Lilehameris

Apie 180 kilometrų nuo Norvegijos sostinės Oslo nutolęs Lilehameris yra šalia didžiausio šalies Mojoso ežero. Jis garsėja didžiausiu Šiaurės Europoje esančiu muziejumi po atviru dangumi. Taip pat jis daugeliui puikiai žinomas kaip slidinėjimo kurortas. Jame įrengtos geriausios slidinėjimo trasos, kurių ilgis siekia 350 metrų ir žiemos sportui skirti įrengimai. Lilehameris yra seniausias Norvegijos slidinėjimo kurortas. Taip pat į čia lankytojus traukia istorija, kultūra bei lankytinos vietos.

lilleh1

Lillehammer

Hunderfossen pramogų parkas

Hunderfossen pramogų parkas yra miško viduryje, 13 kilometrų nutolęs nuo Lilehamerio. Tai paslaptingas pasakų pasaulis, kuriame yra ferma, raftingas ir keli baseinai. Kino mėgėjai čia gali apsilankyti 4D kino filmo seansuose. Lankytojai, norintys pasigrožėti vaizdu iš aukštai, gali pakilti į bokštą, iš kurio viršūnės puikiai matomi 50 atrakcionų ir apylinkės. Hunderfossen pramogų parkas labai populiari pramogų ir linksmybių vieta.

Hunderfossen ParkHunderfossen Park1

Storgata gatvė

Storgata gatvė – pėsčiųjų gatvė. Tai populiariausia vieta pasivaikščiojimams, apsipirkimui ar tiesiog ramiam pasisėdėjimui. Gatvėje lankytojus sužavi architektūra. Joje yra senoviniai mediniai namai, kurie buvo pastatyti 18 amžiuje. Storgata gatvėje stovi Olimpinis muziejus ir paminklas pagerbti Nobelio premijos laimėtoją S. Unset. Vietiniai gyventojai ypatingai mėgsta Storgata gatvėje esantį centrinį miesto parką. Jame yra gražus nedidelis ežeras ir nuostabus kraštovaizdis. Patogi infrastruktūra prisidėjo prie Storgata gatvės populiarumo.

Storgata

Olimpinis tramplynas

Lilehameris puikiai žinomas ne tik kaip slidinėjimo kurortas, bet ir kaip Olimpinių žaidynių miestas. Jame vyko istorinės 17 Olimpinės žaidynės. 1993 metais buvo pastatytas Olimpinis tramplynas, kuris skirtas specialiai šioms žaidynėms. Jis iki šiol neprarado savo formos ir puikiai atrodo. Nors šiuo metu tramplynas nėra skirtas Olimpinėms žaidynėms, tačiau jis naudojamas įvairioms rungtynėms ir pasiruošimui šuoliams nuo tramplyno. Be to, Olimpinis tramplynas labai mėgstamas turistų, todėl jis įtrauktas į lankytinų objektų sąrašus.

Olympic Ski Jump in LillehammerOlympic Ski in Lillehammer

Olimpinis muziejus

1997 metais duris atvėrė Olimpinis muziejus. Tokio tipo muziejus yra vienintelis visoje Šiaurės Europoje. Jame pristatoma visa Olimpinių žaidynių istorija, pradedant nuo 776 metų iki dabar. Visa ekspozicija padalinta į tris dalis ir jose galima išvysti daugiau kaip 7 tūkstančius eksponatų. Ypatingas dėmesys skiriamas 17–osioms žaidynėms, kurios vyko Lilehamerio mieste. Olimpinis muziejus yra populiarus ir sulaukia daugybės lankytojų iš įvairių pasaulio šalių. Susidomėjimas Olimpinėmis žaidynėmis kasmet didėja.

800PX-~1f10580209-1024x576

Garmo stave bažnyčia

Garmo stave bažnyčia – unikalus architektūros kūrinys. Tai medinė bažnyčia, kuri pastatyta 1150 metais ant senosios bažnyčios likučių. Kadaise ji stovėjo Lom mieste, o vėliau buvo pervežta į Lilehamerį. Statant bažnyčią buvo naudojama išskirtinė technologija. Mediniai rąstai buvo statomi ne horizontaliai, o vertikaliai. Šiuo metu Garmo stave bažnyčia yra populiariausia visoje Norvegijoje, o visi norintys gali kiekvieną trečiadienį apsilankyti jos viduje.

Garmo2small

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą