Kopenhaga

Didžiausioje Baltijos jūros saloje – Zelandijoje, kuri priklauso Danijos valstybei, yra įkurta sostinė Kopenhaga. Tai ypatingas miestas, kuris turistus pasitinka savo spalvingais namais ir garsiąja Undinėle. Čia puikus susisiekimas ir daugybė muziejų, viešbučių, kavinių, parduotuvėlių ir restoranų. Šiuo metu Kopenhaga yra svarbus šiaurės Europos transporto mazgas.

copenhagen_cnt_6nov09_istock_bcopenhagen_harbor

Undinėlės statula

Undinėlės statula, tapusi Kopenhagos miesto simboliu, yra svarbiausia lankytina vieta visame mieste. Tai visame pasaulyje garsaus rašytojo Hanso Kristiano Anderseno sukurtas personažas. Pasaka „Undinėlė“ pakerėjo visą pasaulį. Tai nuostabus pasakojimas apie undinėlės meilę princui. Ji sėdi ant uolos netoli kranto prie Kopenhagos kruizinių laivų prieplaukos. Undinėlės statula yra mažiau nei 1,25 metrų aukščio.

Praia

Tivoli sodai

Kopenhagos širdyje esantys Tivoli sodai yra labiausiai žinomas Danijos sostinės pramogų parkas. Čia yra daugybė atrakcionų ir velnio ratas, kuris pakilęs į viršūnę džiugina nuostabia panorama į Tivoli sodus. Taip pat galima pasivažinėti seniausiais pasaulyje kalneliais, kurie 1914 metais buvo pastatytas vien tik iš medžio. Mėgstantys žuvis gali stabėti akvariumą su 30 metrų ilgio atogrąžų rifu ir daugiau nei 1600 žuvų, rajų ir ryklių, o po parko teritoriją žygiuojantys sargybiniai, yra puikus eitynių pasirodymas Tivoli sodų lankytojams.

Tivoli_Copenhagen_nighttivoli Copenhagen_ek_2005_166_large

Amalienburgo rūmai

Danų rokoko architektūros stiliaus šedevras – Amalienburgo rūmai yra šalies karališkosios šeimos žiemos rezidencija. Jie Danijos sostinėje iškilo XVIII a. viduryje ruošiantis Oldenburgų dinastijos 300 metų jubiliejui.  Danijos karalius Frederikas V sumanė pastatyti visiškai naują rajoną, kuris buvo pavadintas jo garbei – Frederikstadu. Rajono centru turėjo tapti nauji rūmai, kurie buvo pastatyti ant buvusių karalienės Sofijos Amalie rūmų griuvėsių. Istorinius rūmus sudaro keturi atskiri pastatai, įrengti aplink aštuoniakampio formos aikštę. Jos centre stovi raito karaliaus Frederiko V skulptūra.

amalienborg

Frederiko bažnyčia

Baroko stiliaus Frederiko bažnyčia, dar vadinama marmurine, yra viena iš pačių ryškiausių ir žinomiausių Kopenhagos bažnyčių. Jos įspūdingo dydžio žalios spalvos kupolas yra vienas iš didžiausių visoje Europoje. Jo diametras siekia net 31 metrą. Marmurinė bažnyčia stovi pačiame Kopenhagos centre.

frederic churchFrederik27s_Church_dome

Kopenhagos zoologijos sodas

Kopenhagos zoologijos sodas žinomas tuo, kad yra vienas iš seniausių ir didžiausių zoologijos sodų visoje Europoje. Jo teritorijoje gyvena daugybė egzotiškiausių veislių gyvūnų. Kopenhagos zoologijos sode yra apžvalgos bokštas, kuris siekia 43,5 metrus aukščio. Iš medinio bokšto įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria visas 11 hektarų zoologijos sodo plotas. Jis buvo pastatytas 1905 metais ir iki šiol yra tarp aukščiausių medinių apžvalgos bokštų visame pasaulyje.

Elefanthus-ZooZoo-reno

Apvalusis bokštas

Apvalusis bokštas – apžvalginis Kopenhagos bokštas, astronomijos observatorija ir kelias į akademinę biblioteką. Čia dažnai rengiamos įvairios parodos ir koncertai. 5 aukštų Apvaliojo bokšto koridorius veda į apžvalgos aikštelę ir bibliotekos salę, kurioje dažnai vyksta parodos ir koncertai. Čia nerasite laiptų, nes statant bokštą buvo pasirūpinta, kad arklių traukiamais vežimais būtų patogiau užvežti knygas į biblioteką. Apžvalgos aikštelė yra įrengta virš gatvės 34,8 metrų aukštyje.

RUNDET~27062005639_6d7d93b2ed_o

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą