Pekinas

Pekinas – Kinijos sostinė. Tai vienas iš seniausių šios šalies miestų, menantis daugelio amžių istoriją. Jus pasitiks siauros gatvelės, daugybė šventyklų ir rūmų. Kontrastų miestas – taip jį apibūdina turistai, kurie čia gali pamatyti daug įdomių įvykių, statinių ir žmonių.

MTAyNHg3Njg,11863073_11863072Estadio-Nacional-de-Beijing-Pekin

Pekino senamiestis

Puikiai geometriškai suplanuotas Pekino senamiestis yra puiki pažinties su šiuo miestu pradžia. Labiausiai šioje vietoje išsiskiria Vidinis miestas ir Išorinis miestas. Vidiniame mieste pajusite senųjų laikų dvasią. Čia yra imperatoriaus miestelio kompleksas – pietinė siena su vartais ir Tiananmenio aikštė. Aikštės centre turistų traukos centras – Uždraustasis miestas su imperatoriaus rūmų kompleksu, kuriame yra įkurtas Guguno muziejus. Visos Vidinio miesto dalys yra sujungtos griežta rūmų, šventyklų ir kitų statinių sistema. Visa tai tam tikra tvarka yra išdėstyta iš pietų į šiaurės pusę. Imperatoriaus miestelio komplekse pamatysite Taimiao šventyklą, „Trijų jūrų“ parkus, tarp kurių yra Beihajaus parkas prie gražiojo Beihajo ežero kranto. Vaikščiojant Išoriniame mieste išvysite „Dangaus šventyklą“. Pekino senamiestis – vieta, kurioje būtina pasivaikščioti ir pajusto ypatingą kultūrą bei dvasią.

old townold town.jpg1

Dangaus šventykla

Dangaus šventykla buvo pastatyta 1420–1530 metais. Kiekvienų metų pirmą mėnesį į Dangaus šventyklą atvykdavo iškilminga procesija, kuriai vadovavo pats imperatorius. Apsižvalgę aplink išvysite apvalią šventyklą, kurią puošia auksinės dekoracijos, prabangus stogas ir marmuriniai laiptai.

th1_5491_pekin_tiantan_gongyuan2

Tiananmenio aikštė

Nuo 1651 metų Tiananmenio aikštė yra svarbus kultūros ir politikos centras Pekine, kuriame vyksta masiniai renginiai ir susibūrimai. Trečia pagal dydį aikštė visame pasaulyje yra tarp dvejų vartų: Tiananmen į šiaurę ir į pietus, dar vadinami kaip Qianmen Zhengyangmen. Aikštėje galima išvysti didžiulę skulptūrą, kuri skirta Kinijos herojams atminti ir Mao Dzeduno mauzoliejų, o išilgai rytinės pusės galite pamatyti Kinijos Nacionalinį muziejų. Įdomu tai, kad čia nėra suolelių, ant kurių galima būtų prisėsti ir stebėti aikštę.

Tiananmen-Squaretiananmensquarebeijing

Uždraustasis miestas

Visai šalia Tiananmenio aikštės, pačiame Pekino centre, yra Uždraustasis miestas. Jis taip pavadintas dėl to, kad į jį net 500 metų buvo uždrausta įžengti paprastiems žmonėms, nes čia buvo įsikūrusi imperatoriškoji šeima. Verta paminėti, kad tai labai svarbi miesto dalis, nes tai yra didžiausias ir geriausiai išsilaikęs pastatų kompleksas visoje Kinijoje. Jame yra prabangios salės ir paviljonai, kiemai juosiami sienų.

uzdraustas miestasimg_3442

Imperatoriaus vasaros rūmai

Gražiame gamtos prieglobstyje, šalia Kunmingo ežero ir Vanšou kalvos, įkurti Imperatoriaus vasaros rūmai yra gražiausi visame pasaulyje. Juos supa nepaprasto grožio sodai. Puikus laikas kelionei – pavasaris, kuomet Kunmingo ežero pakrantėse pražysta persikų žiedai. Senoviniai tiltai ryškiai švyti saulei leidžiantis, ežere plaukioja laukinės antys ir žuvys. O vasarą prie Nefrito juostos tilto žaliuoja lotosai. Jeigu atvyksite rudenį ar žiemą pamatysite atsiskleidžiantį kitokį grožį, kuris puošia auksiniais lapais ar baltu sniegu.

summer palaceSeventeen_Arch_Bridge_Summer_Palace

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą