Kapadokijos regionas

Kapadokijos regionas apima neįprasčiausio pasaulyje kraštovaizdžio teritoriją Mažojoje Azijoje. Turkijoje esanti svarbi istorinė sritis įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nenuostabu, kad ši ypatinga teritorija yra turistų traukos centras. Čia Jūs pamatysite vulkaninės kilmės kraštovaizdį, urvus ir požeminius miestus, taip pat ir gražiuosius kanjonus. Po kelionės į Kapadokiją sakoma, kad žodžiais neįmanoma apibūdinti tokio gamtos ir žmogaus rankomis sukurto stebuklo, tai reikia bent vieną kartą pamatyti.

origcave-hotel-cappadociaTurkey_The_Goreme_Valley_of_Cappadocia_Turkey_5

Goreme miestas

Goreme miestas yra pačioje Kapadokijos regiono širdyje. Vulkaninės kilmės kraštovaizdis sukuria nepakartojamą panoramą, kuria gėrėtis norisi visą gyvenimą. Būtinai apsilankykite Goreme Nacionaliniame parke, kuris yra puikus muziejus po atviru dangumi. O mieste esantys nameliai olose kviečia iš arčiau pažinti gyvenimo būdą bei kultūrą. Čia galima pernakvoti neįprastuose viešbučiuose.

Goreme5goreme The-Church-with-Sandals

Meilės slėnis

Meilės slėnis formavosi daugelį amžių. Vulkanų išsiveržimai suformavo gilius ruožus, kurie vis buvo padengiami lava, o vėliau lyjant, pučiant vėjams ir kaitinant saulei susiformavo neįprastai gražūs kalnai, akmens stulpai ir kiti dariniai. Turistus labiausiai stebina susiformavę akmens grybai, kurie tapo Kapadokijos regiono simboliu. Čia Jūsų laukia ne tik nuostabūs saulėlydžiai, bet ir mėnulis apšviesdamas Meilės slėnį sukuria nežemiško kraštovaizdžio įspūdį.

Turkey-Cappadocia-Love-Va-001Valley of Love cappadocia-283

Požeminiai vienuolynai

Požeminiai vienuolynai – vieni iš lankomiausių Kapadokijoje. Jie buvo aptikti tik 19 amžiuje. Šiuo metu atrasta apie 100 vienuolynų po žeme esančiose olose. Daugelis iš jų yra atviros turistams, kurie čia gali pažinti to laikotarpio istoriją bei kultūrą. Verta paminėti, kad šioje teritorijoje ir toliau vyksta moksliniai bei archeologiniai tyrinėjimai, todėl galima tikėtis ir daugiau atradimų.

cappadocia-dark-church

Požeminis Kaymakli miestas

Požeminis Kaymakli miestas yra didelis po žeme esantis miestas, kuris šiuo metu atviras turistams. Šiuose urvuose slėpėsi krikščionys nuo arabų ir religinių persekiojimų. Požeminis miestas sudarytas iš aštuonių aukštų, kurie tarpusavyje yra sujungti specialiais ventiliacijos šuliniais su vandeniu. O naudojant akmens diskus buvo uždaromi įėjimai į vidų. Mokslininkai teigia, kad šiame požeminiame mieste galėjo gyventi apie 15 tūkstančių žmonių.

Kaymakli20Underground20Citykaymakli-underground-city-3

Selime vienuolynas

Selime vienuolynas buvo įkurtas 8 amžiuje. Minkštos kilmės akmenyse iškirstos vienuolyno patalpos yra unikalus palikimas. Šioje vietoje vienuoliai gyveno, meldėsi, vedė pamaldas. Daugelyje patalpų išliko senojo interjero detalės, tokios kaip kolonos ir arkos. Gaila, bet senovės freskos beveik neišliko iki mūsų dienų. Didžiausią įspūdį palieka bažnyčios.

selime-monasteryMonastery Selime

Balandžių slėnis

Balandžių slėnis – vienas iš gražiausių Kapadokijos vietų. Jis buvo sukurtas 19–20 amžiuje, tuomet kai reikėjo praplėsti balandžių auginimą. Jų mėšlas buvo naudojamas kaip vynuogių trąšos. Visa slėnio teritorija sudaryta iš kalnų, uolų ir tunelių. Ant uolų sienų galima pamatyti ryškiaspalvius piešinius, kurie traukė balandžius į šią vietovę.

Balandžių slėnispigeon valley

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą