Berlyno architektūra, kurią verta pamatyti

Atvykus į Vokietijos sostinę Berlyną norisi pamatyti kuo daugiau gražių bei įdomių vietų. Dažniausiai pirmą kartą apsilankius svečiame mieste pirmiausia norima susipažinti su architektūra, juk ją pastebėti tikrai nesunku. Berlyne yra daug gražių, svarbių ir įdomių architektūros statinių, kuriuos verta pamatyti atvykus į šį gražų miestą.

berlinberlin___st__marys_church_by_pingallery-d4h1qf8

Schloss Charlottenburg rūmai

Vakarų Berlyne stovi architektūros perlas – Schloss Charlottenburg rūmai. 1695 metais juos pastatė Fridrikas III savo žmonai Sofijai Šarlotei. Visą rūmų kompleksą sudaro didingi rūmai ir nuostabus baroko stiliaus parkas. Priešais rūmus yra gražus vandens telkinys su fontanais. Daugybė gėlių, gražių medžių ir laukiniai paukščiai leidžia pamiršti visus rūpesčius. Verta žinoti, kad Schloss Charlottenburg rūmai yra patys populiariausi Berlyne. Čia lankytojai gali pamatyti daug vertingų meno kūrinių, kurie saugomi po rūmu stogu.

schloss-charlottenburg-erbaut-ab-31362Schloss Charlottenburg

Pfaueninsel pilis

Saloje ant Gavel upės kranto stovi graži balta Pfaueninsel pilis. Vietiniai gyventojai ją vadina marmurine pilimi. Dėka savo baltos spalvos, ji matoma iš toli. 18 amžiuje ją pastatė Fridrikas Vilgelmas II. Iš tolo išsiskiria pilies cilindro formos bokštas, kuris tarsi kelrodis rodo kur reikia eiti, kad pamatyti šį architektūros stebuklą. Tai idealus romanų architektūros stiliaus pavyzdys. Dviejų lygių kubo formos pilis turi du apvalius bokštus, kuriuos jungia gražus tiltas. Šiuo metu Pfaueninsel pilis yra populiarus lankytinas objektas.

Pfaueninsel_NordostenPfaueninsel Castle

Bellevue rūmai

Vokietijos prezidento rezidencija Bellevue rūmai stovi šiaurinėje Tirgarten parko dalyje ant Špre upės kranto. Jie buvo pastatyti 1786 metais. Nors karo metu rūmai buvo nuniokoti, tačiau restauracijos metu pavyko viską atkurti. Iki šiol architektūros žinovus stebina šių rūmų griežtos formos. Klasikinio stiliaus statinys neturi jokių papildomų puošybos elementų, tačiau nepaisant to, ji yra vienas iš lankomiausių architektūros paminklų Berlyne. Bellevue rūmai iki šiol atlieka rezidencijos vaidmenį, todėl turistams į jų vidų neįmanoma patekti, tačiau smalsuolių netrūksta ir prie rūmų išorės.

Bellevue Palace

Šv. Marijos bažnyčia

Šv. Marijos bažnyčia yra viena iš seniausių veikiančių bažnyčių Berlyne. Taip pat ji yra viena iš šešių viduramžių laikotarpio bažnyčių šiame mieste. Pirmą kartą ji buvo paminėta 1292 metais, tačiau vėliau kilus gaisrui teko ją rekonstruoti. Tokiu būdu iš gotikos stiliaus buvo sukurtas baroko. Šv. Marijos bažnyčios viduje saugoma ypatingai vertinga 1484 metų freska „Mirties šokis“. Taip pat čia galima pamatyti Johano Vagnerio vargonus.

st-marys-church-in-berlin-2OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Beelitz Heilstatten ligoninė

Nors Beelitz Heilstatten ligoninė yra apleistas pastatas, tačiau ji yra viena iš lankomiausių vietų, kurioje galima pamatyti puikų architektūros paminklą. Šį pastatą galima rasti visai netoli nuo Berlyno miesto. Tai 19 amžiaus pastatas, kuris II Pasaulinio karo metu buvo ligoninės pastatas. Čia gydėsi net Adolfas Hitleris, todėl ji buvo labai populiari. Kasdien šio architektūros pastato atvyksta pamatyti daugybė turistų.

Beelitz Heilstatten hospital

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą