Vietos, kurias būtina pamatyti Aukštaitijoje

Aukštaitija yra didžiausias Lietuvos etnografinis regionas. Jis išsiskiria savo tarmėmis, kultūra ir paveldu. Čia galima pamatyti nuostabią gamtą: miškai, ežerai, upės, kalvos ir lygumos. Miestai taip pat neatsilieka savo grožiu. Aukštaitijoje rasite daug svarbių, įdomių ir gražių lankytinų vietų.

aukstaitijaOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Lietuvoje seniausias nacionalinis parkas yra Aukštaitijoje. Taip pat jis yra antras pagal dydį šalyje. Aukštaitijos nacionalinis parkas buvo įkurtas 1974 metais. 40,5 hektarų žemės ploto skirta išsaugoti Žeimenos ekosistemą. Nuo čia esančių kalvų atsiveria nepakartojami vaizdai. Ežeringas kraštas pakeri savo grožiu ir traukia turistus pažinti jo gražiausius kampelius.

aukstaitijos nac. parkas.jpg1aukstaitijos nac. parkas

Stelmužės ąžuolas

Stelmužės ąžuolas – seniausias ir storiausias Lietuvos ąžuolas. Europoje jis taip pat yra vienas iš seniausių, todėl nenuostabu, kodėl ši vieta tokia populiari. Stelmužės ąžuolas skaičiuoja apie 1500 metų, o jo kamienui apimti reikia 8 ar net 9 vyrų. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad kadaise po juo rusenusi šventoji ugnis ir buvo aukojamos aukos Perkūnui.

Stelmužės ąžuolas

Puntuko akmuo

Aukštaitijoje galima pamatyti antrą pagal dydį šalyje Puntuko akmenį. Jis yra Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje. Verta paminėti, kad Puntuko akmuo yra pats lankomiausias, kurį būtina aplankyti atvykus į šias vietoves. Pasak senos legendos jis čia atsirado neatsitiktinai. Velnias norėjo sugriauti bažnyčią ir nešėsi didžiulį akmenį. Tik staiga pradėjo giedoti gaidžiai ir jis metė akmenį, ir pabėgo iš čia. Šiuo metu Puntuko akmuo yra ne tik gamtos paminklas, bet ir mitologijos. Šis paminklas sveria apie 265 tonas ir siekia 5,7 metrus aukščio virš žemės paviršiaus.

Puntukas+3

Lietuvos liaudies buities muziejus

Rumšiškėse 1974 metais po atviru dangumi buvo atidarytas Lietuvos liaudies buities muziejus. Jis stovi gražioje vietoje – greta Kauno marių. Jis yra didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio muziejus šalyje. Net 195 hektarai žemės ploto yra skirta šio muziejaus eksponatams, kurie suskirstyti pagal Lietuvos regionus. Čia rasite Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos eksponatus. Taip pat Mažosios Lietuvos, miestelius ir išvysite tikrą jurtą. Daugelis čia esančių pastatų buvo atgabenti iš tolimiausių šalies kampelių.

Liaudies_buities_muziejus__2007-04-21Lietuvos liaudies buities muziejus

Ginučių piliakalnis

Ginučių piliakalnis yra Ignalinos rajone, prie gražaus Linkmenos ežero. Tankiai mišku apaugęs piliakalnis traukia lankytojus. Kadaise ant jo stovėjo medinė pilis, kurią sudegino Kryžiuočiai, o praeitame amžiuje ant jo mėgdavo ateiti pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Ant piliakalnio yra pasodintas jo garbei ąžuoliukas. Šiuo metu Ginučių piliakalnis yra paskelbtas archeologiniu paminklu. Čia buvo rasta lipdytinės keramikos.

Ginučių piliakalnis2Ginučių piliakalnis

Biržų tvirtovė

Biržuose, Širvėnos ežero pakrantėje, stovi Biržų tvirtovė. Šiuo metu joje veikia Biržų krašto muziejus ir biblioteka. Tai geriausiai išsilaikiusi tvirtovė šiaurės rytų Europoje. Renesanso stiliaus statinys buvo pastatytas 16 amžiuje. Šviesios spalvos fasadas puikiai dera su raudonu stogu. Biržų tvirtovė matoma iš toli ir puošia gražias apylinkes.

Birzu_tvirtoves_rumaibirzu pilis

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą