Marmaris

Marmaris – uostamiestis ir svarbus tarptautinis kurortas Turkijoje.  Turistai šią vietovę įvardina kaip skanių patiekalų ir aromatingo vietinio vyno kraštu, kuriame laukia puikus poilsis ir pramogos. Svetingi vietiniai gyventojai yra labai draugiški ir sukuria jaukią atmosferą, todėl į Marmarį norisi vėl sugrįžti. Senovės palikimas, žavus senamiestis ir puikūs barai kviečia turiningai praleisti laiką. Nuostabi gamta pakeri net ir visko mačiusius Turkijos šalies svečius.

imagesCAS80MVYpart-of-marmaris-town

Marmario tvirtovė

Kai kurių istorinių šaltinių žiniomis Marmario tvirtovė buvo pastatyta 3 000 pr. m. e. Ne veltui šis architektūrinio paveldo statinys taip traukia turistų grupes. Per daugelį amžių šis gynybinis kompleksas keitėsi ir dabartinę išvaizdą įgijo 16 amžiuje. Marmario tvirtovė pastatyta ant uolos ir į ją patekti galima tik einant siauru takeliu. Viskas tiek viduje, tiek ir išorėje mena senuosius laikus. Šiuo metu tvirtovėje yra įkurtas Etnografijos muziejus, kuriame gali apsilankyti visi norintys pažinti ne tik šios tvirtovės istoriją, bet ir visos šalies.

marmaris_kale1marmaris-kalesi-1

Hisaronu įlanka

Hisaronu įlanka – Marmario puošmena. Čia turistai atvyksta pasigrožėti akmeniniais paplūdimiais, nuostabia ir nepakartojama lagūna, ir fiordais. Tai tikras rojaus kampelis, norintiems pailsėti grožintis nuostabiausiais Turkijos gamtos vaizdais. Paplūdimio krantinėje galima apžiūrėti senųjų tvirtovių runas. Be istorinių palikimo pėdsakų čia pamatysite ir šiuolaikinius statinius.

1082_603x354

Kleopatros sala

Nuostabaus grožio Kleopatros saloje, kuri yra Egėjo jūros įlankoje, galima mėgautis gražiais gamtos vaizdais ir pasyviu poilsiu gulint paplūdimyje. Legendomis apipintoje saloje garsusis Markas Antonijus savo mylimajai Egipto princesei Kleopatrai paskyrė salą, į kurią buvo atvežtas Egipto smėlis ir rečiausi augalai. Jis pastatė Apolono šventyklą ir antikinį amfiteatrą. Iki šiol išlikęs amfiteatras yra svarbus lankytinas objektas, kurio atvyksta apžiūrėti daugybė smalsių turistų.

cleopatra4MINOLTA DIGITAL CAMERA

Meilės alėja

Važiuojant iš oro uosto į Marmarį pagrindiniu keliu pamatysite nuostabiąją Meilės alėją. Tai ilgas takas, kurį saugo eukaliptai. Vietiniai gyventojai pasakoja legendas, kurios byloja, kad įsimylėjėliams einant per šią alėją sustiprės Jų meilė, o jeigu Jūs su savo mylimu žmogumi eisite susikabinę rankomis iki pat galo, tuomet Jūs niekada neišsiskirsite. Nenustebkite čia išvydę daugybės porų, kurios tiki šiuo gražiu pasakojimu, ir žingsniuojančių šia stebuklinga Meilės alėja.

love alley

Turgut krioklys

Gamtos mylėtojai Marmario pietuose turi būtinai pamatyti Turgut krioklį. Jis randasi gražiame parke ir yra vienas gražiausių Turkijos gamtos vietų. Per daugelį metų krentantis vanduo nugludino akmenis ir sukūrė tikrą meno šedevrą. Tai neįprastai gražios akmens formos. Iš 5 metrų aukščio krentantis vanduo sukuria nepakartojamą vaizdą, nes nuo jo susidaro nedidelė upė, kurioje vanduo ypatingai švarus ir skaidrus. Čia galima stebėti gražias žuvytes, o drąsiausi išsimaudyti šaltame vandenyje.

25995963

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą