Ajutaja

Į šiaurę nuo Tailando sostinės Bankoko yra Ajutaja. Ji laikoma vienu iš svarbiausių šalies turistinių centrų.  Tai senoji tajų sostinė, kuri dar vadinama Pra Nakon Si Ajutaja. Verta žinoti, kad jos istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Be to, tai vienas iš įdomiausių sugriautų miestų visoje Azijoje.  Turistams, besidomintiems Tailando istorija, rekomenduojama bent dvi dienas paskirti pažinčiai su Ajutaja.

ayutthaya-elephant-campayutthaya buddha

Wat Yai Chai Mongkhol šventykla

Wat Yai Chai Mongkhol šventykla buvo pastatyta 4 amžiuje pirmojo Ajutaja karaliaus įsakymu. Vienuoliai čia užsiėmė meditacijomis. Šią šventyklą rasite netoli nuo pagrindinių Ajutajos miesto runų. Šventyklos pagrindinė puošmena – gulintis Buda. Taip pat įžengus į vidų galima išvysti dvi dideles Budos figūras, iš kurių viena marmurinė, o kita gulinti. Pakilus į antrą šventyklos aukštą rasite dekoruotas patalpas, kuriose šiuo metu saugoma muzikinių instrumentų kolekcija. Populiariausi iš jų – gongai ir būgnai. Visi norintys, gali juos išbandyti.

Wat Yai Chai MongkholWat Yai Chai Mongkhol 1

Istorinio Ajutajos centro runos

Istorinio Ajutajos centro runos yra pagrindinis Tailando lankytinas objektas. Tai senovės miesto runos, kurios saugomos Istoriniame Ajutajos parke. Vertingiausias objektas – Vang Luang rūmai. Juose gyveno visa karališkoji šeima. Rūmai stovėjo pačiame miesto centre ir buvo laikomi Ajutajos simboliu. Taip pat galima pasigrožėti Vat Na Phra Meru ir Vat Račaburana šventyklomis, kurios garsėja savo dydžiais ir išlikusiu vidaus interjeru. Vaikščiojant po Istorinį Ajutajos centrą pamatysite išlikusias Budos statulas ir kitus vertingus meno kūrinius.

Ruins_of_Ayutthaya_Thailand_14Wat Yai Chai Mongkhol 1

Elephantstay dramblių stovykla

Elephantstay dramblių stovykla yra viena iš mėgstamiausių turistų lankytinų vietų. Čia galima gauti praktinių pamokų ir išmokti bendrauti su drambliais. Ši stovykla buvo įkurta siekiant padėti sergantiems ar sužeistiems drambliams išgyventi. Joje galima apsistoti nakvynei ir geriau pažinti šių nuostabių gyvūnų pasaulį. Turistams siūloma trijų dienų programa, kurios metu mokoma kaip maitinti, prausti, dresuoti dramblius.

Elephantstay Elephant CampAyutthaya_Elephant_Camp_in_Thailand_001

Chao Phrom turgus

Chao Phrom turgus yra viena iš labiausiai mėgstamų turistų lankytinų vietų. Čia rasite šviežių vaisų, daržovių, žuvies. Taip pat norėdami įsigyti suvenyrų keliaukite į šią vietą. Pirkėjai turguje gali įsigyti nebrangių ir kokybiškų gaminių, kuriuos gamina vietiniai gyventojai. Išalkę taip pat čia ras puikias vietas, kuriose gaminamas tradicinis Tailando maistas. Ne tik puikus šviežio maisto skonis, bet ir kainos džiugina pirkėjus.

Chao Phrom MarketChao Phrom Market1

Bang Pa In rūmai

Bang Pa In rūmai yra karališkoji vasaros rezidencija, kuri buvo pastatyta 17 amžiuje. Stebėtinai graži architektūra žavi lankytojus. Atrodo, lyg rūmai kiltų tiesiai iš ežero. Jie suskirstyti į dvi dalis. Viena iš jų yra skirta viešiems priėmimams ir kita ramiam karališkosios šeimos gyvenimui, ir poilsiui. Abi rūmų dalis jungia tiltas su vartais.

dsc03624

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą