Jamaikos sala

Legendomis apipintoje Karibų jūroje, Didžiųjų Antilų salyne, yra nuostabaus grožio Jamaikos sala. Ji priklauso Jungtinei Karalystei. Jamaikos salos centrinę dalį užima Mėlynieji kalnai, kurie apsupti siauros pakrantės žemumos. Nors didžioji jos dalis yra kalnuota, tačiau netrūksta ir paplūdimių. Tropinis drėgnas klimatas tinkamas atostogoms. Jamaikos sala – puiki vieta poilsiui.

jamaicajamaica-blue-mountains

Mėlynieji kalnai

Mėlynieji kalnai užima didžiąją dalį Jamaikos salos. Juose stovi aukščiausias salos kalnas. Tai Mėlynųjų kalnų viršukalnė. Ji siekia 2256 metrus aukščio. Į ją galima pakilti pėstiesiems skirtu taku, o pačioje viršūnėje atsivers nuostabūs vaizdai į šiaurinę ir pietinę salos pakrantes. Kavos mėgėjai bus maloniai nustebinti galimybe pamatyti kaip auga Jamaikos Mėlynųjų kalnų kava. Garsiosios kavos augimvietes galima pamatyti žemiau esančiuose šlaituose. Verta žinoti, kad dalis Mėlynųjų kalnų patenka į Džono Krou kalno nacionalinio parko teritoriją.

Blue-Mountains-Jamaicablue-mountains-national

Nacionalinis Juodosios upės parkas

Nacionalinis Juodosios upės parkas yra pietinėje Jamaikos salos dalyje. Pavadinimas suteiktas dėl čia pratekančios Juodosios upės. Tai mėgstamiausia turistų vieta, kurioje laukia nepamirštami vaizdai ir nuotykiai. Lankytojams siūlomos ir ekskursijos, kurių metu galima pamatyti pavojinguosius krokodilus. Taip pat Nacionaliniame Juodosios upės parke gausu įvairiausių retų ir labai gražių augalų, kuriais galima grožėtis ištisus metus. Pasivaikščiojimas po teritoriją neprailgs, o pailsėti galima surengiant iškylą.

black-river-safari-cruise1black-river-safari-cruise

Dunns upės kriokliai

Dunns upės kriokliai įvardinami kaip gražiausias gamtos kūrinys Jamaikoje. Upės vanduo krenta nuo kaskadų 182 metrus nuo aukštų kalnų ir suteka tiesiai į jūrą. Dunns upės kriokliai yra viena iš lankomiausių vietų saloje. Čia nuolat labai daug lankytojų, ypatingai kuomet yra karštos dienos. Pakilus į aukščiausią krioklių vietą, galima eiti takeliu per bambukų augimvietę ir grožėtis gamta. Po to lankytojams siūloma eiti link jūros ir mėgautis skaidriu vandeniu, smulkiu smėliu ir saule.

Dunns River Fallsgrand-jamaica-and-dunns

Negril paplūdimys

Negril paplūdimys yra vakarinėje Jamaikos salos pusėje. Jis laikomas ne tik geriausiu saloje, bet ir patenka į geriausių pasaulio paplūdimių dešimtuką. Čia vyrauja natūrali, nepaliesta ir laukinė gamta. Tai suteikia Negril paplūdimiui išskirtinumo iš kitų paplūdimių. Jis driekiasi 7,5 kilometrų. Šiuo metu Paplūdimys yra puikiai pritaikytas turistams: čia daug viešbučių, pramogų ir nuotykių. Vandens sporto mėgėjai taip pat nenuobodžiaus. Čia jiems paskirta pietinė paplūdimio dalis, kurioje jie galės užsiimti mėgiama veikla.

negril-beach

negril-jamaica-resort

Long Bay įlanka

Viena iš gražiausių Jamaikos salos vietų – Long Bay įlanka. Ji yra šiaurės rytų pusėje. Įlankoje nuolat galima pamatyti labai daug banglentininkų, todėl jeigu norite išbandyti bangas – čia tinkama vieta. Turistams siūlomas ir nardymas. Tai taip pat labai tinkama vieta, kurioje po vandeniu kiekvieną pakerės nuostabiausi jūros pasaulio vaizdai. Long Bay įlanka patiks visiems, kurie žavisi gamta.

Long Bay įlankaLong-Bay Snorkeling-

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą