Mendosa

Vakarų Argentinos Andų kalnų pašlaitėje yra įsikūręs Mendosa miestas. Nors jame beveik neliko istorinių kolonijinės architektūros statinių, tačiau galima pamatyti moderniai atstatytą miestą, kuriame daug žalumos. Taip pat čia puikiai išvystytas turizmas: viešbučiai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir pramogos. Mendosoje daug lankytinų ir įdomių vietų, kurios traukia į miestą svečius.

Mendoza_Argentina_-_2006_by_-_Bob_xyzMendoza

Nacionalinis Aconcagua parkas

Nacionalinis Aconcagua parkas yra netoli nuo Mendosa miesto. Jis buvo įkurtas 1983 metais. Parke saugomos šios teritorijos gamtos ir kultūrinės vertybės. Visa teritorija užima 71 tūkstantį hektarų. Pagrindinis Nacionalinio Aconcagua parko traukos centras – Aconcagua ugnikalnis. Jis yra pats aukščiausias pasaulio ugnikalnis. Į čia atvyksta iš viso pasaulio alpinizmo ir trekingo propaguotojai bei slidininkai. O visi mėgstantys pasivaikščiojimus, jėgas galės išbandyti pėsčiųjų takuose. Verta paminėti, kad į parką lankytojai atvyksta ir dėl čia esančio Inkų tilto per Mendosa upę.

aconcagua-as-seen-in-aconcagua-national-park-argentinaAconcagua National Park

Inkų tiltas

Inkų tiltas yra natūraliai susiformavęs tiltas, kuris iki šiol stebina visus čia apsilankiusius savo išskirtine geltona spalva. Jis yra Nacionalinėje Aconcagua parko teritorijoje. Tiltas yra apsuptas terminiais šaltiniais, kurie, pasak vietinių gyventojų, buvo skirti gydymui. Čia net buvo pastatyta gydykla, tačiau kalno lavina ją sugriovė ir liko tik koplytėlė. Inkų tiltas ne tik stebina, bet ir traukia savo paslaptingumu ir grožiu.

Inca-Bridge1Inkų tiltas

Mendosos vyno rūsiai

Apsilankyti Mendosoje ir nepamatyti Mendosos vyno rūsių negalima, juk šis miestas yra vyno gamybos sostinė. Nors čia yra daug vyno rūsių, tačiau ypatingo dėmesio verti Katena Spata, Felipe Rutini, Šandon ir Liuži Boska. Ekskursija su gidu neprailgs, o jos pabaigoje Jūsų laukia vyno degustavimas. Kurį iš vyno rūsių pasirinkti, priklauso nuo to ko tikitės iš ekskursijos. Bet kuriuo atveju, tokia pažintis su vyno gamyba bus nepamirštama.

Mendosos vyno rūsiai2Mendosos vyno rūsiai

Penitentes

Daugelis Mendosos lankytojų atvykę į šį puikų miestą nori pamatyti ne tik jo lankytinas vietas, bet ir Andų kalnuose esantį gamtos grožį. Kaip tik ten yra nepaaiškinamas gamtos reiškinys – iš sniego susiformuojančios piramidės, kurių aukštis siekia iki 5 metrų. Net garsiausi mokslininkai nesugeba paaiškinti šio keisto reiškinio. Penitentes sniego piramidžių kasmet atvyksta pamatyti daugybė smalsių turistų. Iš pradžių buvo manoma, kad jos susiformuoja dėl vėjo, bet šis teiginys buvo paneigtas. Dabar manoma, kad tai formuoja garai. Šiuo metu vyksta intensyvūs tyrinėjimai.

Penitentes

Nepriklausomybės aikštė

Nepriklausomybės aikštė yra Mendosos centras, kur kiekvienas argentinietis prisimena tą dieną, kuomet buvo iškovota nepriklausomybė. Visa tai atsispindi ir aikštės stiliuje, kuriame suderinti nepriklausomybės elementai ir gamta. Čia svarbiausias traukos centras – gražus fontanas. Nepriklausomybės aikštėje vyksta visuomeniniai renginiai bei šventės. Tai svarbi miesto gyventojų pasivaikščiojimų, susitikimų ir pasimatymų vieta.

Nepriklausomybės aikšt1South America 2012 369

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą