Nica

Pietų Prancūzijoje Viduržemio jūros bangos skalauja Nicos miesto pakrantę. Tai Žydrojo kranto sostinė, kuri yra didžiausias Viduržemio jūros pakrantės kurortas. Itin mėgstama poilsiautojų vieta traukia turistus iš įvairiausių šalių. Jūra, gražūs paplūdimiai, puikiai išvystytas turizmas ir įvairūs renginiai tampa puikia pramoga bet kokio amžiaus ir pomėgių lankytojams.

nice-france-323802nica

Promenade des Anglais paplūdimiai

Nuo oro uosto – vakaruose, link senosios Nicos – rytuose tęsiasi Promenade des Anglais paplūdimiai. Tai Nicos miesto pajūrio centras. Nuo 1800 metų šis kurortas buvo mėgstama Europos aristokratų vieta. Šiuo metu Promenade des Anglais zonoje yra pėsčiųjų takai, kuriuose gausu kavinių ir barų. Čia galima smagiai pasivažinėti dviračiais, riedučiais ar tiesiog ramiai pasivaikščioti ir grožėtis nuostabia gamta.

promenade_des_anglaispromenade-des-anglais-nice-f656

Cours Saleya sritis

Tarp Massena aikštės ir istorinio senamiesčio yra Cours Saleya sritis. Tai viena iš žymiausių Nicos vietų, kurioje mėgsta lankytis ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai.  Čia galima kasdien, išskyrus pirmadienius, apsipirkti turguje, kuriame gausu ne tik maisto produktų, bet ir įvairiausių prekių. Turistai ypatingai mėgsta suvenyrų krautuvėles ir blusų turgų. Taip pat Cours Saleya sritis garsėja turinti gerus restoranus, kuriuose gaminami skaniausi Nicos virtuvės patiekalai.

cours sCours-Saleya-Flower-Market-in-Nice

Masenos aikštė

Masenos aikštė – pagrindinė miesto aikštė, kurią supa raudonos spalvos Italų architektūros pastatai. Joje yra septynios kabančios skulptūros, kurios simbolizuoja septynis pasaulio žemynus. Aikštė yra pagrindinė įvairių renginių vieta. Kiekvienais metais vasario mėnesį joje vyksta Corso Carnavalesque karnavalo paradas, o liepos 14 dieną minima Bastilijos diena. Masenos aikštėje daug kavinių, barų ir restoranų. Taip pat galima apsipirkti čia įkurtose parduotuvėlėse.

masene placemassena

Pilies kalnas

Pilies kalnas, dar vadinamas Colline du Chateau, yra aukščiausia vieta Nicoje, iš kurios atsiveria Nicos senamiesčio ir uosto panorama. Į jį galima patekti einant iš senamiesčio pėsčiomis ir kopiant 213 laiptelių. Jeigu Jums tai atrodo per sunku, tai pasinaudokite funikulieriumi, kuris yra Ponchettes gatvės pabaigoje. Pakilus ant Pilies kalno galima apsilankyti jūrų muziejuje, apžiūrėti griuvėsius ir kapines. Įspūdingai atrodo krioklys ir gamta.

chateau-du-NICEcolline-du-chateau

Garibaldžio aikštė

Baroko stiliaus Garibaldžio aikštė išsiskiria architektūra ir istorija. Ji pavadinta garsiojo Italijos herojaus Džiuzepės Garibaldžio vardu. Jis buvo Italijos karinis ir politinis lyderis bei revoliucionierius, kuris kovojo už Nicos susivienijimą su Italija. Aikštės centre stovi jo statula.

Garibaldiplace-

Rossetti aikštė

Rossetti – uždara pėsčiųjų aikštė įkurta Nicos senamiesčio centre. Čia galima pajusti tikrąją istorinę miesto dvasią. Raudonos ir geltonos spalvos pastatai primena senuosius laikus. Apsilankius Rossetti aikštėje karštą dieną galima užsukti į čia esančią Fenocchio ledainę, kuri yra viena iš geriausių ledainių mieste. Čia siūloma net 99 ledų rūšys. Taip pat aikštėje yra baroko stiliaus Sainte – Reparate katedra, kuri yra įtraukta į istorinių paminklų sąrašą.

116388_4e7c9527e95d5_27e20f26bc79f0977c2c307bd641d12a6caa8d8fPlace Rossetti, Nice, Old Town Nice

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą