Stambulas

Stambulas visame pasaulyje yra žinomas ne tik kaip didžiausias Turkijos miestas, bet ir kaip vienas iš didžiausių istorinių pasaulio miestų, kurį kasdien aplanko milijonai turistų. Dėl savo ypatingos geografinės padėties jame susipina Azijos ir Europos kultūros, istorijos ir tradicijos. Vaikščiojant istorinėmis miesto gatvelėmis susipažinsite su įvairiais istoriniais ir architektūriniais paminklais.

stanbul2

Mėlynoji mečetė

Miesto simboliu yra laikoma Mėlynoji mečetė, kuri puošia Stambulo senamiestį. Ji dar vadinama Sultanahmet. Mėlynoji mečetė yra ypatinga ir šventa vieta, kurioje būtina apsilankyti kiekvienam šios nuostabios šalies lankytojui. Dėl jos viduje esančių mėlynos spalvos ypatingai gražių plytelių ji buvo pradėta vadinti Mėlynąja. Jeigu norėsite apžiūrėti mečetę Maldos metu, tai nenustebkite, jeigu Jūsų neįleis į vidų. Visu kitu metu mielai priimami visi norintys susipažinti su šiuo architektūriniu stebuklu.

 blue

blue2

Fatih turgus

Fatih turgus yra vienas iš seniausių ir didžiausių Stambulo mieste. Jį rasite Fatih rajone. Tai puiki pažintis su Turkijos kultūra, o turgaus viduje rasite visas reikalingas prekes. Jis vertinamas turistų ir dėl to, kad jame galima įsigyti unikalių lauktuvių.

fatih

Topkapio rūmai

Topkapio rūmai esantys Stambulo senamiestyje buvo administraciniu Osmanų imperijos centru, o dabar yra vienas iš labiausių lankomų turistinių objektų. Aplink esanti gamta užburia savo grožiu. Juk jie stūkso nuostabiojoje Auksinio Rago įlankoje.

topkapi

Topkap20Palace

Hipodromo aikštė

Stambulo centre esanti Hipodromo aikštė daugelį amžių vadinama muziejumi po atviru dangumi. Stūksantis obeliskas iš Egipto, Gyvatės kolona, Kosntantino obeliskas ir Vokiečių fontanas supažindins su paslaptinga istorija.

hippodrome

Bazilikos vandens saugykla

Bazilikos vandens saugykla yra viena iš paslaptingiausių Stambulo miesto vietų. Joje lankosi ne tik smalsūs turistai ar nuotykių ieškantys asmenys. Čia dažnai kuriami įvairūs filmai. Garsiojo Džeimso Bondo filmo scenos taip pat buvo sukurtos šiame požemyje. Fatih rajone nusileidus į po žeme esančią Bazilikos vandens saugyklą išvysite paslaptingų vaizdų: daugybė kolonų, vanduo, blankus apšvietimas, įvairiaspalviai karpiai plaukiojantys vandenyje ir dvejomis kolonomis laikoma Medūzos galva. Nepraeikite pro Norų šulinį neįmetę monetos. Sakoma, kad bet koks noras bus išpildytas.

cistern

Basilica-Cistern-007

Taksim aikštė

Pagrindinė vieta apsipirkinėjimui ir pramogoms yra Taksim aikštė. Miesto centre Beioglu rajone esanti aikštė yra pagrindinė vieta iš kurios ir į kurią vyksta šio miesto transportas. Iš čia galite nuvykti į bet kurį Stambulo miesto rajoną. Aplink Taksim aikštę išsidėstė daugybė parduotuvių, kavinių ir barų. Jos centre stovi 1928 metų Turkijos Respublikos paminklas. Taip pat iš čia prasideda garsioji Stambulo pėsčiųjų alėja.

taksim2

taksim

Valenso akvedukas

Atatiurko bulvare stovi išlikęs istorinis ir architektūrinis romėnų paminklas – Valenso akvedukas. Tai senoji šio miesto vandens sistema. Iki mūsų dienų yra išlikusi 921 metro ilgio akmens siena. Norėdami pamatyti visą šio statinio grožį – atvykite prie jo du kartus. Pirmą kartą tamsiuoju paros laiku, kuomet blausus apšvietimas atskleidžia visą istorinį žavesį ir antrą kartą dienos metu, kad atidžiai apžiūrėti šią paslaptingą konstrukciją.

valens

valens2

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą