10 ypatingų vietovių, kuriose privalote apsilankyti

Mihir Garh, Rajasthan, Indija

Mihir-Gahr-750

Mihir Garh miestas įsikūręs puikiai izoliuotoje vietovėje, tarp Thar dykumos netoli Jodhpur. Jis atrodo tarsi milžiniška smėlio pilis, miražas. Čia pilį pastatyti truko dvejus metus, o prie jo triūsė 150 mūrininkų, amatinitnkų ir meistrų. Žinoma, atrodytų, jog tai vieta, kurią kažkas pastatė dėl komercinių sumetimų, tačiau prabanga nėra tokia svarbi, kuomet kalbame apie kažkieno fantazijų įgyvendinimą. Nuo židinių, pagamintų iš karvės mėšlo ir užuolaidų laikiklių, pagamintų iš molio, visa kita padaryta pagal specialų užsakymą. Visa tai meistriškai apibūdina kraštovaizdį: suapvalintos briaunos primena vietinės Bishnoi genties namelius, ant freskomis ištapytų sienų galima išvysti Indijos nacionalinis paukštį – povą, mosikuojantį brangakmeniais nusaikstyta uodega ir žvelgiantį į akacijų medžius, o Rajasthani groži atspindi kelyje stovinti elegantiškos moters, apsigaubusios balta drobe, figūra.

Baobab planeta, Gweta, Botsvana

Planet-Baobab-750

Botsvanos Makgadigadi Pan yra didžiausias pasaulyje druskos telkinys – didžiulės platybės po mėlynu dangumi, kuriose neretai išvysite miražų. Pusiaukėlėje vienintelio čia esančio kelio, vedančio per sausringas vietoves, galima išvysti skruzdėdų pastatytas statulas iš dulkių. Tai siurrealistinis reginys, puikiai derantis prie Baobab planetos, kuri taip vadinasi dėl čia augančių baobabo medžių, vaizdingai nukreiptų į afrikietiškas šiaudines trobeles. Čia taip pat galima sutikti įvairius gyvūnus – dramblius, karves, asilus ir žirgus. Planeta Baobab taip pat rengia ekskursijas į druskingąsias vietas, kur iki aušros galima stebėti žvaigždėtą dangų.

Prendiparte B&B, Bolonija, Italija

Prendiparte-750

Tai romantiška viduramžių laikų slėptuvė, Torre Prendiparte yra vieta, kokioje dar neteko būti. Čia gausite ne kambarį, o visa 900 metų senumo bokštą. 60m aukščio Torre, antroji pagal aukštį Bolonijoje, yra vienas iš 20 pastatų, išlikusių iš viduramžių klestėjimo laikų. Iš pradžių ji buvo pastatyta kaip prieglobstis Prendiparte šeimai, tačiau vėliau tapo seminarija, o 1700 – aisiais tarnavo kaip religinis kalėjimas. Gyvenamasis plotas yra pirmuose dvejuose aukštuose, kurį sudaro gyvenamasi kambarys, miegamasis ir virtuvė. Aukščiau yra buvęs kalėjimas, ant kurio sienų vis dar galima įžvelgti buvusių kalinių raižymus. Ant stogo esančioje terasoje atsiveria pribloškiantys Bolonijos vaizdai.

Qasr Al Sarab, Jungtiniai Arabų Emiratai

Qasr-al-Sarab-750

Kylantis iš smėlio, Qasr Al Sarab atrodo tarsi miražas, didžiulis tuščias kvartalas dykumoje. Už aukštų tvirtovės sienų stovi sena tvirtovė. Kambariuose galima aptikti prabangių audinių, austų kilimų, medinių durų ir metalinių žibintų. Visi šie daiktai skaičiuoja ilgus metus, kuomet priklausė vietiniams beduinų fermeriams. Šis kurortas nustebins savo veikla – galėsite sužinoti apie vietinių šunų veisles, ar užkopti į 300m aukščio smėlio kopas. Vėliau jūsų lauks ištaiginga vakarienė apartamentuose su baseinu. Šis Anantaros kurortas, esantis už 200km į pietus nuo Abu Dhabi, leis pajausti aukščiausio lygio kokybę ir aptarnavimą.

Cradle Mountain Lodge, Tasmanija, Australija

Cradle-Mountain-Lodge-750

Čia apsistoję atsidursite laukinėje Tasmanijos dykumos širdyje ir pajusite tikrąją laukinę prabangą. Kambariai įkurti tarp krūmynų, į juos nuolat trankosi vabzdžiai. Vietiniai žaidimai, vynas, sūriai ir medus puikiai papildo restorano meniu, kuris yra vienas iš geriausių Tasmanijoje. Į Tasmanijos laukinį gyvenimą būtų galima nerti stačia galva, jeigu aptarnavimas čia nesiektų penkių žvaigždučių lygio. Keliautojai gali pasirinkti dviviečius ar šeimyninius kambarius, kartu su privačiais lauko kubilais ar kuru pildomais židiniais. Čia taip pat galite aplankyti Cradle kalnus, St. Clair nacionalinį parką, o vos už kelių minučių kelio galite išsimaudyti Serene Dove ežere.

Free Spirit Spheres, Britų Kolumbija, Kanada

Free-Spirit-Spheres-750

Pakabinti medžiuose ant tvirtų lyno virvių, Vankuverio salų Free Spirit Spheres atrodo lyg milžiniški akių obuoliai, giliai įsirėžę Britų Kolumbijos miškus. Šiose milžiniškuose kabinose galite kuo puikiai gyventi, patogiai įtaisytose lovose. Nors šie nameliai medžiuose yra itin patogūs, jų pagrindinis tikslas visai kitoks – skatinti Jus bendrauti su aplinkine gyvūnija ir pasinerti į gamtos pasaulį. Ši rami vietovė taip siūlo ir kitus reikalingus patogumus – dušą, sauną bei pilnai įrengta virtuvę.

Taşkonak viešbutis, Göreme, Cappadocia, Turkija

Taskonak-750

Visiems, ieškantiems kažko neįprasto, šis urvas - viešbutis tikrai paliks įspūdį. Šis mažas ir draugiškas viešbutis turi itin daug žavesio. 10 kambarių ( 5 iš jų liukso apartamentai urvose) puikiai suderinti su jaukia Cappadocia kaimo estetika. Apsistokite viename iš liukso aparamentų ir Jūs patirsite tikrą malonumą. Pusryčiai visuomet patiekiami šviežūs, o juos valgydami terasoje galite mėgautis vaizdais į kalnuotąjį slėnį, kurio dėka šis regionas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Thonga paplūdimio namelis , iSimangaliso Wetland Park, Pietų Afrika

Thonga-Beach-Lodge-7502

Tai nuostabi vieta – prabangus kurortas prie paplūdimio, draugiška aplinka, ramybė atokiame pasaulio kampelyje. Ir tai tik vienas iš keletos tokių namelių, išsidėsčiusių įspūdingame 328,000ha plote, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Erdvios trobelės yra išsimėčiusios po erdvų kopų mišką, kai kurios su įspūdingais vaizdais į Indijos vandenyną. Čia taip pat dažnai galima pamatyti neršiančius banginius ir vėžlius. Mėgstantys veiksmą gali irtis baidarėmis Sibajos ežeru ar užsiimti nardymu, o tie, kurie nori atsipalaiduot, gali mėgautis paplūdimiais ir SPA malonumais. Gurmanai gali mėgautis šviežiomis jūros gėrybėmis ir salotomis.

Saugerties švyturys, Niujorko valstija, JAV

Saugerties-750

Tai istorinė vietovė, kuri padeda tyrinėti Hudson slėnį. Įsikūręs 150km atstumu į šiaurę nuo Niujorko, šis raudonų plytų pastatas suvaidino svarbią rolę saugiam garlaivių, burlaivių Ir baržų plukdymui Hudsono upe per ilgus metus. Norint pasiekti švyturį, reikia įveikti pusės kilometro ilgio taką per pelkes, kurias temstant ir auštant pripildo paukščių dainos.

The Gibbon Experience namelis medyje, Bokeo rezervatas, Laosas

Gibbon750

Įsivaizduokite, jog pabundote nuo cypiančio gibono klyksmo, kurio garsas ateina iki pat Jūsų lovos daugelio metrų aukštyje, Jums begeriant kavą ir bežiūrint į tolumoje kylančią saulę. Nameliai medžiuose yra pastatyti pagal konservatyviosios grupės Animo parengtą išsaugojimo projektą ir visi vienodai sutinka, jog tai – architektūros stebuklas.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą