Parma

Šiaurės Italijoje esantis Parma miestas vilioja savo architektūra, istorija ir daugybe lankytinų vietų. Jis žymus tuo, kad čia yra įkurtas Parmos universitetas, kuris yra vienas seniausių šalyje.  Taip pat sūrio mėgėjai jį žino ir kaip parmezano sūrio gamybos tėvyne. Pažintis su viduramžių atmosfera dvelkiančia Parma neabejotinai nepaliks abejingų jos grožiui.

parma-ham-italyParma Piazza Duomo

Duomo aikštė

Duomo aikštė – pagrindinė Parmos aikštė. Joje stovi vieni iš lankomiausių objektų. Tai Šv. Marijos katedra ir 12 amžiaus Jono babtisterija, kuri yra seniausias pastatas mieste. Jos bokštas Džota siekia 84 metrus aukščio ir iš visų pusių papuoštas medalionais. Pasivaikščiojimas Duomo aikšte neprailgs, nes be šių pagrindinių lankytinų objektų rasite ir kitus gražius statinius. Tai mėgstamiausia miesto gyventojų susitikimų ir laisvalaikio leidimo vieta.

Piazza_Duomo_with_fog,_Parma

Parmezano sūrio muziejus

Atvykus į Parmą ir neapsilankius Parmezano sūrio muziejuje galima teigti, kad Jūs visai nepabuvojote šiame mieste. Muziejus įkurtas 30 kilometrų nuo Parmos. Tai buvo Zanoni – sūrio gamintojo idėja. Parmezano sūrio muziejus įkurtas sename sūrio gaminimo pastate. Čia rasite daugybę įdomių eksponatų, kurie naudojami ne tik gamybai, bet ir laikymui, svėrimui. Taip pat lankytojai bus supažindinti su visais peiliais, kurie skirti sūrio pjaustymui. Apsilankymo metu sužinosite kaip gaminamas sūris, tačiau įdomiausia paskutinė šios ekskursijos dalis – sūrio degustacija.

Parmesan Museumparma-food-582

Santa Maria della Steccata bažnyčia

1521 metais pastatyta Santa Maria della Steccata bažnyčia yra viena lankomiausių miesto bažnyčių. Visas pastatas padalintas į tris dalis, kurios kiekviena atspindi savo stilių ir elementus. Kupolas viena gražiausių jos dalių. Iš išorės bažnyčia išlaikė savo viduramžišką išvaizdą, o viduje Jus sužavės jos interjeras. Arkos, kolonos, daugybė skulptūrų ir paveikslų parodo kokia ji prabangi ir vertinga. Viduje apima didingumo ir ramybės atmosfera. Įspūdingos freskos sužavės net ir visko mačiusius lankytojus.

Santa Maria della Steccata bažnyčiaSanta Maria della Steccata bažnyčia1

Fontanellato pilis

Vykstant į šiaurinę Parmos pusę randama Fontanellato pilis. Jos apylinkėse žmonės apsigyveno dar bronzos amžiuje. Tai puikus gynybinės pilies pavyzdys, kuris laikui bėgant tapo rezidencija. Prie jos statybos ir interjero dirbo geriausi meistrai. Šiuo metu visi apsilankę Fontanellato pilyje galės pamatyti įspūdingus meno kūrinius, freskas, vitražus ir architektūrą. Žymiausios – Diana ir Akteonas freskos yra pačios vertingiausios. Būtinai pamatykite ir paveikslų galeriją. Taip pat labai gražios skulptūros puošia šią pilį. Iš pilies galima pasigrožėti priešais esančios aikštės panorama.

Castello di Fontanellato

Farnese teatras

Farnese teatras Parmoje buvo atidarytas 1628 metais. Tuo metu jame galėjo sėdėti 4 tūkstančiai žiūrovų. Įspūdingas interjeras pasižymi skulptūromis, kolonomis, piliastrais. Antrojo pasaulinio karo metais Farnese teatras nukentėjo, tačiau šiuo metu atvykusieji į miestą ras atstatytą įspūdingą architektūros paminklą. Visi norintys gali ateiti į čia rengiamus teatro pasirodymus ar paprasčiausiai pasivaikščioti prie pastato ir pasigrožėti jo eksterjeru.

Farnese teatrasFarnese teatras2

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą