10 gražiausių pasaulio valstybių

Italija

Italija

Tai tikras kultūros lobis, apsuptas nuostabių peizažų – niekur kitur pasaulyje nepamatysite tokios didelės grožio koncentracijos vienoje vietoje. Venecija, Florencija, Roma – gražiausi Italijos miestai, praturtinti nuostabia architektūros įvairove, natūralus gamtos kūrinys – Toskana, garsėsejanti savo nuolaidžiomis kalvomis, vynuogynais ir snieguotomis kalnų viršūnėmis. Nevalia pamiršti ir nuostabių gamtos darinių, tokių kaip Amalfio pakrantė ar Maggiore ežeras Alpėse.

Ispanija

Ispanija

Ispanija tikriausiai yra viena iš labiausiai įvairiapusiškų šalių pasaulyje, pradedant nuo prie Viduržiemio jūros įsikūrusių kaimelių iki urbanizuotų miestų centrų. Niekur kitur nerasite tokio individualaus miesto kaip Barselona, o nuo Pirėnų iki Andalūzijos, Ispanija galėtų pasitarnauti kap viršelis filmui ar knygai. Ispanija vilioja savo užburiančio gyvenimo ritmu, kuris atsispindi ne tik mažuosiose miestuose, puikiai išsilaikiusiose istoriniuose centruose, bet net ir pačiose mažiausiose kaimeliuose ant kalvos. Ispanija taip pat garsėja savo nepakartojamais architektūriniai lobiais, nuo Alhambros iki pat didžiosios mečetės Kordoboje.

Prancūzija

Prancūzija

Paryžius neretai vadinamas kultūros didybės miestu, tačiau nors sostinė ir sulaukia labai daug dėmesio, likusi Prancūzijos dalis gali pasiūlyti itin daug. Senojo pasaulio žavesio išlaikiusių kaimelių yra visoje šalyje, nuo žymiojo Luaro slėnio iki žaliuojančio Provanso. Čia taip pat yra garsioji Riviera, didingiausi pasaulyje Versalio rūmai ir Luvro muziejus. Prancūzija vertinama ir dėl savo kavinių kultūros, puikiai išssilaikiusių miestų, bei vyno regionių, tokių kaip Bordo ar Šampanė. Jei to negana, pamatykite po visą šalį išsiraizgiusius dvarus ir įspūdingą Chamonix slėnio panoramą.

Australija

Australija

Tai  daugiau nei šalis ir žemynas viename. Tai atskiras pasaulis, nuo Outback ir Uluru-Kata Tjuta nacionalinio parko, kuris garsėja savo akmens monolitu iki Kakadu nacionalinio parko. Australija garsėja savo laukinių gyvūnų parkais ir begale gražiausių kraštovaizdžių, nuo Mornington Peninsula nacionalinio parko iki Didžiojo barjerinio rifo, natūralaus gamtos stebuklo, iki nepaliesto Whitsunday salyno, Sidnėjaus ir jo uosto, vienų iš gražiausių urbanistinių teritorijų. Australija turi viską, dėl ko gali būti tituluojama gražiausia pasaulio šalimi.

Graikija

Graikija

Mėlynoje Egėjo jūroje esančios graikų salos turtingos savo nuostabiais paplūdimiais. Tai pirmieji vaizdai, kuriuos išvysite čia apsilankę, tačiau tikrai ne viskas, ką dar išvysite. Didingasis Olimpo kalnas, Meteora, Akropolis ir senoviniai griūvėsiai visoje šalyje. Nors Atėnai ir nuvils tuos, kurie ieško estetinio įkvėpimo, tačiau Graikija yra šalis, kuri pilnai patenkins visus Jūsų nuogastavimus.

Portugalija

Portugalija

Dėl savo nesugadintų gamtos stebuklų, vien dėl vulkaninio Azorų salyno, šiame sąraše galime išvysti ir Portugaliją. „Plaukiojančios“ Madeiros salos, fantastiška pakrantė ir mistiniai iškyšuliai, ramos Alentejo lygumos su pritrenkenčiais baltos spalvos viduramžių kaimeliais - Marvão ir Monsaraz, Peneda-Gerês nacionalinis parkas, žaliuojantis Douro slėnis. Ir nors senieji Lisabonos ir Porto centrai yra nuniokoti ir apleisti, sunku nepastebėti jų vaizdingo grožio. Nors šalis ir nėra didelė, tačiau joje yra neapsakomai daug grožio bei saulės.

JAV

JAV

Nors šioje pažangioje šalyje yra daug bjaurių miestų, apsipirkinėjimo centrų, greito maisto užkandinių, daugybės mašinų ir pigių viešbučių, tačiau gamtos grožis atperka viską. Havajų salynas, Didysis Kanjonas, skaidrūs Taho ežero vandenys, laukinė Aliaska, kvapią gniaužiantis Jeloustono slėnio vaizdai ir daug kt. Atrodo, sąrašą galėtume tęsti ir tęsti. Nepamirškime ir San Francisko miesto, kuris užburia savo urbanistiniais vaizdais.

Brazilija

Brazilija

Čia įsikūręs ne tik vienas gražiausių pasaulio miestų (Rio de Žaneiras), bet ir vienas iš baisiausių (San Paulas). Nepaisant to, Brazilija yra išties apdovanota gamtos grožiu. Amazonė yra nepakartojama, kurios dydį net sunku įsivaizduoti, o pasagos formos Iguazu kriokliuose atsiveriantys vaivorykštės vaizdai tiesiog užburia. Kolonijinė šiaurės rytų baroko architektūra sususimaišiusi su šionykštėmis kultūrinėmis tradicijomis suteikia šaliai jausmingą atsmoferą. Jeigu kiti šalies miestai nebūtų tokie nuobodūs (Brasilia, Belo Horizonte, Curitiba, Fortaleza, Manaus, šalies potencialas būtų kur kas aukštesnis.

Pietų Afrika

blaido upes kanjonas

Keiptaunas yra vienas iš gražiausių pasaulio miestų, o Krugerio nacionalinis parkas garsėja savo neįtikėtinais vaizdiniais. Pietų Afrika siūlo įvairialypių kraštovaizdžių, nuo Blaido upės kanjono iki Drakensberg kalnų. Dėl to nesunku pamiršti, jog tai šalis, kuri akis į akį susiduria su daugybe problemų ir kurios sostinę geriausia būtų aplenkti.

Vokietija

Vokietija

Tai vieta, kuri garsėja pasakomis ir architektūros brangakmeniais. Jie nebūtinai randami didžiausiose Vokietijos miestuose (Berlynas, Frankfurtas, Hamburgas), tačiau Miunchenas turi savo žavesio, o mažesni miestai, tokie kaip Potsdamas, Dresdenas ir Leipcigas yra puikiai išsilaikę ir turi išties ką pasiūlyti. Tačiau tikrasis Vokietijos grožis slypi Bavarijos regione, kartu su istorinėmis pilimis, Alpėse tyvuliuojančiais ežerais ir stūgsančiais kalnais, stebuklingoje Reino žemėje, kartu su vynuogynų laukais arba kerinčio grožio Juodajame miške. Tyrinėdami šią šalį atrasite Heidelbergo universitetų miestą, senąjį Brėmeną ir Bambergą, puikiai išlikusius viduramžių miestus – Regensburgą ir Rotenburgą.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą