Kemeras

Viduržemio jūros skalaujamas Kemeras yra puikus kurortinis Turkijos pietvakarių miestas. Nors čia nerasite daug smėlėtų paplūdimių, nes daugiausia pakrantė padengta žvyru ir akmenukais, tačiau čia galima turiningai praleisti laiką grožintis gražios jūros, kalnų ir pušynų krašto lankytinomis vietomis. Poilsis, pramogos ir linksmybės traukia pramogų išsiilgusius turistus, o ypatingi lankytini objektai sutraukia smalsių lankytojų iš įvairiausių pasaulio šalių.

Mount-Tahtali-kemer1362643

Kemero uostas

Kemero uostas yra didžiausias Turkijos jachtų uostas. Tai mėgstama vieta visų žvejybos ir vandens sporto mėgėjų. Čia yra daugybė nedidelių jachtų skirtų turistų apžvalginėms kelionėms. Jų metu plaukiama gražiausiomis Kemero pakrantės ir apylinkių vietovėmis. Tai itin mėgstama turistų vieta, kurioje galima rasti įvairiausių pramogų.

311380

Atatiurko bulvaras

Atatiurko bulvaras skirtas pagerbti Mustafa Kemalį Atatiurką. Jis buvo Turkijos Respublikos įkūrėjas ir pirmasis jos prezidentas.  Tai pagrindinė Kemero gatvė, kurioje šurmuliuoja daugybė žmonių. Einant bulvaru prieisite paminklą, kuris skirtas Atatiurkui ir šalia jo stūkso balto akmens Laikrodžio bokštas. Kaip ir gatvė, taip ir šis bokštas yra Kemero simbolis. Pagrindinė miesto gatvė suskirstyta į tris dalis. Pirmoji, kuri driekiasi paplūdimiu, garsėja prabangiais viešbučiais. Antroji dalis – jungia pagrindinę stotį su Kemero centru, o trečiojoje rasite daugybę suvenyrų krautuvėlių, parduotuvių, kavinių ir restoranų.

ataturk-boulevard-n1-iskenderun-turkey+1152_12867596648-tpfil02aw-10407

Miesto aikštė

Pagrindinė Miesto aikštė – vieta pro kurią neįmanoma praeiti nepastebėjus, nes juk Kemeras – nedidelis miestas, kuriame viskas kaip ant delno. Pagrindinė aikštės puošmena – balto akmens Laikrodžio bokštas ir paminklas skirtas pirmajam Turkijos prezidentui M. K. Atatiurkui. Miesto aikštė ribojasi su garsiuoju Atatiurko bulvaru. Tai pagrindinė Kemero gyventojų susitikimų vieta.

city hall

Phaselis paplūdimys

Vienas iš gražiausių Kemero paplūdimių – Phaselis. Šiaurinėje šio paplūdimio dalyje pamatysite padengtą pakrantę švelniu pilkos spalvos smėliu. Vanduo siekia nedidelį gylį, todėl šilto vandens mėgėjai ypatingai mėgsta šį gamtos kampelį, nes vanduo labai gerai sušyla. Visas Phaselis paplūdimys apsuptas pušų miško ir kartu su jūros vandeniu sukuria nepakartojamą aromatą. Su pakrante ribojasi romėniškos pirtys, senasis amfiteatras, Akveduko runos.

3858-09032013105925-Beach-4Phaselis20Beach

Piratų ola

Piratų ola – gamtos ir įdomių vietų lankytinas objektas. Ji matoma tik iš jūros pusės, todėl ji yra įtraukta į vandens turizmo sąrašus. Piratų ola apipinta įvairiausiomis legendomis ir pasakojimais. Ji pusiau apsemta vandens, o saulei šviečiant visas vidus suspindi įvairiomis spalvomis ir atrodo tiesiog stulbinamai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAThe-Blue-cave

Ugninis kalnas

Pasaulio stebuklas, taip vietiniai gyventojai vadina Ugnies kalną. Tik ant šio kalno viršūnės pastoviai dega ugnis. Toks stebuklas paaiškinamas labai paprastai. Šioje vietoje iš žemės gelmių išsiveržia dujos, kurios pačios savaime užsidega. Tai viena iš labiausiai lankomų turistų vietų. Ypatingai kalnas atrodo sutemus, kuomet tamsoje liepsnoja amžinoji ugnis.

338_603x3540_9365f_159c55fb_orig

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą