Kalvarijų kryžiaus kelias

kryziaus kelias

Turbūt visi esate girdėję apie Kristaus patirtas kančias, o tuo labiau matę jau legenda tapusį Melo Gibsono režisuotą filmą apie Kristaus kančių kelią, kurį ėjo pasitikdamas savo lemtį. Taigi, jūs ir patys turite puikiausią progą pamatyti bei patys praeiti visu tuo keliu. Jums nereikia važiuoti niekur svetur. Mūsų šalyje, Vilniuje, yra Kalvarijų kryžiaus kelias, kuris atkurią Kristaus sugavimo istoriją ir kančios kelią. Kalvarijų kryžiaus keliu buvo siekiama kuo tiksliau atkartoti Jėzaus laikų Jeruzalės topografiją bei orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu.

Kalvarijų kryžiaus kelias buvo pastatytas XVII amžiuje kaip padėka Viešpačiui už pergalę prieš rusų kariuomenę, o kadangi Verkių kalvos buvo pavadintos Golgotos, Marijos, Siono ir Alyvų vardais, tiek upelis priminė per Jeruzalę tekantį Kedroną, tai nieko tinkamesnio už šią vietą nebuvo galima rasti. Visam šiam keliui finansavimą teikė Vilniaus vyskupas Jurgis Bialozaras. Vis dėlto, 1963 metais sovietų valdžios įsakymu 31 koplyčia buvo nugriauta, tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę prasidėjo šių koplyčių atstatinėjimo darbai. 2002 metais iškilmingos ceremonijos metu per sėkmines buvo pašventintos visos koplyčios ir iki šių dienų visą Kalvarijų kryžiaus kelią sudaro Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia bei 35 Jėzaus kančios kelio stotys.

VilniausKalvarijos7

Visas Vilniaus Verkių Kalvarijų plotas sudaro netgi 140 hektarų, o pats kryžiaus kelias tęsiasi 7 kilometrus. Jeigu bijote, kad beeidami šiuo keliu pasiklysite, galite dėl to nesijaudinti. Visame kelyje apstu pristatinėta įvairių stulpų, rodyklių, informacijos stendų, kurie nusako nuorodas, žymi atstumą ir suteikia jums daugybė naudingos informacijos, kurios nerasite niekur kitur. Grynas oras, nuostabus gamtiniai vaizdai, religijos šaknų pažinimas – visa tai kelionę pavers iš ties neeiline ir pilną geriausių įspūdžių, kuriais galėsite dalintis su draugais bei pažįstamais.

Kalvarijos200810-013

Geriausia tai, kad visa ši pažintinė kelionė yra visiškai nemokama, o randasi čia pat, Vilniuje. Nepraleiskite puikios progos kartu su savo šeima nuvykti į geriausią ekskursiją, kurioje susipažinsite su kokiomis kančiomis susidūrė Jėzus bei patys galėsite praeiti šiuo keliu. Grynas oras, nuostabūs reginiai ir žinios apie religijos raidą bei jos pradžia įsimins visam gyvenimui, o nuodugniai atkartotas Kalvarijų kryžiaus kelias leis jums pasijusti tarsi iš tikrųjų gyventumėte tame laikotarpyje ir kartu su Jėzumi patiriate visus šiuos žiaurumus. Nepraleiskite tokios puikios progos patirti visa tai, nes nuėję vieną kartą norėsite grįžti dar ne kartą ir ne du.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą