Nida

Nida – gražioji Kuršių Nerijos gyvenvietė, kuri yra vienas iš labiausiai lankomų kurortų Lietuvoje. Miškais apsodintos kopos ir Baltijos jūra skalaujanti paplūdimį pakeri net ir daug ką mačiusius turistus. Nida, kartu su Kuršių Nerija, yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Gamtos grožis ir išskirtinė architektūra pakeri visus.

nida1Nida201

Nidos švyturys

Ant Urbo kalno, kuris yra 52 metrų aukščio kopa, stovi Nidos švyturys, kuris tarsi kelrodė žvaigždė rodo visiems kelią. Jis siekia 79 metrus aukščio virš jūros lygio, o jo signalas matomas už 40 kilometrų. Nidos švyturys pastatytas 1945 metais ir iki šiol puikiai atrodo. Tai vienas iš lankomiausių Nidos objektų. Verta paminėti ir jį supančią gamtą. Čia mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Be to, Urbo kalnas yra geomorfologinis paminklas ir pirmoji Kuršių Nerijoje apželdinta kopa. Iš čia atsiveria graži Kuršių marių ir Baltijos jūros panorama.

Nidos švyturysNidos švyturys 2

Saulės laikrodis

Nidos apylinkėse Saulės laikrodis yra lankomiausias objektas. Jis stovi ant Parnidžio kopos. Saulės laikrodis buvo pastatytas 1995 metais, tačiau buvo sugadintas uragano ir 2011 metais vėl atstatytas. Saulės laikrodis siekia 13,8 metrų aukščio. Ši kopa astronominiu požiūriu tinkamiausia vieta visoje Lietuvoje, nes iš čia atsiveria tam tinkamas horizontas. Ar žinote kodėl vakarais ir rytais čia daugiausia lankytojų? Juk tik čia galima pamatyti kaip saulė pateka iš Baltijos jūros, o vakare nusileidžia į Kuršių marias. Tai romantiškų pasimatymų vieta. Be to, Parnidžio kopa kartu su obelisku siekia 53 metrus aukščio ir yra aukščiausias Nerijos taškas.

saules_laikrodisSaulės laikrodis 2

Mirties slėnis

Tarp Parnidžio ir Sklandytojų kopos yra Mirties slėnis. 1870–1872 metais čia buvo įkurta prancūzų karo belaisvių stovykla. Stovykloje buvo sukurtos labai blogos sąlygos jiems, todėl dauguma mirė baisiose kančiose. Belaisvius laidojo čia įkurtose kapinėse. Vietiniai gyventojai šį slėnį praminė Mirties vardu. Jis išliko iki šiol. Šiuo metu Mirties slėnyje lankosi daug turistų, kurie čia randa laukinę gamtą ir dalelę baisios istorijos apie čia buvusius belaisvius.

Mirties slėnis

Žvejo etnografinė sodyba

Žvejo etnografinė sodyba buvo atiduota Neringos istorijos muziejui. Tai įvyko 1974 metais. Joje buvo įrengta 19–20 amžiaus žvejo sodyba. Kompleksą sudaro du pastatai: gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Namo viduje lankytojai gali pamatyti autentiškus baldus: kėdes su ornamentais, kraičio skrynią ir kt. Žvejo etnografinė sodyba rengia parodas ir įvairius kultūrinius renginius.

Žvejo etnografinė sodyba

Bulvikio ragas

Bulvikio ragas yra plačiausia Kuršių Nerijos vieta tarp Nidos ir Preilos. Ties juo plotis siekia 3,8 kilometrus. Nuo Bulvikio rago galima pamatyti gražiausius vaizdus. Čia matomas Ventės ragas. Ši plačiausia pusiasalio vieta labai mėgstama turistų. Ne veltui, juk čia labai gražu, todėl panorama pasigėrėti kasmet atvyksta tūkstančiai žmonių.

bulvikis200906093_sBqTYmLa

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą