Buenos Airės

Buenos Airės – Argentinos sostinė ir didžiausias šalies miestas bei uostas. Be to, jis yra vienas iš didžiausių visos Pietų Amerikos miestų. Buenos Airės įvardinamas kaip pats europietiškiausias Lotynų Amerikos miestų. Čia daugybė muziejų, teatrų, aikščių ir parkų. Taip pat miesto svečiai gali apsilankyti zoologijos ir botanikos soduose. Tai miestas, kuriame kiekvienas gali turiningai praleisti laiką. Neverta pamiršti ir to, kad tango muzika neatsiejamas Buenos Airių kultūros dalis. Ši muzika gimė 19 a. skurdžiuose miesto kvartaluose.

Buenos_Aires_-Argentina-_136Buenos_Aires-Center-P3050007

Buenos Airių obeliskas

Buenos Airių obeliskas stovi pačiame Argentinos sostinės centre. 400–ųjų miesto įkūrimo metinių proga, 1936 metais, buvo oficialiai visuomenei pristatytas šis paminklas. Obelisko aukštis siekia 67 metrus ir užima 49 kvadratinius metrus aikštės. Jo viduje yra 200 pakopų laiptai. Buenos Airių obeliskas yra vienas iš miesto simbolių. Šalia jo nuolat organizuojami įvairūs renginiai ir šventės. Aplink obeliską stovi įvairūs pastatai, kurie savaime tampa traukos centru turistams.

Obelisco de Buenos Airesobelix1

Kongreso rūmai

Kongreso rūmai Argentinos sostinėje yra didžiulis pastatas stovintis Kongreso aikštėje. 1906 metais jie buvo pradėti naudoti pagal savo paskirtį. Graikų – romėnų stiliaus pastatas pastatytas iš Argentinoje išgaunamo granito. Įžengus į rūmų vidų pakerės jų didingumas ir prabanga. Čia buvo panaudotas marmuras ir itališkas riešutmedis. Aplink esanti Kongreso aikštė nuolat pilna lankytojų. Tai mėgstama vieta tiek poilsiui, tiek ir įvairiems renginiams.

Kongreso rūmaiKongreso rūmai1

Galilėjaus planetariumas

Galilėjaus planetariumas Buenos Airėse lankytojus priima nuo 1966 metų. Penkių aukštų pastatas turi apie 20 metrų kupolą, kuris matomas iš toli ir kurio neįmanoma nepastebėti. Šiuolaikinės technologijos įgalina planetariumo lankytojus pamatyti pačius geriausius vaizdus. Taip pat jame nuolat vyksta įvairūs renginiai. Galilėjaus planetariume yra įkurtas interaktyvus muziejus, kuriame galima pamatyti skirtingas planetų sistemas, asteroidus ir kitus dangaus kūnus.

Planetario_Galileo_Galilei_Palermo_Argentina

Lavalle aikštė

Lavalle aikštė pavadinta generolo Huano Lavalle garbei, kuris yra kovos už nepriklausomybę herojus. Pati aikštė yra gražus žaliasis gamtos kampelis, kuriame galima ramiai pasivaikščioti ir pailsėti nuo miesto šurmulio. Į šią vietą turistai ateina ne tik dėl gražaus kraštovaizdžio, bet ir dėl daugybės istorinių pastatų, kurie supa aikštę. Čia stovi Nacionalinis operos ir baleto teatras, Argentinos teismo centras, Nacionalinis Servanteso teatras ir kiti statiniai. Visa tai sutraukia minias lankytojų.

Palacio_de_Tribunales_Plaza_Lavalle

Vasario 3–iosios parkas

Vasario 3–iosios parkas dar vadinamas Palermo mišku. Tai viešasis Buenos Airių parkas, kuris įkurtas 400 hektarų žemės ploto teritorijoje. 1862 metais buvo pradėtas formuoti Vasario 3–iosios parkas. Kasdien daugybė parko lankytojų ateina čia pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais. Taip pat čia yra trys dirbtiniai ežerai, kuriuose galima ne tik maudytis, bet ir plaukioti valtimis apžiūrint gražiausius parko kampelius.

Vasario 3–iosios parkas

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą