12 miestų, kuriuos verta aplankyti Azijoje

Hanojus, Vietnamas

Hanojus, Vietnamas

Senojoje Vientamo sostinėje yra patogus susisiekimo būdas, miesto centras pasiekiamas itin lengvai, be to, čia išlikusi nuostabi kolonijinė ir Azijos architekūra. Nors motociklų eismas gali trukdyti tiems, kurie čia lankosi pirmą kartą, tačiau iš tiesų tai puiki galimybė išmokti saugiai pereiti gatvę. Maistas čia be galo skanus, ypač Phở sriuba, kuri garsėja visoje šayje. Jeigu prisijungsite prie vietinių, patogiai įsitaisiusių plastikinėse kėdėse, galėsite pavalgyti beveik nemokamai. Verta paminėti, jog net ir restoranuose maistas ganėtinai pigus ir labai skanus. Aplankykite Ho Chi Minh’s kapą ir “Hanoi Hilton” kalėjimą – Jums tai nieko nekainuos.

Goa, Indija

Goa, Indija

Vakarinė Indijos valstija Goa nėra vieta tiems, kurie trokšta pamatyti muziejus, šventyklas ar susipažinti su kitokia kultūra. Tačiau tai puiki vieta tiems, kurie trokšta pasimėgauti saule ir paplūdimių gausa. Nepaisaint puikios reputacijos, čia nerasite restoranų ar viešbučių, todėl viskas išlieka autentiška, nors didžioji turistų dalis yra europiečiai. Čia nėra alkoholio akcizo, todėl mėgstantiems alkoholį, tai tikras rojus.

Hojanas, Vietnamas

 Hojanas, Vietnamas
Tai senovinis kiniečių žvejų miestelis, įtrauktas Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Hoi An galite pasijusti tarsi Disneilende, tai be galo gražus ir unikalus miestas. Jis itin išsiskiria savo virtuve, kuri yra viena iš geriausių visoje Azijoje. Nors patiekalų pasirinikimas čia ganėtinai mažas, tačiau maistas visada šviežias ir labai pigus. Čia taip pat galite paragauti pigiausio pasaulyje Bia Hoi alaus ir gardžiųjų bahn mi sumuštinių.

Pokara, Nepalas

Pokara, Nepalas

Pagrindinis Nepalo akcentas – nuostabūs kraštovaizdžiai bei puikios kelionės. Dažniausiai turistai skrenda į sostinę Kathmandu, tačiau Pokhara yra tikrasis turizmo centras ir visos kelionės prasideda čia, įskaitant ir žymiąją Annapurna Circuit. Nors didžioji dauguma turistų nuolatos keliauja, tačiau Pokhara yra puiki mėgstantiems stovyklauti. Šalia esantis ežeras siūlo pigius viešbučius ir restoranus, o visai šalia galite apsilankyti vienoje iš begalės siuvenyrų parduotuvių. Vienintelė problema – šiose vietovėse lyja 6 mėnesius per metus, todėl kruopščiai susiplanuokite savo kelionę.

Čiangmajus, Tailandas

Čiangmajus, Tailandas

Įsikūręs tarp Bankoko ir salų, šis miestas garsėja prekybos centrais ir nuostabiais paplūdimiais, tačiau vakarinėje miesto dalyje Jūsų lauks visai kas kita. Čia apstu nuostabių šventyklų, o kainos itin mažos, todėl mėgaukitės poilsiu, o vakarais nepamirškite išbandyti vietinėse parduotuvėse siūlomų prekių. Verta paminėti, jog tai puiki vieta mėgstantiems keliauti, be to, aplankyti mažesnius miestus ar miestelius, kuriuose nėra daug turistų. Maistas čia taip pat pigus ir skanus.

Luangprabangas, Laosas

Luangprabangas, Laosas

Nors apie šį miestą žino nedaugelis, tačiau jis tikrai yra išskirtinis. Šiame mieste galima aptikti begalę įvairiausių maršrutų, o kainos santykinai mažos, todėl atsiveria puiki galimybę patyrinėti šį regioną. Senasis miesto centras apstatytas restoranais ir svečių namais, o ant kalvos esanti šventykla atveria nuostabius vietovės vaizdus. Daugelis čia atvykta po dvejų dienų kelionės valtimi Mekongo upe, tačiau kur kas greitesnis būdas yra vykti tiesiai į Chiang Mai arba Chiang Rai.

Kuta, Balis, Indonezija

Kuta, Balis, Indonezija

Kufa yra paplūdimių miestelis – kurortas, kuriame dažniausiai lankosi Australijos banglentininkai ir stovyklautojai. Daugiau nei dešimtmetį turizmas šioje vietoje plėtojasi milžinišku tempu ir nors kai kurie teigia, jog čia atvyktsta vidutinės ir aukštesniosios klasės žmonės, tačiau pigesni variantai tikrai yra prieinami. Pagrindinė problema yra automobilių eismas, todėl aplankyti visas šventyklas ar menininkų miestelius per dieną yra beveik neįmanoma. Todėl geriau keletą dienų likti vietovėse prie Kutos ar netoli esančiame Sanur paplūdimyje, o tada kelias dienas praleisti Ubudu, kad galėtumetė pajusti tikrąj Balį.

Bankokas, Tailandas

Bankokas, Tailandas

Skrydžiai į Bankoką dažniausiai būna patys pigiausi visoje pietryčių Azijoje, o tai yra puiku, nes galite pradėti savo kelionę būtent čia. Tai didžiulis miestas, ypač garsėjantis savo gatvės maistu, kurio galite paragauti bet kuriuo paros metu. Be to, tai čia rasite didžiausius apsipirkinėjimo centrus, kurie yra vienas šalia kito – tūkstančiai parduotuvių, pradedant stilingais drabužiais, baigiant kokybiška elektronine technika – ir visa tai už tikrai prieinamą kainą.

Siem Reapas, Kambodža

Siem Reapas, Kambodža

Šis miestas galėtų būti įvardijamas kaip vienas iš pigiausių kelionių variantų, jeigu ne Angkor Wat šventyklų kompleksas šiaurinėje miesto dalyje. Šios šventyklos prilygsta Gizos piramidėms ir Maču Pikču miestui, todėl daugelis lankytojų čia užsibūna net tris dienas ar savaitę, kad galėtų pamatyti visą šio komplekso grožį. Šis miestas neretai vadinamas gražiausiu ir mieliausiu pietryčių Azijos miestu, jame taip pat galima išvysti vietinių amatų, žaliuojančių dviračių takų. Be to, čia apstu restoranų, kurie siūlo begalę įvairiausių patiekalų, o laimingomis valandomis galite paskanauti vietinio alaus vos už daugiau nei litą.

Pekinas, Kinija

Pekinas, Kinija

Tai vienas iš brangiausių miestų Azijoje, tačiau kartu ir vienas įspūdingiausių. Čia galite pamatyti garsųjį Uždraustąjį miestą ir netoliese esančią Didžiąją Kinijos sieną. Tai vieta, kurioje galite pajusti didingą Kinijos istorijos praeitį ir kartu žvelgti į jos ateitį. Čia itin didelis viešbučių pasirinkimas, kainos pakankamai mažos, o už kelių kvartalų galite užkąsti itin pigiai ir gardžiai.

Kvala Lumpūras, Malaizija
Kvala Lumpūras, Malaizija

Tai miestas, kuris vis dar nėra pakankamai įvertintas. Kuala Lumpuras garsėja pigiais skrydžiais ir nuostabia kultūra, prie kurios naujai atvykusieji greitai apsipras. Tai didelis ir modernus miestas, kuriame gausu apsipirkinėjimo centrų ir kosmopolitiškų žmonių. Kinijos ir Indijos įtaką nesunku aptikti maiste ir kulūroje, tačiau tai šiai vietovei suteikia žavesio ir unikalumo. Kiekviename rajone galite rasti prašmatnių restoranų, o liberalūs alkoholio įstatymai leis pasimėgauti naktinio gyvenimo malonumais.

Honkongas, Kinija

Honkongas, Kinija

Prieš dešimtį Hong Kongas buvo vienas iš pigiausių miestų Azijoje, tačiau laikai pasikeitė. Nors lyginant su kitomis vietomis Azijoje, kainos čia ganėtinai didelės, šį stulbinantį miestą tikrai verta pamatyti. Miestas garsėja savo dangoraižiais ir pribloškiančia panorama bet kuriuo paros metu. Triukšmingas uostas ir pigūs garsieji Star Ferries atrakcionai, maisto kultūra ir vakarėliai yra pasaulinio lygio.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą