Kolombas

Vakarinėje Šri Lankoje esantis Kolombas yra didžiausias šalies miestas. Nors jis nėra sostinė, tačiau tai pagrindinis verslo centras ir laikoma neoficialia sostine. Daugybė šventyklų, mečečių ir bažnyčių puošia Kolombą. Taip pat verti dėmesio senieji istoriniai, architektūriniai ir šiuolaikiniai statiniai. O persipynusi savita kultūra, religija ir papročiai sukuria ypatingą atmosferą. Šri Lankoje esantis Kolombas yra turistų traukos centras.

gangarama-templeexterior-of-hilton-colombo

Nepriklausomybės aikštė

Nepriklausomybės aikštė savo pavadinimą gavo po to, kai Jungtinės Karalystės viešpatavimas baigėsi. 1948 metais šioje teritorijoje buvo pastatyti Nepriklausomybė rūmai, kurie buvo pirmaisiais Ceilono parlamento rūmais. Kolombo mieste Nepriklausomybės aikštė yra pati svarbiausia. Joje ne tik leidžia laiką gyventojai, bet ir nuolat organizuojami svarbūs renginiai bei šventės.

Independence_Commemoration_HallIndependenceSquare

Gangaramaya šventykla

Gangaramaya šventykla – didžiausia ir svarbiausia Kolombo vieta. Kiekvienais metais šimtai tūkstančių turistų atvyksta pamatyti šios kultūrinės vertybės. 19 amžiuje pastatyta šventovė atspindi susiliejusį kinų, tajų ir indų architektūros stilius. Be to, vieta, kurioje stovi Gangaramaya šventykla sukuria ypatingai gražią aplinką. Ji stovi ant Beiro ežero kranto. Prie šventyklos veikia muziejus, kuriame galima pamatyti įdomius eksponatus.

robert-harding-hindu-temple-colombo-sri-lanka-asia_i-G-22-2271-P3QZD00ZBuddha-Gangaramaya-Temple-blog

Jami ul Alfar mečetė

Jami ul Alfar – yra pagrindinė Šri Lankos mečetė. 1909 metais ji buvo baigta statyti ir nuo to laiko joje kasmet apsilanko minios tikinčiųjų. Raudonų ir baltų plytų architektūrinis paminklas primena pasakose vaizduojamus ir aprašomus statinius. Mečetė yra tradicinio šiaurės indų stiliaus. Norėdami ne tik iš išorės pasigrožėti mečete, turite palaukti to laiko, kai viduje nevyks pamaldos. Tuomet turistai gali įžengti į vidų ir pamatyti interjero grožį.

jami-ul-alfar-mosque-colombo-srilanka-1

Prezidento rūmai

18 amžiuje pastatytuose Prezidento rūmuose šiuo metu yra Šri Lankos prezidento rezidencija. Iki to laikotarpio, kai šalis gavo nepriklausomybę, šiuose rūmuose buvo anglų gubernatoriai. 1972 metais, kai Šri Lanka buvo paskelbta jau nebe kolonija, šalies prezidentas persikėlė į rūmus. Šiuo metu tai ne tik prezidento rezidencija, bet ir istorinis bei architektūrinis paminklas, kurio pamatyti atvyksta turistai apsilankę Šri Lankoje.

president house

Ganeshan šventykla

Ganeshan šventykla – pagrindinė ir svarbiausia induistų šventykla. Tokia architektūra pasižymi neįprastu fasadu, kurio išorėje matome daugybę dievybių figūrų. Deja, ne visi turistai turi galimybę patekti į vidų ir pamatyti kaip atrodo šventykla iš vidaus. Tačiau net ir išorės architektūra bei stilius suteikia galimybę pajusti šią savitą kultūrą.

Hindu-Temple-in-ColomboGaneshan

Šv. Liucijos bažnyčia

Šv. Liucijos bažnyčia yra pirmoji katalikų bažnyčia visoje Šri Lankoje. 1887 metais vietoje senosios bažnyčios, kuri iš pradžių buvo medinė, vėliau iš akmens, buvo pastatyta šiuolaikinė. Kaip pavyzdys šiam statiniui buvo Romoje stovinti Šv. Petro bažnyčia. Šv. Liucijos bažnyčia siekia 45 metrus aukščio. Tikintieji pasakoja, kad šv. Liucija padeda ligoniams pasveikti nuo įvairiausių ligų.

5701_603x354

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą