Valparaisas

Centrinėje Čilėje esantis Valparaisas yra vienas iš pagrindinių šios nuostabios šalies uostų. Taip pat jis yra labai svarbus kultūros centras ir Valparaiso regiono sostinė, kuri garsėja kalnuotu kraštovaizdžiu. Jeigu lankysitės šiame mieste, tai būtinai užsukite į senamiestį, kuris priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui dėka savo unikalios architektūros. Kadangi Valparaise gyveno daug įvairių tautybių žmonių, tai per daugelį metų čia susiformavo savitos tradicijos bei kultūra.

valparaiso-a-noiteValparaíso

Anibalo aikštė

Anibalo aikštė yra pagrindinis miesto susisiekimo centras. Ji pavadinta Anibalo Pinto Garmendia vardu, kuris buvo Čilės prezidentas. Anibalo aikštė yra labai svarbi miesto gyventojams, nes tai populiariausia susitikimų ir pasivaikščiojimų vieta visame Valparaise. Aikštę puošia Neptūno fontanas ir paminklai. Aplink ją yra įsikūrusios puikios kavinės ir barai, kuriuose galima ne tik užsisakyti tradicinių Čilės virtuvės patiekalų, bet ir pasiklausyti Lotynų Amerikos muzikos.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„Cielo Abierto“ grafiti muziejus

„Cielo Abierto“ grafiti muziejus yra muziejus po atviru dangumi, kuris yra vienas iš populiariausių Valparaiso muziejų. Pavadinimas reiškia „dangaus atidarymas“, o tai simbolizuoja muziejaus tikslus. Ketverius metus vietinio universiteto studentai kūrė grafiti ant mylimo miesto sienų. Galutiniame rezultate visas rajonas priminė muziejų po atviru dangumi. Per kelerius metus sienos, laiptai, tiltai tapo tikrais meno šedevrais. „Cielo Abierto“ grafiti muziejus yra visiškai nemokamas ir atviras ištisus metus ir bet kuriuo paros metu.

Cielo AbiertoCielo Abierto freskų muziejus

Diego Portales apžvalgos aikštelė

Valparaise esanti Diego Portales apžvalgos aikštelę galima rasti pakilus Barono funikulieriumi nuo garsiojo Blusų turgaus. Aikštelė pavadinta Diego Portaleso garbei. Jis buvo labai svarbus Čilės politikos veikėjas. Pakilus į Diego Portales apžvalgos aikštelę visi norintys gali gėrėtis gražia panorama. Iš čia atsiveria puikūs rytinės miesto, kuri išsidėsčiusi ant 10 kalvų, dalies vaizdai. Taip pat netoliese yra Šv. Pranciškaus bažnyčia, kurią verta aplankyti architektūros mėgėjams.

Diego Portales apžvalgos aikštelėDiego Portales apžvalgos aikštelė1

Robinzono Kruzo sala

Iš Valparaiso uosto organizuojamos ekskursijos į Robinzono Kruzo salą. Ji yra įtraukta į beveik visus turistų lankytinų objektų sąrašus. Čia siūlomos įvairios pramogos: nardymas, žvejyba, paskendusio kruizinio laivo likučių apžiūrėjimas ir kita. Taip pat be siūlomų pramogų čia galima ramiai pailsėti gėrintis nuostabia gamta. Robinzono Kruzo salą kasmet aplanko daugybė turistų iš įvairiausių šalių.

robinson-crusoe-island-6156Robinzono Kruzo sala

Robinzono Kruzo urvas

Robinzono Kruzo urvas yra to paties pavadinimo saloje. Tai dar viena įdomi lankytina vieta, kurią siūloma pamatyti turistams. Būtent šiame urve ketverius metus ir keturis mėnesius gyveno Škotijos jūreivis Aleksandras Selkirkas, kuris tapo rašytojo Danielio Defo „Robinzonas Kruzas“ knygos herojumi. Įkvėpti šio pasakojimo visi Robinzono Kruzo salos lankytojai turi galimybę nakvoti ne tik čia esančiuose viešbučiuose, bet ir pernakvoti tikrame urve, kuriame sukurta tokia aplinka, kaip ir kadaise, kai jame gyveno garsusis jūreivis.

Robinson Crusoe’s CaveRobinson Crusoe’s Cave1

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą