Rūmai Londone, kuriuose verta apsilankyti

Nuostabusis Londonas pakeri kiekvieną, kuris čia atvyksta. Tarp daugybės įdomiausių muziejų, gražiausių parkų ir įvairių pasilinksminimo vietų galima atrasti ir architektūros perlų. Retai, kuris neatkreipia dėmesio į didingus pastatus, kuriuos puošia įvairių laikotarpių stilių elementai. Atvykę į Londoną, būtinai pamatykite rūmus, kurie verti Jūsų brangaus laiko.

london1london

Crystal rūmai

1850 metais Londone buvo pastatyti Crystal rūmai. Jie stovi Haido parko teritorijoje. Įspūdinga konstrukcija iš metalo ir stiklo stebina iki šiol. Iš pradžių jis buvo skirtas pasaulinei parodai, o vėliau tapo miesto gyventojų mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Lankytojai čia galėjo pamatyti oranžeriją ir žiemos sodą, fontanus ir baseinus. 1990 metais Crystal rūmai tapo muziejumi, nes po įvykusio gaisro rūmų neatstatė. Beje, rūmų garbei Crystal rūmų pavadinimu pavadintas Londono rajonas, geležinkelio stotis ir net futbolo klubas.

Crystal20Palace_federalway_bigCrystal Palace

Jungtinės Karalystės parlamento rūmai

Jungtinės Karalystės parlamento rūmai – aukščiausia šalies instancija ir vienas iš svarbiausių miesto pastatų, kuris žavi savo architektūra ir istorija. Nuostabusis architektūros paminklas buvo pastatytas 11 amžiuje. Parlamento rūmai sudaryti iš Lordų rūmų ir Bendruomeninių rūmų. Jungtinės Karalystės parlamento rūmai atviri visuomenei, todėl norėdami jais pasigrožėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus – Jums siūlomos įvairios ekskursijos. Būtinai pamatykite ir sužinokite daugiau faktų apie daugelį amžių rūmų komplekso perlais laikomus du bokštus: Viktorijos ir Big Beno.

parliamentHouses of Parliament, London

St. James rūmai

Vieni iš seniausių Londono rūmų – St. James rūmai, kuriuos siūloma aplankyti visiems miesto svečiams. Raudonų plytų pastatas traukia savo išskirtinumu ir amžiumi. Rūmai pastatyti 1809 metais šalia dabartinio Green parko, tad čia netrūksta lankytojų, kurie ateina pasivaikščioti ne tik po parką, bet ir šalia rūmų. Rūmuose gyveno karališkosios šeimos tarnai. St. James rūmai garsūs ir tuo, kad šalia jų vyksta daug žiūrovų sulaukiantis reginys – Karališkosios apsaugos keitimosi ceremonija. Tai viena iš mėgstamiausių turistų pramogų atvykus į Londoną.

StJamesPalaceCourtyardPromo

Kensington rūmai

Vakarų Londone stovi Kensington rūmai. Nors iš išorės jie atrodo nedideli ir kuklūs, tačiau viduje spinduliuoja prabanga. Čia yra garsių šeimų rezidencija. Iš pradžių Kensington rūmai buvo statomi kaip grafo Notingemo užmiesčio rezidencija. Šalia pastato yra nuostabaus grožio sodas – parkas. Čia mielai renkasi pasivaikščioti miesto gyventojai. Šiuose rūmuose po vestuvių iki pat mirties gyveno princesė Diana. Šalia Kensington rūmų vartų kasdien padedama tūkstančiai gėlių jos atminimui.

Kensington PalaceKensington Palace1

Mansion rūmai

Oficiali Londono mero rezidencija – Mansion rūmai. Prabangus vidaus interjeras, brangių 17 a. paveikslų kolekcija ir įstabaus grožio banketinė salė. Visa tai atspindi puikų interjerą. Mansion rūmai buvo pastatyti 1752 metais. Visiems norintiems apsilankyti jų viduje reikia žinoti, kad ne visas pastato dalis galėsite pamatyti. Be to, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti, nes lankytojų skaičius ribotas.

mansion_465x349mansion pal

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą