Ferara

Ferara – šiaurės Italijos miestas daugeliui žinomas kaip vieta, kuri puikiai išsaugojo renesanso prabangą. Daug gražių architektūrinių pastatų buvo pastatyta per daugelį amžių. Ilga istorija papasakos įdomių faktų apie miestą, o viešnagė jame neprailgs. Feraroje kiekvienas turiningai praleis laiką.

1

3_ferrara

Ducal rūmai

Pačiame Feraros centre, gražiojoje Minicipio aikštėje, stovi Ducal rūmai. Tiltu jie sujungti su Estense pilimi. Ducal rūmai buvo grafų Estence rezidencija, kuri buvo pastatyta 1245 metais. Iki pat 16 amžiaus jie neprarado savo paskirties, tačiau vėliau kilminga šeima persikėlė į kitus rūmus. Iki šių dienų rūmų vidinis interjeras atspindi daugelį stilių, kurie interjere atsirado keičiantis epochoms ir interjero tendencijoms. Visi norintys įžengti į vidų, turi iš anksto susitarti dėl priėmimo laiko, nes čia dirba Feraros komuna.

Ducal Palace

Ferara katedra

Duomo aikštėje stovi didinga Ferara katedra. Ji buvo pastatyta 12 amžiuje Georgijaus, miesto globėjo, garbei. Jo atvaizdas pasitinka visus prie pagrindinio įėjimo į vidų. Romanų stilius per daugelį amžių persipynė su gotikos stiliaus elementais. Iš išorės pastatui grožio suteikia akmuo. Ne mažiau įspūdingas ir vidaus interjeras. Didingumas ir meno kūrinio gausa apsupa visus čia įžengusius. Paskutiniuoju metu Ferara katedra nėra skirta kasdieninėms pamaldoms. Joje vyksta tik svarbios religinės apeigos ir minimos svarbiausios tikinčiųjų šventės.

ferrara-cathedral-2Ferara katedra

Estense pilis

1385 metais pastatyta Estense pilis laikoma pagrindine hercogų rezidencija. Ji miesto simbolis ir turistų traukos objektas. Aplink pilį yra sukurtas dirbtinis vandens kanalas, o į pilies vidų patenkama per pakeliamą tiltą. Nors pirmasis aukštas architektūriniu požiūriu atrodo nykiai, nes jis buvo skirtas gynybiniams tikslams, tačiau viršutiniai aukštai leidžia pasigėrėti stilingais elementais. Balkonai ir terasos sukuria prabangos ir erdvumo įspūdį. Daugelį metų pilis priklausė Estense šeimai ir tik 19 amžiuje atiteko valstybei. Šis svarbus architektūros paminklas dabar yra po rekonstrukcijos darbų, todėl visi lankytojai pamatys gražų pilies eksterjerą ir interjerą.

Castello_esternoeste-castle-ferrara-ferescst

Via delle Volte gatvė

Viduramžiais Via delle Volte gatvė buvo Feraros miesto centras, tad nenuostabu, kad čia daugybė istorinių ir architektūrinių paminklų. Šioje vietoje nuolat labai daug žmonių. Via delle Volte gatvė – visuomet buvo pėstiesiems skirta vieta. Einant ja pamatysite namus, arkas ir įvairius architektūrinius sujungimus. Daugelyje iš čia buvusių perėjimų, šiuo metu yra padarytos gyvenamosios patalpos. Pėsčiųjų gatvė tinkama tiek dieniniams, tiek ir vakariniams pasivaikščiojimams. Via delle Volte – vieta, kurią būtina aplankyti atvykus į šį miestą.

Via delle Volte gatvėvia-delle-volte

Deimantų rūmai

Deimantų rūmai savo pavadinimą gavo dėka išorės, kurioje matomas piramidės formos fasadas. Šie kampuoti elementai primena deimantus. Fasade puikiai dera balto ir rausvo marmuro akmenys. Be to, verta atkreipti dėmesį į tai, kokius atspalvius suteikia rūmų fasadui apšvietimas. Rūmai buvo pasatyti 1503 metais, o dabar juose yra įkurta Ferara pinakoteka.

deimantų

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą