Dzūkijos nacionalinis parkas – vieta, kurią privalote aplankyti

Dzūkijos-nacionalinis-parkas-iš-paukščio-skrydžio-V.Polikšos-nuotr.

Kiekvienas žmogus, kuriam patinka gražūs kraštovaizdžiai, Lietuvos gamta, turėtų pamatyti kaip atrodo Dzūkijos nacionalinis parkas. Šis nacionalinis parkas – didžiausia saugoma teritorija visoje Lietuvoje. Taigi, pagalvokime apie tai, kiek ten yra išlikę tikro gamtos grožio, iš kurio mūsų istoriniai rašytojai semdavosi įkvėpimo savo kūrybai? Jeigu nebūtų tokio grožio, tokia vietovė nebūtų saugoma. O dabar šiam nacionaliniam parkui, kuris driekiasi ,,dzūkiškoje‘‘ Lietuvos dalyje skirta tokia svarbi apsauga. Tai sausų šilų, žemyninių kopų kraštas. Šiame nacionaliniame parke gausu įvairių upelių, didesnių upių, kurių vaizdas – pasakiškas. Jį pamatęs nesugebėtų gailėtis nei vienas žmogus – tai puiki vieta praplėsti savo gamtos akiratį, pamatyti savo gimtosios šalies tikrąjį gamtos grožį.

dzukijos-nacionalinis-parkas-4fe0bbf263ddd

Merkines-piliakalnis

Šiame parke galite pamatyti išskirtinio grožio kaimų. Yra keletas populiariausių, kurie turistų, yra išrinkti kaip labiausiai lankomi ir įdomiausiai kaimeliai. Jie taip pat yra paskelbti etnokultūros kaimais – Dubininkas, Lynežeris, Musteika ir Zervynos kaimai. Taip pat šiame nacionaliniame parke galite rasti daugiau kaip 40 įvairių dailės paminklų. Merkinės apylinkės yra pagarsėjusios juodosios keramikos meistrais, todėl ten tikrai galėsite įsigyti kažką ypatingo, pagaminto iš juodosios keramikos. Taip pat labai dažnas amatas šiuose Lietuvos rajonuose, o ypač toje nacionalinio parko srityje – mezgimas, audimas, pinimas. Keliauti po šį parką Jūs galite kada tik panorėję – jeigu norite tai daryti vasarą – geriausia transporto priemonė, tiems, kurie nori daug pamatyti – dviratis, baidarės.

dzukijos-nacionalinis-parkas-5524e441f1b80

Šiame rajone driekiasi Ūlos upė, kurioje Jūsų laukia Jums specialiai paruoštos įvairaus sudėtingumo trasos – jeigu esate pradedantysis, galėsite rinktis nesudėtingą baidarių trasą, tačiau jeigu esate šio sporto asas – Ūla jums yra paruošusi tikrų išbandymų. Tačiau dėl tos priežasties, kad ši vieta saugoma, nuostabiąja Ūlos upe gali plaukti ribotas žmonių skaičius. Norint pamatyti šį nacionalinį parką, Jums reikės iš anksto tam gauti leidimą, tik tada galėsite mėgautis visais teikiamais malonumais, pasinerti į šios gamtos grožį, galbūt net pasisemti naujų idėjų ir įkvėpimo savo veiklai. Taip pat šis kraštas garsėja grybais. Jeigu esate tikras grybų mėgėjas, Jums privalu čia atvykti rudenį – sutiksite labai daug šios srities specialistų – jie čia renka bei pardavinėja rudeninius grybus. Taip pat galėsite stebėti paukščius prie Nemuno upės bei Grybaulios žuvininkystės teritorijoje.

Viską apibendrinus, galime teigti, kad Dzūkijos nacionalinis parkas viena iš įstabiausių vietų visoje Lietuvoje, todėl jeigu norite pamatyti ir įsijausti į tikrąjį mūsų nuostabios šalies grožį, privalote aplankyti šią vietą. Geriausias būdas tai padaryti – visi metų laikai. Stebint gamtą įvairiais metų laikais, žmogus pamato tikrąjį gamtos grožį.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą