Lankomiausios Slovėnijos pilys

Slovėnija pastaruosius kelerius metus tampa vis populiaresnė turistų tarpe. Graži šalis yra centrinėje Europos dalyje. Tai ne tik gražios gamtos objektų gausa vienoje vietoje, bet ir randami istorijos bei architektūros paveldo pėdsakai. Lankomiausios iš šio sąrašo yra pilys, kurios mena seniausius laikus ir gali lankytojams papasakoti tiek daug įdomių istorijų apie praeitį.

179415
GradBled0001

Predyamskiy pilis

Predyamskiy pilis yra viena iš lankomiausių Slovėnijos pilių. Tai netoli nuo garsiojo Postojna urvo esantis istorijos palikimas. Verta žinoti, kad būtent ji yra ir viena iš seniausių pilių visoje šalyje, todėl čia visuomet gausu smalsių turistų, kurie nori apsilankyti joje ir sužinoti jos įdomią istoriją. Pilis stovi ant 123 metrų aukščio uolos. Tai nuostabus vaizdas, kurio niekur kitur nepamatysite. Pilis buvo pastatyta 1274 metais apsuptyje žaliuojančių ir tankių miškų, gražių laukų ir upelių. Iš tolo statinys primena kregždės lizdą, todėl itin populiaru čia fotografuotis. Šiuo metu Predyamskiy pilyje lankytojai randa galeriją bei gali ne tik pasivaikščioti po pilies menes, bet ir nusileisti į požemius. Būtent čia yra labai įdomu, nes randamos ne tik įvairios galerijos, bet ir labirintai bei slaptieji tuneliai.

dsc_0554

Otocec pilis

Nedidelėje saloje, kurią supa Krka upė stovi viduramžių Otocec pilis. Šiuo metu ją gali aplankyti visi norintys ir ne tik aplankyti, bet ir joje apsistoti bei pajusti jos senovinę atmosferą. Kadaise buvusi gynybinė pilis šiuo metu visiškai pakeitė savo paskirtį ir tapo jaukiu viešbučiu. Tuo spėja įsitikinti ir visi jos svečiai. Otocec pilies istorija prasideda nuo 1252 metų. Daugelį metų ši vieta buvo garsių šeimų namai bei saugus prieglobstis nuo klastingų priešų. Pilis savo senąją išvaizdą pakeitė po 17 amžiaus restauracijos darbų. Taip iš gynybinės pilies ji tapo prabangia užmiesčio vila ir tik vėliau viešbučiu. Verta paminėti, kad tai unikali vieta, nes pilis stovi beveik ant vandens. Gamtos ir architektūros derinys nepakartojamas, todėl ši vieta tokia populiari.

otocec-castlehotel_02

Ptuj pilis

Ptuj pilis yra garsiausia ir lankomiausia Slovėnijos pilis. Dar viduramžiais dėka gražios kalvotos vietovės Ptuj gyvenvietė traukė feodalus. 9 amžiuje dabartinės pilies vietoje stovėjo senoji. Iki mūsų dienų išliko stovėti tik senasis bokštas, kuris mena senuosius laikus. 12 amžiuje čia apsigyveno arkivyskupas, kuris liepė ant kalvos pastatyti didžiulę pilį. Dabar turistai gali pamatyti išlikusią pilį, kuri buvo pastatyta 12 amžiuje. Šiuo metu čia įkurtas muziejus, kuriame galima apžiūrėti viduramžių kolekcijas: baldus, interjero detales, muzikos instrumentus, paveikslus ir kitus buities daiktus. Taip pat pilyje gausu karnavalinių kostiumų, kurie pritraukia daug smalsių žiūrovų.

2900853758_e8447db747DSC_1277_ptujski_grad_big

Rayhenburg pilis

Brestanice stovi Rayhenburg pilis, kuri šalyje yra ne tik viena iš seniausių, bet ir lankomiausių. Ji stovi ant gražiosios Sava upės kranto, todėl ir gamtos mylėtojai galės grožėtis nuostabiais vaizdais. Rašytiniuose šaltiniuose pilis minima net nuo 895 metų. Būtent dėl šio istorinio fakto daugelis istorikų teigia, kad Rayhenburg pilis yra seniausia visoje Slovėnijoje. Pastatas buvo pastatytas romanų stiliumi, o bokštas – romantizmo. Įžengus į vidų pakerės nuostabios lubos ir dekoruotos sienos. Verta paminėti, kad lankantis pirmame aukšte reikia atkreipti dėmesį į 1530 metų freskas. Jos labai gražios. Per daugelį metų pilyje buvo ir kalėjimas, ir lageris, ir vienuolynas, kuriame vienuoliai gamino šokoladą ir likerį, tačiau nuo 1968 metų pilis tapo muziejumi.

atsisiųsti

Kozlov Rob pilis

Netoliese nuo nedidelio Tolmino miestelio, gražioje vietoje ant nedidelio kalnelio, yra Kozlov Rob pilis. Tai vienas iš žinomiausių Slovėnijos architektūros statinių, kuris gausiai lankomas turistų, todėl šią vietą būtina įtraukti į savo lankytinų objektų sąrašą. Tiksli statybų data nėra žinoma, tačiau pilis minima jau nuo 1188 metų. Statinys buvo pastatytas ant neapdirbto akmens. Tuo laikotarpiu ši statybų medžiaga buvo vertinama kaip itin tinkama gynybinėms pilims. Miškų apsuptyje stovinti istorinė vertybė vertinama daugelio mokslininkų. 1348–1511 metais Slovėnijoje vyko žemės drebėjimai ir dėl to daugelis svarbių ir vertingų architektūros paminklų buvo sugriauti. Į šį sąrašą pateko ir Kozlov Rob pilis, bet lankytojai gali pamatyti svarbias detales, kurios išliko iki mūsų dienų.

atsisiųstiakt4

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą