25 miestai, kuriuos privalote aplankyti bent kartą gyvenime

San Franciskas, Jungtinės Amerikos Valstijos

San Franciskas

San Franciskas

Šis miestas šalia įlankos traukia nuotykiais ir pramogų gausa – ar plauktumėte keltu į Alkatrazo kalėjimą, mėgautumėtės mažosios Italijos virtuve, ar tyrinėtumėte miestą supančias kalvas. San Franciske galite aptikti daugiausiai įvairiausių etninių ir kultūrinių bendruomenių visose Jungtinėse Valstijose. Būtinai papusryčiaukite Mama‘s užeigoje prieš keliaudami į Coit bokštą ar Auksinių vartų tiltą.

Čiangmajus, Tailandas

Chiang Mai

Chiang Mai

Tai žaliausias ir tyliausias visame Tailande. Neretai vadinamas „šiaurės rože“, šis miestelis įkūnija tai, kas Tailande yra unikalu ir užgožia kvapą, įskaitant nuostabias šventyklas.

Lisabona, Portugalija

Lisabona

Lisabonoje galima aptikti viduramžių ir maurų laikų dizaino, su prabangiais paplūdimiais, kuriems retai rasi lygių vasarą. Miestas puikiai matomas iš milžiniškos Šv. Jurgio pilies. Visame mieste puikuojasi panaši architektūra, įskaitant amžių senumo vagonuose.

Sidnėjus, Australija

Sidnėjus

Nors Sidnėjus dvelkia miesto gyvenimu, jis išlieka kupinas gamtos grožio, kartu su savo nacionaliniais parkais ir uostais. Prabangūs paplūdimiai, nuostabus oras ir naktinis gyvenimas Sidnėjų daro nepamirštamu.

Budapeštas, Vengrija

Budapeštas

Budapeštas

Įsikūręs Dunojaus upės deltoje, apsuptas kalvų rytuose ir vakaruose, Budapeštas yra apdovanotas nuostabiais kraštovaizdžiais iš visų pusių. Neoklasicizmo miestas yra nuostabus, nors vis dar dėvi randus nuo II P.K. Miestas pastatytas ant karštųjų versmių, kurias privalote pamatyti ir išmėginti.

Bankokas, Tailandas

Bankokas

Bankokas

Miestas garsėja nuostabiomis budistų šventyklomis ir naktiniu gyvenimu. Doleris čia itin vertinamas, todėl keliavimas gali pasirodyti labai pigus.

Keiptaunas, Pietų Afrika

Keiptaunas

Keiptaunas

Tai unikalus miestas norintiems pabėgti, apsuptas blizgančių jūrų ir puikių paplūdimių vienoje pusėje, bei didingų ir kvapą gniaužiančių kalnų kitoje pusėje. Tai vienas iš kosmopolitiškiausių miestų Afrikoje, dėl savo kolonijinės praeities, kuri itin jaučiama miesto architektūroje.

Čikaga, Jungtinės Valstijos

Čikaga

Tai vidurio Amerikos „tvirtovė“, bliuzo ir džiazo gimtinė. Čia stovi pirmieji pasaulio dangoraižiai, o Čikaga garsėja geriausiais humoristų klubais visose Valstijose.

Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai

Dubajus

Dubajus

Jeigu nesate istorijos mėgėjas, tačiau mėgstate futuristinius vaizdus, šis miestas būtent Jums. Čia stovi aukščiausias pasaulyje pastatas, taip pat ir Dubajaus prekybos centras, laikomas vienu iš didžiausių pasaulyje. Čia apstu dirbtinių salų ir geriausių paplūdimių.

Sankt Peterburgas, Rusija

Sankt Peterburgas

Šis miestas neretai vadinamas Rusijos langų į vakarus. Peterburgo kanalai ir neoklasikinė architektūra buvo suprojektuota italų architektų, kurie suteikė miestui europietiškumo. Mieste taip pat jaučiamas europietiškumas – tą puikiai iliustruoja modernios meno galerijos ir klubai.

Barselona, Ispanija

Barselona

Šis miestas pasižymi savo kontrastu – senove ir dabartimi. Siauros miesto gatvės primena šimtametę praeitį, o paplūdimiai ir puikūs kurortai leidžia pajausti dabarties malonę ir miesto gyvenimą.

Buenos Airės, Argentina

Buenos Airės

Neretai šis mietas vadinamas P. Amerikos Paryžiumi, dėl savo turtingo europietiško paveldo ir didingos architektūros. Nepaisant to, miestas išlaiko savo Lotynų Amerikos tradicijas, čia apstu lauko kavinių ir nuostabių parkų.

Florencija, Italija

Florencija

Tai miestas, įstrigęs praeityje. Šis Renesanso laikų miestas yra garsiausių Italijos ir pasaulio muziejų, galerijų, katedrų, bažnyčių, aikščių ir parduotuvių gimtinė.

Niujorkas, Jungtinės Valstijos

Niujorkas

Niujorkas

Tai neabejotinai moderniosios vakarų kultūros centras. Nesvarbu, ar važinėjatės dviračiu centriniame parke, ar tyrinėjate nesuskaičiuojamas miesto centro aukštybes, ar skanaujate picą istorinėse kavinėse – šis mietas turi ką pasiūlyti kiekvienam.

Berlynas, Vokietija

Berlynas

Kaip Paryžius ar Londonas, Berlynas yra kultūros, meno ir architektūros centras. Berlynas tarsi laiko kapsulė, kuriame galime aptikti viduramžių ir moderniausių laikų periodus, įskaitant Brandenburgo vartus ir Berlyno sieną. Čia taip pat itin aktyvus naktinis gyvenimas.

Šanchajus, Kinija

Šanchajus

Šanchajaus grožis tvyro miesto gatvėse, kur gyvenimas trykšta kilometriniuose metropolituose. Čia pamatysite Šanchajaus muziejų, Budos šventyklą ar Dongtai turgavietę. Tai mietas, kurį ilgai prisiminsite.

Siemreabas, Kambodža

Siemreabas

Siemreabas

Nors šis miestas ganėtinai naujas, jis apsuptas senovinėmis šventyklomis ir didžiausiais pasaulyje paminklais. Miestas siūlo pailsėti ir atsipalaiduoti, ypač tiems, kurie pavargo nuo miesto šurmulio.

Hanojus, Vietnamas

Hanojus

Tai stulbinantis rytų ir vakarų mišinys, kuriame susipina tradicinė Vietnamo ir prancūzų kolonijinė kultūra. Miestas nebuvo paliestas karo, ir dabar yra vienas iš aktyviausių ir energingiausių miestų. Vietnamiečių moterų muziejus puikiai iliustruoja moterų padėtį Vietnamo istorijoje ir jį aplankyti tikrai būtina. Jeigu nemėgstate naktinio gyvenimo, vertėtų apsilankyti teatrus, kurių čia begalė.

Paryžius, Prancūzija

Paryžius

Tai kultūros paveldo lobis, kuriame susipina šimtametė meno ir architektūros kultūra iš viso pasaulio, eksponuojama Luvro ar Oranžerijos muziejuose. Šis miestas tikrai turi ką pasiūlyti.

Marakešas, Marokas

Marakešas Marakešas

Parduotuvės ir spalvingi turgūs – tai idealus mietas tiems, kurie nori pažinti ir pajausti tikrąjį Marakešo gyvenimą. Apsistokite prabangiuose Taj rūmuose ir mėgautis vaizdais į Atlaso kalnus.

Praha, Čekija

Praha

Viduramžių laikais Praha buvo politinis, kultūrinis ir ekonominis Europos centras. Šiuo metu miestas išgyvena atgimimą. Mieste puikiai jaučiamas praeities gyvenimas, kuris susijungia su dabartimi. Aplankykite moderniuosius Šokio namus ar viduramžių Prahos pilį.

Pekinas, Kinija

Pekinas

Tai viena iš didžiausių ir seniausių gyvenviečių pasaulyje. Miesto istorija siekia daugiau nei 3 tūkst. Metų, o jame stovi svarbiausi Kinijos istorijos paminklai – Didžioji Kinų siena ir Uždraustieji rūmai.

Londonas, Jungtinė Karalystė

Londonas

Buvusi didžiausios imperijos sostinė, Londonas yra kultūros sostinė, kurioje kalbama daugiau nei 300 kalbų. Čia galitės atrasti meno, maisto iš viso pasaulio, taip pat pamatyti nuostabios architektūros – Vestminsterio vienuolyną ar Kew sodus (Karališkieji botanikos sodai).

Roma, Italija

Roma

Roma

Tai vienas iš svarbiausių senosios Vakarų civilizacijos miestų, o jos palikimas siekia net 2,5 tūkst. metų. Gatvės menininkai ir puikūs restoranai, antikiniai paminklai, imperatoriaus Komodo vila – tai tik mažytė šio miesto grožio dalis.

Stambulas, Turkija

Stambulas

Tai energingas mietas, kurio ribos skiria Europą ir Aziją, krikščionybę ir islamą jau daugiau nei 2 tūkst. metų. Miestas puikiai žinomas dėl gardaus maisto, pasakiškos kavos, didžiulių turgaviečių ir senovinės architektūros – mečečių ir bažnyčių. Dienos pabaigoje rekomenduojama apsilankyti pirtyje.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą