Lankomiausi turistų objektai Europoje

Grand Bazaar, Stambulas

Grand Bazaar

Rankų darbo keramikos dirbiniai, žibintai, sudėtingu raštu išraižyti kilimai, auksiniai Bizantijos laikų juvelyriniai dirbiniai – visa tai išvysite keliaudami XVa. primenančiais turkiškojo turgaus takais, kur kasmet apsilanko per 15mln. lankytojų. Jeigu pavargsite, būtinai paragaukite gardžiųjų kebabų ar puodelį stiprios turkiškos kavos.

Dievo motinos katedra, Paryžius

Dievo motinos katedra

Tai tikras gotikinės architektūros šedevras – didėjantys kontraforsai, pritūpusios chimeros ir nuostabūs rožių langai – Dievo motinos katedra išgyveno hugenotų puolimus, okupantų armijas ir keistas renovacijas nuo pat jos užbaigimo 1345. Nepaisant praeities, lankytojai šią vietą lanko itin noriai – kasmet čia apsilanko daugiau nei 13mln. lankytojų.

Disneilendo parkas, Prancūzija

Disneilendo parkas

Kuomet 1992 atsidarė pirmasis Disnėjaus parkas Europoje, daugybė prancūzų protestavo dėl tokio “kultūrinio imperializmo” ir amerikiečių simbolio, kuris įsikūrę vos už 40min kelio nuo Paryžiaus. Šiandien Disneilendo parkas yra antras pagal lankomumą objektas Europoje.

Sacre Coeur bazilika, Paryžius

Sacre Coeur bazilika

Sacre Coeur bazilika lankytojus į Montmartro viršūnę traukia dėl daugelio dalykų – kol vieni čia ateina pasimelsti ar medituoti, kiti ateina apžvelgti miesto 360 laipsnių kampu. Bazilikos statymo darbai prasidėjo 1871, siekiant atkurti taiką ir ramybę po Revoliucijos.

Luvro muziejus, Paryžius

Luvro muziejus

Tai lankomiausias muziejus pasaulyje – per metus čia apsilanko 8,5mln lankytojų iš viso pasaulio. Nors Luvrą galime vadinti meno mylėtojų rojumi – čia galime išvysti per 35000 įvairiausių meno kūrinių, jame taip netrūksta ir ginčų – ne visiems patinka I. M. Pei 25m aukščio stiklinė piramidė, pastatyta 1989m, prie įėjimo į muziejų.

Šv. Petro bazilika, Vatikanas

Šv. Petro bazilika

Tai vienas iš didžiausių šventų pastatų pasaulyje, kurio vidus išlietas puošniu auksu, marmuro kolonomis, angelų paveikslais, statulomis bei Renesanso menininkų darbais – Rafaelio, Mikelandželo, Berninio ir kt.

Koliziejus, Roma

Koliziejus

Koliziejus buvo pastatytas 80m po. Kr., o arenoje vykstančius mitologinius pasirodymus, gladiatorių kovas iki mirties ir baisias laukinių gyvūnų skerdynes galėjo žiūrėti daugiau nei 50tūkst. žiūrovų. Požeminės duobės, kuriuose gladiatoriai laukė savo mirties lankytojams buvo atidarytos 2010m., kartu su 40m aukštyje esančiomis sėdimomis vietomis, iš kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Amžinąjį miestą.

Eifelio bokštas, Paryžius

Eifelio bokštas

Šis milžiniškas geležies grotelių struktūros statinys stovi istorinėje Paryžiaus širdyje bei išlieka vienu iš didingiausių miesto objektų. Pernai buvo sumokėta per 6,7mln eurų už pakilimą į Eifelio bokšto viršūnę. Grožėkitės Champs de Mars ir aplinkinėmis gatvėmis, kuomet keltuvu pakilsite į stulbinančio aukščio – 180m viršūnę.

Cologne katedra, Vokietija

Cologne katedra

Šis gotikinis paminklas buvo statomas daugiau nei 600m, kol galiausiai buvo užbaigtas 1880. Visa tai atperka nuostabus vidinis interjeras, arkos, kurios siekia daugiau nei 40m aukštį, o itin smailūs bokštai pasakoja daugiau nei 50 istorijų – neabejotinai, tai vienas iš didingiausių miesto simbolių. Sustokite ir pasigrožėkite trijų Magi šventykla, užlipkite 533 žingsnius iki platformos, nuo kurios galėsite grožėtis Reino upe ir tolumoje stovinčiais kalnais.

Lurdo Švč. Mergelės šventykla, Lurdas, Prancūzija

Lurdo Švč. Mergelės šventykla

14 metų mergaitę Bernadette Soubirous aplankė 18 vizijų apie mergelę Mariją 1858m, Massabielle sodų urvuose. Kaip teigiama, vėliau jos draugės ranką išgydė urve tekantis šaltinių vanduo. Dabar urvas ir jo apylinkės sudaro katalikų šventovę, kurią sudaro šaltinis, dvi bazilikos, trys muziejai, devynios koplyčios ir maldos namai bei susitikimų kambariai.

Padre Pio šventykla, San Giovanni Rotondo, Italija

Padre Pio šventykla

Ganėtinai kukli Dievo motinos bažnyčia buvo pastatyta 1950 – aisiais, saugo užkonservuotus šventųjų kūnus, o šalia Padre Pio piligrimų bažnyčios, baigtos statyti 2004 – aisiais, dėmesį patrauks sparčiai didėjančios arkos ir modernus šiuolaikinis stiklo fasadas.

Versalio rūmai, Versalis, Paryžius

Versalio rūmai

Karalius Liudvikas XIV padarė neįtikėtiną darbą, paversdamas medžioklės laukus į didingus rūmus. Ši vieta tokia nuostabi, jog žmonės net iškeisdavo savo Paryžiuje esančias kavines, kad tik galėtų pasivaikščioti rūmų koridoriais, ar aplankytų paauksuotą veidrodžių salę, kurioje ilgą laiką praleisdavo pats karalius Saulė.

Britų muziejus, Londonas

Britų muziejus

Daugelio mėgstamas dėl nemokamo įėjimo, Britų muziejus pritraukia beveik 6mln. lankytojų kiekvienais metais. Čia yra gausybė įvairiausių galerijų, kurios tęsiasi net 4km ir net 7mln. įvairiausių meno dirbinių.

Šv. Marko bazilika, Venecija

Šv. Marko bazilika

Šis įmantrus šedevras, kurį sudaro penki kupolo formos stogai, beveik du akrai mozaikų, kurias dengia aukso sluoksniai, apimantys sienas, arkas, kupolus, skliautus ir grindis, yra laikomas vieni iš puikiausių Bizantijos laikų pavyzdžių. Nenuostabu, kad daugybė skulptūrų ir mozaikų buvo pavogta iš Konstantinopolio ir Bizantijos imperijos per kryžiaus žygius.

Asyžiaus Šv.Pranciškaus bazilika, Italija

Asyžiaus Šv.Pranciškaus bazilika

Asyžiaus Šv.Pranciškaus bazilika

Ši XIIIa. Itališka – gotikinė bazilika buvo išdažyta ir išpuošta freskomis žymiausių tų laikų menininkų – Giotto, Cimabue, Pietro Lorenzetti ir Simone Martini. Dvi kalno viršūnėje esančios bažnyčios ir kripta su visiškai nepažeistais šventųjų kūnais vilioja piligrimus iš viso pasaulio.

Romos forumas, Roma

Romos forumas

Nuo pat Va. pr. Kr., beveik 1200 metų tai buvo socialinis Romos centras, kur 600m ilgio piazoje buvo tiek turgavietė, tiek valdžios centras. Šventųjų šventyklų kolonos ir griuvėsiai mena apie didingą 2tūkst. metų istoriją.

Tate Modern muziejus, Londonas

Tate Modern muziejus

Nuo atidarymo 2000, ši vieta greitai tapo populiariausiu modernaus meno muziejumi bei greitai pateko į gretas muziejų, kuriuos kasmet aplanko daugiau nei 5mln. Lankytojų. Įsikūręs prie elektrinės, kuri aprūpina regioną nuo Temzės iki Šv. Pauliaus katedros, šis muziejus eksponuoja tokių žymių kūrėjų kaip Dali, Magritte ar Matisse meno kūrinius, be to, milžiniškus skulptūrinius įrenginius turbinų salėje.

Sultono Ahmedo mečetė (Mėlynoji mečetė), Stambulas

Sultono Ahmedo mečetė

Išpuošta sudėtingomis raštuotomis mėlynos ir baltos spalvos keramikinėmis plytelėmis, vaizduojančiomis kipariso medžius, vaisius ir tulpes, o Korano kaligrafija puošia interjero sienas, kolonas arkas ir kupolus, kurie puikiai dera šioje XVIIa. Maldų namuose. Pastatyta sultono Ahmeto, su tikslu išsaugoti Haga Sophia, Mėlynoji mečetė tebėra viena iš nedaugelio šventų vietų su šešiais minaretais.

Nacionalinė galerija, Londonas

Nacionalinė galerija

Praturtinta vakarų Europos XIII – XIXa. piešiniais, nemokamu įėjimu bei savo lokacija Trafalgaro aikštėje – visi šie veiksniai Nacionalinę galeriją daro viena iš populiariausių vietų. Nors daugelis atvyksta pažiūrėti anglų tapytojo Konstablio ir Van Gogo, didžiausia staigmena įvyko 2010- aisiais, kuomet muziejuje buvo įrengta Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartalo instaliacija – pirmasis modernus įrengimas galerijoje. Per dieną galerija sutraukdavo 2400 lankytojų bei tapo vienu iš sėkmingiausių pasirodymų Londone pastaraisiais metais.

Vatikano muziejus, Roma

Vatikano muziejus

Šis muziejus savo veiklą pradėjo nuo popiežiaus Julijaus II XVIa., kuris savo kolekcijoje turėjo keletą skulptūrų. Popiežiai nenutraukė savo pirmtako veiklos ir taip pat taupė kūrinius ateinančius penkis šimtmečius, kol tai vėliau tapo tuom, kuom yra dabar. Čia galite išvysti Rafaelio, Caravaggio ir pačio Mikalandželo darbų, kurio freskos puošia Sistine koplyčios lubas.

Nacionalinis istorijos muziejus, Londonas

Nacionalinis istorijos muziejus

Šis populiarus istorijos muziejus turi daugiau nei 70mln. Eksponatų, įskaitant Čarlzo Darvino egzempliorius. Muziejus buvo įkurtas 1881, romantiško stiliaus pastate. Jame kasmet apsilanko beveik 5mln. Lankytojų.

Siksto koplyčia, Vatikanas, Roma

Siksto koplyčia

Pats Mikalendželas nutapė savo žymųjį Adomo paveikslą ant šios koplyčios lubų, kartu su dar 300 tiksliausių figūrų ant šių milžiniškų lubų 1500 – aisiais. Po dvejų dešimtmečių, būdamas 60 metų amžiaus, jis papuošė altoriaus sieną žymiuoju paskutiniojo teismo dienos paveikslu. Kiti Renesanso meistrai - Botticelli, Perugino, ir Rosselli taip pat prisidėjo biblijiniais vaizdai ant koplyčios sienų. Atrodo, jog ši patalpa – tarsi meno galerija, o lankytojai čia dažnai priversti užversti kaklus aukštyn.

Žoržo Pompidu centras, Paryžius

Žoržo Pompidu centras

Tai prezidento Georges Pompidou idėja, Paryžiaus modernaus meno muziejus, atidarytas 1977 itin moderniame pastate, kurį suprojektavo Renzo Piano ir Richard Rogers. Šis duetas priėmė netradicinį sprendimą pastato išorėje įkurti keltuvus, kad muziejaus kolekcijoje galėtų puikuotus daugiau nei 60tūkst. Meno dirbinių. 1990 muziejus buvo dvejiems metams uždarytas dėl renovacijos, o kai vėl buvo atidarytas 2000, tapo antrasis pagal lankomumą muziejus Prancūzijoje.

Orsė muziejus, Paryžius

Orsė muziejus

Ši nurašyta stotis kairiajame Senos krante 1986 tapo muziejumi. Nors didžiausias dėmesys čia skiriamas impresionizmo meno darbams , tačiau šio Beaux-Arts stiliaus pastato puošnios detalės, įskaitant lenkto stiklo lubas pagrindinėje salėje, taip pat atrodo įspūdingai. Daugelis prancūzų nebuvo patenkinti sprendimu finansuoti pastato renovaciją išsiunčiant šimtus meno dirbinių į turą. Tačiau Tokijo Nacionalinio meno centro ir San Francisko de Young muziejaus lankytojai be galo buvo sužavėti šiais meno kūriniais ir jų ekspozicija.

Sofijos soboras (Hagia Sofia), Stambulas

Sofijos soboras

Bizantiškosios mozaikos čia tokios rafinuotos ir subtilios, jog praktiškai atrodo tarsi nutapytos. Imperatorius Justinianas šią bažnyčią pastate 537, o tuomet ji vadinosi Šventosios išminties bažnyčia. 1453 buvo pridėti minaretai, kuomet ji tapo mečete. 1935 ši vieta oficialiai tapo muziejumi, tačiau joje vis dar jaučiama rytų – vakarų dvasia.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą