Ronda

Ronda – Malagos provincijoje esantis nuostabus miestas tarp dviejų tarpeklių, kurie siekia virš 100 metrų. Čia atvykus kvapą užgniaužia įspūdinga gamta ir jos kūriniai. Jau daugelį metų Ronda yra vienas iš populiariausių Andalūzijos kurortų, kuris vadinamas „Baltuoju miestu“. Čia atvykėliai ras ne tik kerinčius gamtos vaizdus, bet ir nuostabią architektūrą, ir miesto istoriją. Juk senovinis miestas Ronda – nacionalinis Ispanijos paminklas.

ronda_puente_nuevo2ronda-spain-gt6-3

Naujasis tiltas

Naujasis tiltas – įspūdingas architektūros stebuklas. Tiltas su gražiomis arkomis jungia senąjį ir naująjį miestą. Tai vienas iš Rondos simbolių. Nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas su geriausia miesto panorama. Naujasis tiltas buvo pastatytas 1759–1793 metais ir nutiestas per 100 metrų gylio tarpeklį, kuriuo teka Guadalevin upė. Aukščiausioje tilto konstrukcijos vietoje galima suskaičiuoti net 98 metrus aukščio. Tai iš tiesų įspūdingas statinys, kuriuo pasigėrėti susirenka tūkstančiai turistų.

tiltas

Almocabar vartai

Rondos miesto senoji dalis apsupta tvirtovės siena ir turi du architektūrinius paminklus – Almocabar ir Karloso V vartus – arką. Almocabar vartai buvo pastatyti 13 amžiuje. Pavadinimas reiškia „vartai į kapines“. Taip maurai perspėdavo savo priešus apie tai, kas laukia įsiveržus į miestą. Taip pat greta vartų yra pačios didžiausios šio miesto kapinės. 1961 metais Almocabar vartai buvo atstatyti ir iki šiol yra traukos centras turistams.

Almocábar PuertaOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Filipo V arka

1741 metais Filipo V arka, dar vadinama vartais, iškilo greta senojo Rondos tilto. Ji buvo pastatyta vietoje senųjų Puerta Arabe vartų, kurie nebeatitiko reikalavimų, nes padaugėjus gyventojams reikėjo ir didesnio tilto bei vartų. Ji tapo daug didesnė ir gražesnė, nei prieš tai stovėjusioji. Filipo V arka yra kuklus skaldyto akmens pavyzdys.

Arch of Philip VArch of Philip V1

Socorro aikštė

Socorro aikštė – mėgstamiausia Rondos miesto gyventojų ir svečių susitikimų ir pasivaikščiojimų vieta. Čia kasdien išvysite minias žmonių. Jos centre stovintis graikų mitologijos stiliaus fontanas traukia visų praeivių žvilgsnius. Tai ne vienintelis Socorro aikštės traukos objektas. Čia stovi gražioji Iglesia del Socorro bažnyčia. Miesto svečius sužavės jaukūs restoranai, kavinės ir puikios parduotuvėlės, kurios kartu su aikšte sudaro vieningą kompleksą architektūros statinių. Simboline prasme Socorro aikštė miesto gyventojams reiškia jų ilgą istoriją. Napoleono sugriauta aikštė buvo ne tik atstatyta, bet ir paversta verslo centru.

Socorro-Ronda-Fuente_de_la_plaza_del_Plaza del Socorro

Maurų karaliaus namas

Rondos senojoj miesto dalyje stovintis Maurų karaliaus namas yra viena iš lankomiausių vietų mieste. Iš tarpeklio pakilus 365 laiptais galima patekti į jo vidų. Jo architektūroje atsispindi maurų architektūros stiliaus elementai, tačiau istorinių žinių, kad čia kadaise gyveno karalius – nėra. Maurų karaliaus namas buvo pastatytas 1709 metais ir iki šiol šis asimetrinės architektūros statinys kelia daugiau klausimų, nei atsakymų. Lankytojus sužavės ne tik architektūra, bet ir gražusis sodas, kuris priklauso namui.

Ronda - Casa del Rey MoroMaurų karaliaus namas1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą