Paryžiaus parkai

Žaliuojantys Paryžiaus parkai sukuria jaukaus miesto įvaizdį. Juk prancūzai garsėja kaip komforto ir grožio mėgėjai, o kas geriau, nei augalai tarp įvairių architektūros statinių sukuria tokios vietos oazę. Puikiai prižiūrimi parkai palaiko senąsias tradicijas. Kasdien juose ateina pasivaikščioti daugybė miesto gyventojų. Turistams taip pat smalsu įžengti į žaliąjį pasaulį, kuris puikiai tinka poilsiui nuo miesto šurmulio.

2

3Bois de Vincennes parkas

Didžiausias Paryžiaus miesto Bois de Vincennes parkas turi net 995 hektarus žemės. Jis yra į rytus nuo miesto centro. Tai svarbiausia ir gražiausia Paryžiaus lankytina vieta, kurioje kasdien apsilanko tūkstančiai lankytojų. Iš pradžių čia buvo medžioklei skirtas miškas, kuriame medžiojo aristokratai ir tik nuo 18 amžiaus jis tapo parku. Dabar čia galima grožėtis ežerais, augalais bei apsilankyti Botanikos sode.

Bois_de_Vincennes_20060816_16

Monceu parkas

Monceu parkas Paryžiaus centre yra nuo 1769 metų. Tai tradicinio anglų stiliaus parkas, kuris labai skiriasi nuo prancūziškojo stiliaus. Čia pasivaikščiojimų metu galima pasigrožėti skulptūromis, kurios išdėstytos padrikai. Įdomiausi objektai – sumažintos architektūros paminklų kopijos: Egipto piramidė, Kinijos siena, Olandų vėjo malūnas ir daugelis kitų. Šiuo metu gražusis Monceu parkas yra labai mėgstama pasivaikščiojimų vieta.

monceau_iii_hdr_by_dantordjman-d3jqstc

Bagatelle parkas

Miško teritorijoje įkurtas Bagatelle parkas pavadintas dėka čia stovinčio to paties pavadinimo rūmų, kurie buvo pastatyti 1775 metais. Paryžiaus miesto valdžia parke nuolat rengia įvairius koncertus ir parodas, todėl ši vieta tapo viena iš mėgstamiausių miesto gyventojų. Lankytojai pasivaikščiojimo metu gali pasigrožėti gražiaisiais dekoratyviniai augalais, teminiais sodais ir paviljonais, kurie atspindi skirtingus laikotarpius. Bagatelle parkas puikiai žinomas rožių mylėtojams, nes čia yra pats žinomiausias prancūzų rožynas. Ne tik rožynas, bet ir visas parkas labai mėgstama vieta visais metų laikais.

bagatelle

bagatelle1Bellevile parkas

Bellevile parkas įkurtas gražioje vietoje – ant Bellevile kalvos. Tai 1 tūkstančio kvadratinių metrų ploto teritorija. Labiausiai lankytojus žavi 30 metrų aukštyje esanti terasa, iš kurios atsiveria kerintys Paryžiaus vaizdai. Bellevile parkas buvo įkurtas 1988 metais. Nepaisant to, kad jis yra mažiausias miesto parkas, jame galima pamatyti krioklį su fontanu. Aplink auga daugybė gražių augalų. Parko teritorijoje yra teatras po atviru dangumi ir Oro muziejus, kuriame organizuojamos ekskursijos. Lankytojus stebina kiekvienais metais sodinamos vienmetės gėlės, iš kurių sodininkai sukuria įvairias gražias kompozicijas.

belleville

bellevilleparc-de-Buttes Chaumont parkas

Vienas iš didžiausių Paryžiaus parkų – Buttes Chaumont užima 25 hektarus žemės ploto. Jo atidarymas įvyko 1867 metais. Savo forma parkas primena garsųjį prancūzų pyragėlį kruasaną. Visa teritorija paskirstyta per kelis lygius. Daugiausia lankytojų sulaukia parke esantis ežeras ir sala, kurioje yra 50 metrų aukščio skardis. Tai iš tiesų kerintis vaizdas. Skardžio viršūnėje yra rotonda, kuri vadinama Sevilijos šventykla. Tai Italijoje esančios rotondos kopija. Į čia galima pakilti dvejais tiltais.buttes-chaumont-paris

Buttes-Chaumont_4

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą