10 gamtos stebuklų, kuriuos galite pamatyti Jungtinėse Amerikos Valstijose

Akadijos nacionalinis parkas, Meinas

Akadijos nacionalinis parkas

Šis nacionalinis parkas gali pasiūlyti įvairių pramogų – nuo Kadilako kalnų galite grožėtis didingais atsiveriančiais vaizdais, rengti žygius ir važinėti dviračiais takais, kurie tęsiasi ne vieną kilometrą, o vandens telkiniai puikiai tinka maudynėms.

CAPE HATTERAS pakrantė, Šiaurės Karolina

CAPE HATTERAS pakrantė

Barjerinės salos palei Š. Karolinos pakrantę yra vienos iš puikiausių vietų Amerikoje, kuriose galima surengti klasikines atostogos skirtas poilsiui paplūdimyje, kur ištisi kilometrai švaraus smėlio ir puikios sąlygos banglenčių sportui. Šis nacionalinis parkas taipogi yra apsaugotas nuo komercinių tikslų ir plėtros.

Arkų nacionalinis parkas, Juta

Arkų nacionalinis parkas

Raudonojo akmens kraštovaizdis Arkos nacionaliniame parke atrodo tarsi visai kitas pasaulis, o čia stovi daugiau nei 2500 smiltainio arkų. Įžymiausia, Delicate arka, yra dydžio sulyg keturių aukštų pastatas, ir yra vadinama Jutos valstijos simboliu, vaizduojamu ant pašto ženklų.

Denali, Makinlio kalnas, Aliaska

Denali, Makinlio kalnas

Daugiau nei 6 km aukščio Denali kalnas yra aukščiausias Š. Amerikoje. Be to, jis yra dalis vieno iš labiausiai prieinamų Aliaskos parkų, kuris dažnai sutraukia turistus iš kelionių kruiziniais laivais. Dauguma lankytojų mėgaujasi vaizdais iš tolo, tačiau kiekvienais metais beveik 1000 alpinistų pasiekia viršūnę.

Didysis kanjonas, Arizona

Didysis kanjonas

Šio gamtos stebuklo skaičiai įspūdingi – kanjono plotis siekia daugiau nei 10 km, ilgis – daugiau nei 400km, o gylis – apie 1,5 km. Tai didingas reginys, ypač matantiems pirmą kartą.

Havajų vulkanų nacionalinis parkas, Didžioji sala, Havajai

Havajų vulkanų nacionalinis parkas

Havajų vulkanų kraštovaizdis yra ne tik praeities, bet ir dabarties produktas. Dabartinis Kilauea išsiveržimas prasidėjo 1983, o lankytojai galėjo stebėti šį reginį.

JOHN PENNEKAMP koralinio rifo parkas, Florida

JOHN PENNEKAMP koralinio rifo parkas

Šis gamtos grožis puikuojasi ne tik ant vandens, bet ir po juo. Čia rasite geriausius nardymo vietas per koralinius rifus, jūros žolių lovas ir mangrovių pelkes. Šalia esančiame Floridos nacionaliniame jūros parke galite aptikti apie 40 rūšių koralų ir beveik 600 rūšių žuvų.

Uolėtųjų kalnų nacionalinis parkas, Koloradas

Uolėtųjų kalnų nacionalinis parkas

Didžiausias asfaltuotas kelias Šiaurės Amerikoje, Trail Ridge Road, atveria nuostabius vaizdus kiekviename kelio ruože – morenos, ledynai ir stačios kalvos susijungia su pievų kilimine danga – vaizdas išties nuostabus. Daugybė posūkių per nacionalinį parką suteikia galimybę sustoti ir pasimėgauti slėniais, ledynais ir granitu padengtomis kalnų viršūnėmis.

Jeloustouno nacionalinis parkas, Vajomingas

Jeloustouno nacionalinis parkas

Pirmasis ir vienas gražiausių nacionalinių parkų Valstijose. Čia apstu geologinių fenomenų – geizerių, purvo vonių, fumarolių ir karštųjų versmių – to nerasite niekur kitur pasaulyje. Be to, čia gausu gyvūnijos ir spalvingų vietovių, kurios Jeloustono parką paverčia gamtos mylėtojų rojumi.

Josemito krioklys, Josemito nacionalinis parkas, Kalifornija

Josemito krioklys

Tai aukščiausias krioklys Š. Amerikoje ir penktas pasaulyje ir neabejotinai yra šio parko pagrindinis akcentas, tačiau jis taip pat turi konkurentų – Half kupolą, El Capitan, Bridalveil krioklį, Sentinel kupolą, ir Merced upę, kuriuos taip pat privalu pamatyti.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą