20 gražiausių Europos nacionalinių parkų

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas Kroatijoje

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas

Ši vieta ne be priežasties buvo įtraukta į pasaulio paveldų sąrašą. Tai vienas iš seniausių rezervatų pietrytinėje Europos dalyje, įsikūręs nuostabioje kalnuotoje vietovėje, kurią supa daugiau nei 16 įvairiais mineralais praturtintų ežerų. Parko teritorijoje auga tankūs miškai, apsodinti eglėmis ir pušimis, mikroklimatas čia labai įvairus. Kiek neįprasta, tačiau čia galime išvysti Europos žemynui nebūdingų gyvūnų – lokių, vilkų, šikšnosparnių ar lūšių.

Saksonijos – Šveicarijos nacionalinis parkas, Vokietija

Saksonijos – Šveicarijos nacionalinis parkas

Įsikūręs šalia Dresdeno miesto, šis parkas užburia savo įspūdingu kraštovaizdžiu. Jis taip garsėja tankiais miškais, kuriuose apstu spygliuočių ir paparčių giraičių, įsikerojusių ant neįprastų formų uolų. Metų metus parkas buvo izoliuotas rytinėje Vokietijos dalyje, tačiau dabar ši vieta populiari dėl įvairiausių pramogų pasiūlos – rengiamų žygių, dviračių sporto bei kopimo. Vietovę supantys kalnai ir tarpekliai daro ją itin patrauklia.

Lomondo ežeras ir Trozakso nacionalinis parkas, Škotija

Lomondo ežeras ir Trozakso nacionalinis parkas

Daugiau nei 1100km besitęsiančios žmogaus nepaliestos Škotijos dykvietės, Lomondo ežeras ir Trozakso nacionalinis parkas yra vienas iš gražiausių ir didžiausių rezervatų visoje Didžiojoje Britanijoje. Škotijos aukštumos ir laukinės gamtos peizažai yra tikras rojus klajūnams, o krištolo tyrumo vandenys šią vietą neabejotinai kelia į sąrašo viršūnę.

Šveicarijos nacionalinis parkas, Šveicarija

Šveicarijos nacionalinis parkas

Šis parkas ne tik priklauso UNESCO biosferos rezervatui, tačiau yra ir labiausiai saugomas nacionalinis parkas visoje Šveicarijoje. Parkas ribojasi su Engadino slėniu Italijoje, o taip pat yra laikomas vienu iš jauniausių parkų, praturtintas turtingu, įvairialypiu kraštovaizdžiu. Čia galite išvysti laukinių upių, svaiginančių kalnų viršūnių bei tankių Alpių miškų.

Cinque Terre, Italija

Cinque Terre

Šioje terijoje įsikūręs penkiaspalvis miestelis, kurį supa uolėta pakrantė ir masyvios kalvos. Miestelio neįmanoma pasiekti automobiliu – jeigu norite čia patekti, reikės keliauti traukiniu arba laivu. Ši vietovė išskirtinė, tarsi būtų nepaliesta laiko.

Oulanka nacionalinis parkas, Suomija

Oulanka nacionalinis parkas

Šis nuostabus 270 kvad. km. nacionalinis parkas įsikūręs Ostrobothnia ir Laplandijos regionuose, šalia poliarinio Arkties rato. Čia upių slenksčiai apsupti tankiais pušynais, o poilsiautojai gali mėgautis kelionėmis srauniomis upėmis.

Belluno Dolomite nacionalinis parkas, Italija

Belluno Dolomite nacionalinis parkas

Šis parkas įsikūręs pietrytinėje Alpių dalyje, šiaurės Italijos aukštumuose. Įkurtas 1990m.,siekiant apsaugoti unikalų ir nepaliestą šios vietovės grožį. Didžioji parko dalis yra laukinė ir neprieinama, glūdinti labiausiai į pietus nutolusiame Dolomito pakraštyje. Dėl šviežio oro ir didelės laukinių gėlių kolekcijos ši vieta itin populiari vasaros metu. Parke apstu įvairiausių maršrutų, kurie pradžiugins ne tik naujus, bet ir patyrusius keliautojus.

Triglavas, Slovėnija

Triglavas

Tai vienintelis Slovėnijoje esantis nacionalinis parkas, tačiau kartu ir vienas gražiausių visoje Europoje. Įsikūrusi Triglavo kalnų papėdėje (vietomis aukštis siekia beveik 3km), ši vieta užburia savo kalnų viršūnėmis ir slėniais, be to, tai ideali vieta poilsiui. Slidinėjimas, plaukiojimas ir vandens sportas yra populiariausi užsiėmimai Triglave.

Pirėnų nacionalinis parkas, Prancūzija

Pirėnų nacionalinis parkas

Vienas iš gražiausių ir lankomiausių nacionalinių parkų, besiribojantis su Ispanijos siena. Ši vieta garsėja savo gigantiškais ir raižytais kalnais, kriokliais bei ramybe dvelkiančiais ežerais. Čia gausu turistinių žygių, o parko takai veda prie nuostabios kalnų panoramos – daugybės ledinių baseinų ir dantytų kalnų viršūnių.

Ordesos nacionalinis parkas, Ispanja

Ordesos nacionalinis parkas

Ši natūralaus grožio viea yra viena iš pirmųjų nacionalinių parkų Europoje. Jos plotas apima 156kvad. km. (ribojasi su Prancūzijos siena), čia apstu srovingų upių, tarpeklių ir krioklių, vertikalių uolų ir tankių miškų. Tai puikiausia vieta laukinės gamtos stebėtojams – miškuose gyvena švilpikai, šernai, ereliai, barzdotieji grifai, vanagai ir dar daugelis kitų rūšių.

Nacionalinis Alonnisos Northern Sporades jūrinis parkas, Graikija

Nacionalinis Alonnisos Northern Sporades jūrinis parkas

Tai didžiausias jūrinis parkas Europoje, į kurį įeina 6 nuostabaus grožio salos (Peristera, Kyra Panagia, Gioura, Psathoura, Piperi and Skantzoura) ir pagridinė Alonnisos sala. Šiam parkui, įsikūrusiame šiaurinėje Egėjo jūros dalyje, taip pat priklauso 22 negyvenamos salelės ir daugybė masyvių uolų.

Vatnajokull, Islandija

Vatnajokull

Tai vienas iš trejų nacionalinių parkų Islandijoje, nors šio plotis užima 8% visos šalies , o jam priklauso didžiausias Europoje ledynas. Islandija garsėja savo nuostabiu kraštovaizdžiu, o ši vieta ne išimtis: čia galime pamatyti ledines upes, kalnų keteras, krioklius ir didžiulius kanjonus, stačias uolas bei garsiuosius Islandijos vulkanus.

Bavarijos miškų nacionalinis parkas, Vokietija

Bavarijos miškų nacionalinis parkas

Tai pirmasis nacionalinis parkas Vokietijoje, žinomas dėl savo tankių miškų, pelkėtų ežerų, vandens lankų bei rąstinių namelių. Šiai vietovei būdingas stulbinantis kraštovaizdis ir laukinių gyvūnu gausa.

Snoudonijos nacionalinis parkas, Velsas

Snoudonijos nacionalinis parkas

Šiame parke stove didžiausias Velso kalnas, jame taip pat galite išvysti nuostabių kraštovaizdžio detalių. Parkas taip pat yra labai populiari atostogų vieta. Didžiuliai rieduliai, atšiaurūs kalnų ruožai ir ramūs ežerai – visa tai traukte traukia mėgstančius keliauti pėsčiomis bei kalnų dviratininkus.

Durmitoro nacionalinis parkas, Juodkalnija

Durmitoro nacionalinis parkas

Nors ir nelabai žinomas, tačiau neabejotinai vienas gražiausių Europos parkų. UNESCO šią vieta pavadino “pasaulio žmonijos paveldu”, o tuo įsitikinti tikrai nesunku. Tai nuostabaus grožio plotas, kuriame daugiau nei 50 kalnuotų viršūnių, 18 ledinių ežerų, keletas pribloškiančių upės kanjonų ir gausa floros ir faunos.

Sareko nacionalinis parkas, Švedija

Sareko nacionalinis parkas

Dažnai sakoma, jog tai paskutinė išlikusi laukinė Švedijos dykynė, mažiausiai paveikta žmogiškojo faktoriaus. Ši nuostabi vieta šiaurinėje vakarų Švedijoje garsėja 100 įspūdingų ledynų, 6 kalnuotomis viršūnėmis, giliais slėniais ir upių slenksčiais.

Peak District, Anglija

Peak District

Anglijoje gausu nacionalinių parkų, tačiau Peak District išsiskiria savo stulbinančiu kraštovaizdžiu. Šis parkas garsėja savo “angliškuoju” kaimo įvaizdžiu, masyviais kalnagūbriais, taip pat itin pamėgtas alpinistų, jojikų, kalnų dviratininkų ir tų, kurie ieško “neįprastų” pasivažinėjimų. Aksominės žaliosios kalvos, kalkakmenio karjerai, intriguojantys urvai bei įtaigūs ežerai – ko gi daugiau gali prireikti tikram gamtos mylėtojui?

Hohe Tauern nacionalinis parkas, Austrija

Hohe Tauern nacionalinis parkas

Pirmasis nacionalinis parkas Austrijoje ir didžiausias natūralus rezervatas Europos Alpėse, įsikūręs nuostabiame Hohe Tauern kalnų ruože. Daugiau nei 40 įspūdingų viršūnių dar ilgai neleis pamiršti šios vietovės. Čia Jūsų laukia tobulas oras, pritrenkiantys vaizdai ir begalė nepaliesto gamtos grožio.

Ekrino nacionalinis parkas, Prancūzija

Ekrino nacionalinis parkas

Neabejotinai vienas iš gražiausių Alpių kalnų ruožų Europoje. Tai pribloškianti vieta, kurioje tyvuliuoja ežerai, gausu ganyklų, ledynų šlaitų, aukštų, kalnuotų vietovių, subalpinių miškų ir ledinių slėnių. Čia nuolatos galite sutikti švilpikų, tetervinų, pamatyti erelius.

Goreme nacionalinis parkas, Turkija

Goreme nacionalinis parkas

Žymus dėl vulkaninės kilmės uolų ir siurrealistinių peizažų, ši vieta tituluojama viena iš neįprasčiausių vietų Europoje. Jos atsiradimas skaičiuojamas dar 4tūkst. metų iki Kristaus, o sudėtis kilusi iš vulkaninių išsiveržimų ir natūralios orų erozijos.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą