Vysočinos kraštas

Vysočinos kraštas yra Čekijos respublikos administracinis vienetas. Jis randasi pietryčių Bohemijos ir pietvakarių Moravijos regionų dalyje. Jo sostinė yra Jihlava. Daug gražių lankytinų vietų atranda keliautojai apsilankę Čekijoje. Krašto istorija, architektūra ir gamta pakeri visus čia apsilankiusius.

rally-vysocina-atmosfera-02

218

Lukov pilis

Viena iš seniausių Moravijos pilių stovi Vysočinos krašte. Tai garsi ir populiari Lukov pilis. Pirmą kartą ji buvo paminėta 1332 metais. Praėjusiame šimtmetyje pilis tapo archeologinių kasinėjimų ir tyrinėjimo vieta. 1643 metais švedų kariai sugriovė gynybinius statinius ir nuo to laiko niekas jų neatstatė. 18 amžiuje pilį visiškai apleido ir ji tapo runomis. Šiuo metu ši svarbi istorinė vieta tapo turistų traukos centru. Kasmet čia apsilanko daugybė lankytojų, kurie domisi istorija ir architektūra.

Lukov castle_Apr11

Lipnits tvirtovė

Gotikos stiliaus Lipnits tvirtovė stovi Lipnice nad Sazavou miesto centre. Manoma, kad ji čia stūkso nuo 1310 metų. Daugelį metų ji garsėjo, kaip didžiausia Čekijos aristokratų tvirtovė. Per daugelį amžių ji patyrė tiek pakilimų, tiek ir nuopuolių. Joje gyveno garsių šeimų nariai. 18–19 amžius tvirtovei nebuvo toks sėkmingas. Ji stipriai nukentėjo gaisro metu, tačiau 20 amžiuje prasidėjo atstatymo darbai, kurie tęsiasi iki dabar. Šiuo metu Lipnits tvirtovėje yra parodų salė. Lankytojų dėmesį traukia aukštas gotikos stiliaus bokštas ir tvirtovės viduje stovinti pilis su dideliu požeminiu rūsiu, kuriame išliko viduramžių pokylio salė ir kalėjimas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LIPNIC~1

Lipnice nad Sazavou miesto rotušė

Revoliucijos aikštėje stovi Lipnice nad Sazavou miesto rotušė. Ji buvo pastatyta 16–17 amžiuje. Renesanso stilius puikiai atrodo ir mūsų laikais, tiesa, čia po rekonstrukcijos atsirado ir klasicizmo elementų. Rotušės pastate buvo ir kalėjimas, ir susirinkimų vieta, ir gyvenamasis būstas. 1980 metais Lipnice nad Sazavou miesto rotušė buvo rekonstruojama ir šiuo metu atnaujintame pastate nuolat organizuojami kultūriniai renginiai, ceremonijos, o pirmajame pastato aukšte yra parodų salė, tad kiekvienas norintis patekti į rotušės vidų, gali tai padaryti.

lrg_06zdarstararadnice

Baroko tiltas

Zdar nad Sazavou stovi įspūdingas Baroko tiltas. Jį puošia 1761 metų skulptūros. Tiltas nutiestas per Sazavou upę. Jo statyboms buvo naudojamas akmuo su granitų plokštėmis. Viskas atspindi baroko stilių, tad prabanga pastebima kiekvienoje detalėje. Pagal vienuolyno prašymus tiltas buvo papuoštas aštuoniomis šventųjų skulptūromis. 2008 metais vyko rekonstrukcija ir visi norintys gali toliau grožėtis šiuo statiniu.

czvy018

Červena Lhota pilis

Červena Lhota pilis stovi saloje, kuri apsupta ežero. Į ten galima patekti einant per akmeninį tiltą. Iš pradžių ji buvo gotikos stiliaus, tačiau vėliau įgavo renesanso bruožus. Nuo 1949 metų čia yra turistinis objektas. Visi norintys gali ateiti pasigrožėti pilimi ir pamatyti įdomiausius eksponatus. Seniausias ir vertingiausias yra 2500 metų senumo antikinė vaza. Červena Lhota pilis yra puiki vieta turiningai praleisti laiką.

 01135300

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą