Lankomiausi Berno architektūros statiniai

Gražiojoje Šveicarijoje esantis Bernas traukia savo didinga architektūra. Šios šalies sostinė per daugelį amžių turi išsaugojusi daugybę paminklų, kuriuos nuolat lanko turistai iš įvairiausių pasaulio valstybių. Lankomiausi Berno architektūros statiniai atviri lankytojams ir kviečia susipažinti su jų istorija.

1

bern-altstadtLaikrodžio bokštas

Pačiame Berno senamiesčio centre stovi Laikrodžio bokštas. Jis kadaise atliko gynybines funkcijas. Šiuo metu bokštas yra ne tik miesto, bet ir visos šalies simbolis. Todėl nenuostabu, kodėl čia tiek daug turistų, kurie nori atminimui padaryti nuotrauką šalia jo. Laikrodžio astronominis mechanizmas buvo sukurtas 16 amžiuje. Kiekvienas, kuris ateina pasigrožėti architektūros statiniu, kas valandą gali stebėti teatralizuotą pasirodymą, kuris sukurtas kartu su laikrodžio mechanizmais. Šis muzikinis mechanizmas labai patinka turistams.

Clock Tower

Clock Tower1Paul Klee centras

Praeivių žvilgsnius traukiantis Paul Klee centras yra įdomus architektūros statinys. Jis vadinamas kraštovaizdžio skulptūra. Atidžiai žvilgtelėjus pastebima, kad trys architektūros statiniai, kurie primena kalnelius, puikiai dera su čia esančiu kraštovaizdžiu. Iš stiklo ir metalo konstrukcijų pastatytame pastate galima rasti įdomybių. Pirmajame yra auditorija, mokslo centras ir priimamasis, o antrajame – salės su pastoviomis ekspozicijomis ir parodomis. Paskutiniajame yra įsikūrusi administracija. Verta paminėti, kad čia yra eksponuojama daugiau kaip 4 tūkstančiai Paulo Klee darbų. Salėse labai jauku, nes yra nei per karšta, nei per šalta ir sukurtas natūralus ne per ryškus apšvietimas.

Paul Klee Center

Paul Klee Center1Berno katedra

Berno katedra – tikinčiųjų pasididžiavimas. Tai vienas iš gražiausių miesto statinių, kuris stovi senamiestyje. Ji yra pats didžiausias religinio pobūdžio pastatas visoje Šveicarijoje. Taip pat Berno katedra ypatinga tuo, kad yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėlyvosios gotikos architektūros stilius turi įspūdingus varpus, iš kurių pagrindinis sveria 10 tonų ir yra 100,6 metrų aukštyje. Pirmoji katedra šioje vietoje iškilo Berno įkūrimo pradžioje, o naujos ir didesnės statyba prasidėjo 13 amžiuje. Vidaus interjeras ir vertingi meno kūriniai traukia ne tik tikinčiuosius. Čia lankosi ir meno, istorijos bei architektūros gerbėjai.

Cathedral of Bern

OLYMPUS DIGITAL CAMERACampagne Oberried namas

1736 metais buvo pastatytas Campagne Oberried namas. Aplink jį yra labai gražus sodas su daugybe augalų ir terasa, o namo viduje pokylių salė. Jis priklausė Fišerių šeimai, o 1853 metais namas buvo parduotas. Šiuo metu gražusis pastatas priklauso „Oberido“ fondui, kurio pagrindinis tikslas skatinti kultūrinius ir visuomeninius renginius. 2001 metais Campagne Oberried namas buvo atnaujintas, tačiau buvo išlaikytas architektūrinis stilius.

SONY DSC

campagne-oberried-f-r-anl-sse-mieten

Muri pilis

Muri pilies istorija prasidėjo 12 amžiuje. Keičiantis amžiams, keitėsi ir savininkai bei buvo kuriamas savitas architektūros ir interjero stilius. Kiekviena detalė dabar atsispindi visoje pilyje. Žinoma, pastatas skiriasi nuo pirmapradės išvaizdos, bet architektūra nuo to nenukentėjo, o įgavo savito žavesio. Dabar Muri pilis labai lankomas objektas.

Schloss Muri

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą