CIMG1091

Niurnbergo transporto muziejus

Bavarijoje esantis Niurnbergo transporto muziejus yra vienas iš seniausių technikos muziejų Europoje. 1899 metais jis buvo įkurtas. Jį sudaro Deutsche Bahn geležinkelio kompanijos ir Ryšių muziejaus kompleksai. Lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti daugybę istorinių transporto priemonių. Senieji garvežiai, geležinkelio fragmentai, traukiniai. Niurnbergo transporto muziejus pasakoja daugiau, kaip 5 šimtmečių transporto istoriją. Tai vienas iš lankomiausių muziejų, kurio eksponatų kasmet atvyskta pamatyti daugybė lankytojų.

NRNBER~1

dbmuseum-DB

Nacionalinis Vokietijos muziejus

Bavarijos žemėje įkurtas Nacionalinis Vokietijos muziejus yra Niurnberge. Tai vienas iš didžiausių šalies muziejų, kuris buvo įkurtas 1852 metais. Vienuolyno komplekse įkurta ekspozicija žavi architektūra. Įdomios ekspozicijos muziejaus lankytojus supažindina su Vokietijos kultūra. Čia randami ne tik viduramžių eksponatai, bet ir šiuolaikiniai. Šiuo metu Nacionalinis Vokietijos muziejus savo lankytojams pristato apie 1,3 milijonus eksponatų. Buities daiktai, žaislai, drabužiai, įrankiai, instrumentai, ginklai ir daugelis kitų radinių rado vietą šiame komplekse.

Eingang GNM340725_nuernberg_germanisches_nationalmuseum

Bambergo istorijos muziejus

Bambergo istorijos muziejus supažindina su šio miesto istorija nuo senovės laikų iki dabar. Eksponatai renkami nuo 1838 metų. Muziejus įkurtas Alte Hofhaltung pastate. Anksčiau jame buvo imperatoriškoji rezidencija. Akmens skulptūros, senoviniai laikrodžiai, pinigai, matematiniams ir astronominiams skaičiavimams skirti prietaisai, buities ir amatų eksponatai. Bambergo istorijos muziejus patiks tiek senovės istorijos, tiek ir šiuolaikinio meno gerbėjams. Tai puiki vieta turiningai praleisti laiką.

bamberg308081_vogelsaal

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą