Lankomiausi Guangdžou parkai ir sodai

Guangdžou yra didžiulis miestas įsikūręs šalies pietuose. Jame daug lankytinų vietų, kurias gausiai lanko turistai atvykę iš įvairiausių Kinijos kampelių. Netrūksta čia ir smalsių turistų, kurie mielai lankosi ir gražiose šio miesto vietose. Prie jų priskiriami ir Guangdžou parkai bei sodai.

13

Yuexiu parkas

Yuexiu parkas yra didžiausias Guangdžou miesto parkas, todėl jis toks populiarus tiek tarp vietinių gyventojų, tiek ir tarp turistų. Jo plotas užima 200 hektarų. Šioje didžiulėje teritorijoje yra net trys ežerai ir septynios kalvos. Kraštovaizdis išties nuostabus. Parke galima pamatyti ir svarbias lankytinas vietas, iš kurių viena – Penkių ožių paminklas. Taip pat čia yra Anglijos ir Prancūzijos karo pajėgų palikimas, Minų dinastijos miesto sienos fragmentai ir revoliucijos paminklas. Beviso to verta dėmesio nuostabi parko gamta. Trys ežerai viršija 50 kvadratinių kilometrų plotą, o tarpusavyje jie sujungiami arkiniais tiltais, krantuose įrengti paviljonai, kurie atspindi kinų architektūros stilių. Parko lankytojų laukia smagūs pasiplaukiojimai valtimis. Taip pat čia galima žvejoti, apsilankyti parko teritorijoje esančiuose restoranuose ar kavinėse, arbatos namuose, oranžerijose, baseinuose.


20091229104942cn094999

Liuhua ežero parkas

Netoli nuo Yuexiu parko yra Liuhua ežero parkas. Tai mėgstamiausia Guangdžou miesto gyventojų vieta, juk tai impearatoriškasis parkas. Jo aplinka labai romantiška. Pavadinimas taip pat dvelkia romantika – plaukiojančios gėlės. Tai susiję su senovine tradicija, kuomet rūmų damos rytais apsivilkusios tradicinius drabužius į ežerą mesdavo gėles, kurias greitai nunešdavo srovė. Liuhua ežero parkas yra suskirstytas į keturias dalis: trys dideli ežerai ir 1 mažas ežeras. Iš bendro 540 tūkstančių kvadratinių metrų ploto būtent ežerai užima apie 330 tūkstančius kvadratinių metrų plotą. Šiaurinėje parko dalyje yra vaikų žaidimo aikštelė, badmintono aikštelė, tropinių augalų sodas, sporto klubas. Dėmesio verta paukščių sala, kurioje yra įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios galima stebėti paukščių gyvenimą. Pietinėje parko dalyje lankytojai ras arbatos namus, kinų restoraną ir garsųjį paukščių sodą.

liuhua-lake-parkliuhua-lake-park-8

Liwan ežerų parkas

Vienas iš gražiausių ir lankomiausių pietų Kinijos parkų yra Liwan ežerų parkas. Ypatingas kraštovaizdis pakeri visus čia apsilankiusius, juk net du trečdaliai visos jo teritorijos, kuri užima 400 tūkstančius kvadratinių metrų žemės plotą, užima ežerai. Liwan ežerų parkas buvo įkurtas 1958 metais. Pavadinimas buvo suteiktas dėka senosios Licivan upės, kuri garsėjo savo krantinėmis gausiomis ličių vaisiais. Gražiausia čia vasaros metu, kuomet žydi lotosai. Jie puošia ežerus, o norinčiųjų pasigrožėti jų grožiu ir užuosti dievišką jų aromatą niekuomet netrūksta. Lankytojams siūlomos ir įvairios pramogos, pavyzdžiui, pasiplaukiojimai pripučiamomis valtimis, pasisėdėjimai pavėsinėse ant vandens, poilsis verandose, bokštuose ir paviljonuose. Taip pat čia yra sporto kompleksas.

livanliwan-lake-park

Pietų Kinijos botanikos sodas

Pietų Kinijos botanikos sodas įkurtas 1929 metais. Jis užima per 300 hektarų žemės plotą. Šioje didžiulėje teritorijoje yra daugiau kaip 4 tūkstančiai skirtingų rūšių augalų. Verta paminėti tai, kad Pietų Kinijos botanikos sodas yra saugomas Kinijos Žemės ūkio akademijos. Čia yra įkurtas ir mokslo bei tyrinėjimų centras, kuriame vykdomi svarbūs tyrimai susiję su ekologija, botanika, selekcija, biotechnologijomis, kraštovaizdžio formavimo temomis. Botanikos sode auga itin reti ir labai gražūs augalai, kurių pamatyti atvyksta daugybė žmonių iš įvairiausių pasaulio vietų. Visa Pietų Kinijos botanikos sodo teritorija yra tarsi didžiulis muziejus po atviru dangumi. Augalai čia surinkti ne tik iš Kinijos, bet ir iš viso pasaulio. Viduje botanikos sodo teritorija suskirstyta į zonas. Lankytojai gali apsilankyti palmių, retų augalų, bambukų ir vaistinių augalų zonose. Pietų Kinijos botanikos sodas yra puiki vieta turiningai praleisti laiką.

SCBG day 5South-china-Botanical-Garden-AP-in-Conservatory

Zhujiang parkas

Zhujiang parkas įkurtas 2000 metais. Jis labai svarbus visam miestui, nes yra antras pagal svarbumą ekologiškas miesto parkas. Visi norintys čia pasivaikščioti šią nuostabią vietą ras Tian He Qu rajone. Nors tai nėra itin didelis parkas, tačiau norintys pamatyti gražius gamtos vaizdus turės galimybę pasivaikščioti po 28 hektarų žemės ploto parko zoną. Čia gražūs ežerai, daugybė augalijos, gražiai sutvarkyta aplinka bei poilsio zonos. Zhujiang parkas gera vieta šeimos poilsiui. Taip pat čia puikiai laiką praleis ir į Guangdžou miestą atvykę turistai, kurie ieško gražių gamtos vietų.

63305850image001-(1)

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą