Kortreikas

Vakarų Belgijoje įkurtas Kortreikas yra Vakarų Flandrijos provincijos centras. Miestas minimas nuo 7 amžiaus, todėl per ilgą laikotarpį jame vyko įvairūs istoriniai įvykiai, buvo pastatyti architektūros paminklai, įkurti įdomūs muziejai. Kortreike keliautojai atranda gražias šio miesto vietas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA1

Belfry laikrodžio bokštas

Belfry laikrodžio bokštas – istorijos ir architektūros paminklas, kurį galima pamatyti istoriniame miesto centre. Tai vienas iš žymiausių Kortreiko simbolių, kuris buvo pastatytas 1307 metais pagrindinėje miesto aikštėje. Šiame bokšte kadaise buvo miesto bausmių atlikimo vieta bei iš viršūnės buvo stebima visa miesto teritorija. Nuo 1999 metų Belfry laikrodžio bokštas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pažvelgus į viršų matoma auksinė romėnų dievo Merkurijaus statula. Jis buvo prekybos sergėtojas. Kiekvienas norintis pakilti į viršų, tai gali padaryti užlipęs daugybe laiptelių pakopų į viršų.

Kortrijk_Belfort

Kortreiko rotušė

14 amžiuje pastatyta Kortreiko rotušė nuolatos buvo rekonstruojama, tokiu būdu įgavo įvairių laikotarpių architektūros stilių elementų. Šiuo metu žvelgiant į fasadą išskiriama vėlyvosios gotikos ir ankstyvojo renesanso detalės. Viduje viskas kitaip. Čia vyraujantis baroko stilius suteikia prabangos įspūdį. Viduje saugomi vertingi meno kūriniai: paveikslai ir vitražai. Taip pat vienas iš įdomiausių eksponatų – 15 amžiaus kaminas, kurio viršuje yra skulptūros iš marmuro. Šiuo metu Kortreiko rotušė skirta miesto valdžios susirinkimams rengti bei organizuoti iškilmingus pokylius. Tiesa, turistai turi galimybę dalyvauti čia rengiamose ekskursijose.

City Hall

Šv. Mergelės bažnyčia

Šv. Mergelės bažnyčia stovi pačiame Kortreiko miesto centre. Ji tikinčiuosius priima jau daugiau, kaip 8 šimtmečius. Nors pastatas atrodo labai kukliai, tačiau tuo pat metu sukuria jaukią aplinką. Šv. Mergelės bažnyčia yra pagrindinė miesto šventovė. Iš išorės matoma konstrukcija atitinka pirmapradę jos išvaizdą, kuomet buvo pastatyta 1199 metais. Nors ir buvo neišvengta rekonstrukcijų, tačiau jos buvo atliktos labai gerai. Gaila, neišliko originalios freskos ir vitražai. Šv. Mergelės bažnyčia yra įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą, todėl jos neaplankyti būtų nuodėmė.

Šv. Mergelės bažnyčiaGravenkapel, XIVe

Broeltorens

Broeltorens – istorinis ir architektūrinis paminklas, kuris yra netoli nuo Šv. Mergelės bažnyčios. Dviejų bokštų statinys sujungiamas tiltu per Lys upę. Iš pradžių čia buvo miesto sienos, kurios 18 amžiuje buvo sugriautos. Broeltorens yra šių sienų likusieji statiniai, kurie tarnavo, kaip miesto gynybinė tvirtovė. Pirmasis bokštas buvo pastatytas 1385, o antrasis 1415 metais. Po restauravimo darbų turistai gali pamatyti įstabaus grožio statinius.

Brultorens

„Gulden controversial“ stadionas

1947 metais Kortreike buvo iškilmingai atidarytas „Gulden controversial“ stadionas. Jis buvo pastatytas pagal garsaus architekto M. Delahauso projektą. Tai „Kortreiko“ futbolo klubo stadionas. Po rekonstrukcijos jame gali vienu metu varžybas stebėti 9399 žiūrovai. Tai populiariausias stadionas šioje Belgijos dalyje. Visos svarbiausios rungtynės stebimos ne kur kitur, o būtent šioje vietoje.

12_Freethiel_Stadion_13,290_Beveren-Waasdc0bea5c42ec66f1bda1b3b6d00e5bb3

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą