Barselonoje galime nepaliaujamai stebėtis architektūros didingumu ir grožiu. Pasivaikščiojimas miesto gatvėmis paliks neišdildomų įspūdžių. Tarp svarbiausių architektūros perlų pirmaujančias pozicijas tarp turistų lankomų objektų sudaro rūmai. Jų čia yra įvairiausių tiek statybos metais, tiek architektūros stiliais, tiek ir paskirtimi. Norint susipažinti su jų istorija reikia paskirti ekskursijoms pora dienų, tačiau tas laikas vertas to.
Nacionaliniai Barselonos rūmai
Barseloną puošia didieji Nacionaliniai Barselonos rūmai. Tai svarbus istorinis paminklas, kuris buvo pastatytas 13 amžiuje kaip Barselonos grafų rezidencija. Vėliau rūmuose buvo atliktos rekonstrukcijos, jie buvo plečiami ir dabar matome jau galutinai susiformavusį vaizdą. Visas kompleksas sudaro romanų, gotikos ir rytų gotikos stilių. Juose kadaise vykdavo inkvizicijos posėdžiai. Taip pat Nacionaliniai Barselonos rūmai ir jo sienos girdėjo Kristupo Kolumbo pasakojimą apie atrastą žemyną – Ameriką. Šiuo metu juose yra įkurtas Nacionalinis Katalonijos meno muziejus. Čia saugomi vertingiausi meno kūriniai.
Katalonijos Parlamento rūmai
Katalonijos Parlamento rūmai – gražus pastatas, kuris garsus dėka savo išskirtinės viduramžių architektūros. Atkreipkite dėmesį į gražų fasadą, kuris puoštas nedidelėmis, bet labai dailiomis skulptūromis. Rūmai buvo pastatyti 1027 metais ir iš pradžių jų paskirtis buvo – šventykla. Už šių sienų vyko svarbūs susirinkimai, kurie nulemdavo tolimesnius politinius ir tikėjimo įvykius. Taip pat Katalonijos Parlamento rūmai garsūs tuo, kad čia buvo paskelbtas pirmasis Katalonijos teisės kodeksas. Praėjus dageliui metų, tik 1980 metais, buvo išrinktas pirmasis šiuolaikinis Katalonijos Parlamentas.
Teismo rūmai
Šalia Citadel parko stovi Teismo rūmai. Jie sudaro gražų architektūrinį derinį su greta stovinčia Triumfo arka. Verta žinoti, kad Teismo rūmai yra įtraukti į visus lankytinų objektų sąrašus, tad ekskursija į jį yra būtina lankantis Barselonoje. 1904 metais baigtas statyti pastatas iki šiol žavi savo architektūriniais sprendimais. Didelis kupolas papuoštas Teisingumo simboliu, o fasade galima pamatyti įvairias figūras, kurios vaizduoja svarbius Katalonijos įvykius.
Vyskupų rūmai
Vyskupų rūmai yra ryškus architektūros paminklas. Kadaise šioje vietoje stovėjo romėnų statiniai, o ant jų pamatų iškilo rūmai. Fasadas puikiai perteikia baroko stilių. Verta pamatyti čia esantį frizą, kurį dekoravo garsusis Pablo Pikaso. Vyskupų rūmai yra gražus architektūros paminklas, kurį lanko tūkstančiai turistų kiekvieną dieną.
Katalonijos muzikos rūmai
Įstabaus grožio Katalonijos muzikos rūmai yra meno šventovė. Natūralus vidaus apšvietimas, unikalus fasadas ir prabangus interjeras priverčia nustebti net ir tuos, kurie nėra meno ir architektūros gerbėjai. Šviesa į rūmų vidų patenka pro daugybę langų, kurie puošia lubas. Tai tarsi apverstas kupolas su spalvotomis stiklo detalėmis. Toks kūrinys sudaro žydro dangaus ir saulėtos dienos įspūdį. Katalonijos muzikos rūmai gali priimti 2 tūkstančius žiūrovų. Čia vyksta daugelis renginių, o pasirodymas „Opera ir flamenko“ rengiamas nuolat.
Parašykite komentarą